Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto Policji (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-07-11 17:40:49 (czytane: 4187)

Awanse, wyróżnienia, uroczysty apel i Msza święta oraz piknik policyjny - tak świętowali dziś biłgorajscy policjanci. Uroczystości z okazji święta policji z udziałem władz samorządowych i zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Radka Bąchóra, odbyły się na Polanie Dąbrowa w Gminie Aleksandrów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTradycyjnie święto Policji, było okazją do podsumowania minionego roku oraz do podziękowania funkcjonariuszom za służbę i poświęcenie na rzecz obywali i ich bezpieczeństwa. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej. Wspólnie z funkcjonariuszami i zaproszonymi gośćmi modlili się ks. Jarosław Kędra proboszcz parafii w Górecku Kościelnym i ks. Sylwester Zwolak diecezjalny kapelan Policji.

zwolak_sylwester.JPG

-W kontekście dzisiejszej Ewangelii i dzisiejszego święta, warto sobie uświadomić, że każdy z nas jest do czegoś w życiu powołanym. Szczególnym rodzajem posługi jest praca policjantki i policjanta. Warto podchodzić do tej służby z troską, traktować to jako zaszczyt, jako szczególny rodzaj pracy na rzecz społeczeństwa. Trzeba by każdy podejmowany trud traktować jako dar od Pana Boga, jako realizację szczególnej misji. Chciałbym byśmy uświadomili sobie wszyscy, że policyjna służba to ważny aspekt życia społecznego, to budowanie bezpieczeństwa i dbanie o najsłabszych. Niech to wszystko przynosi radość i spełnienie i będzie powodem do chluby - mówił ks. Sylwester Zwolak.

swieto_policji_2018.JPG

Po Mszy świętej odbyła się uroczysta akademia, której początek dało odśpiewanie Hymny Narodowego i wciągnięcie Flagi Narodowej na maszt. Blisko 40 funkcjonariuszy zostało awansowanych, a kilkunastu otrzymało wyróżniania i nagrody.

marek_jamorz.JPG

-Bezpieczeństwo w naszym Powiecie jest na bardzo wysokim poziomie. Znajduje to odzwierciedlenie w awansach i odznaczeniach jakie przyznał nam Komendant Wojewódzki w Lublinie. Staramy się walczyć z przestępczością i dbać o działania prewencyjne. Nasze działania prewencyjne i współpraca ze społeczeństwem przynosi owoce - zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju, podinspektor Marek Jamroz.

Reklama.

Inspektor Radek Bąchór zauważa, że jednostka w Biłgoraju jest dobrze zarządzań, dysponuje dobrą kadrą policjantów, co przekłada się na bezpieczeństwo społeczeństwa. -Z punktu widzenia Komendy Wojewódzkiej, jesteśmy zadowoleni z pracy jednostki. Policjanci także bardzo dobrze wywiązują się ze współpracy na linii Policja - obywatel. To wszystko pozwala mówić o Powiecie Biłgorajskim jako o miejscu bezpiecznym - dodaje  zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

swieto_policji_2018_1.JPG

Życzenia i gratulacje policjantom składali przedstawiciele Sądu Rejonowego w Biłgoraju i Prokuratury Rejonowej oraz samorządowcy. W imieniu gości głos zabrali sędzia Sądu rejonowego Marzena Chmiel oraz Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak. Zwieńczeniem uroczystości był piknik policyjny.

swieto_policji_2018_2.JPG

Posłuchaj okolicznościowego wystąpienia Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju:

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 157

Tagi: święto policji   policja biłgoraj   powiat biłgorajski   awanse policjantów

Zobacz także

Wpadli podczas doglądania uprawy

Dodane: 2019-07-08 10:28 - Komentarze  (0)  czytane (965)

TAGI: narkotyki, policja biłgoraj, gmina obsza, konopie indyjskieKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.171.183.163

ciekawy (2018-07-12 15:02:11)

Skoro wszyscy świętowali, to kto pilnował porządku?

Anna (2018-07-11 21:31:23)

to już w Biłgoraju nie ma miejsca na taką uroczystość, szok.

(2018-07-11 20:36:34)

Co tu robi Bełżek? Zapomniał o mundurze piłsudczyków ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy! Pilotażowy program Aktywny Samorząd na 2018 rok

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2018...