Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto Policji (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-07-15 17:22:00 (czytane: 3669)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się dziś święto Policji. Obok funkcjonariuszy biłgorajskiego garnizonu, udział w nim wzięli także przedstawiciele Sejmu RP, władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji. Komendanta Wojewódzkiego reprezentował inspektor Radek Bąchór.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTegoroczne Święto Policji jest jednocześnie jubileuszem 100-lecie jej powstania. -Niespełna rok po odzyskaniu niepodległości, 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy przyjął uchwałę, mocą której została utworzona Policja Państwowa. Faktyczny proces jej tworzenia trwał kilka lat i został zakończony w 1922 roku. Z przekazów historycznych wynika, że w naszym Powiecie pełniło służbę 76 policjantów, działało 13 posterunków na 15 gmin i jedno miasto. Spośród tych policjantów był jeden oficer - Komendant Powiatowy Policji, jedne aspirant, czterech starszych przewodników, trzynastu przodowników reszta to byli posterunkowi i starsi posterunkowi. Los przedwojennych policjantów nie okazał się łaskawy, ginęli w obozach w Auschwitz czy w Ostaszkowie - przypomniał Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju, podinspektor Marek Jamroz.

jamroz_marek.JPG

Szef biłgorajskiej Policji podkreślał także, policjant to był i jest trudny zawód, ale to także szlachetna służba naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. -Obecnie do nas należy podtrzymywanie i kontynuacja tej stuletniej tradycji. Ciężko w takich chwilach znaleźć słowa, które wyrażałby uznanie i podziękowanie za rzetelną i ofiarna służbę. Nasze wysiłki są pozytywnie oceniane przez obywateli. Dziękuję za realizację zadań służbowych, dzięki którym ratowane jest życie i zdrowie ludzkie. Życzę Wam, aby Wasz trud znajdował uznanie, a policyjny mundur otaczał szacunek i uznanie - dodał Komendant Jamroz.

swieto_policji_2019__1_.JPG

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie głos zabrał inspektor Radek Bąchór: -Dzisiejsza uroczystość ma wymiar szczególny i uroczysty. Związana jest ze szczególnie ważną dla nas datą, 100-lecie powstania Policji Państwowej. Skłania ona do przemyśleń i refleksji, nie tylko nad tym jaką formacją jest aktualnie Policja, jaka ewolucje przeszła ale także nad tym w jakim kierunku zmierza. Aktualna sytuacja naszej formacji, szerokie kompetencje funkcjonariuszy ich wola działania oraz wartości, którymi się kierują pozwalają optymistycznie spoglądać w przyszłość.

swieto_policji_2019__2_.JPG

Słowa gratulacji, uznania i podziękowania za służbę funkcjonariuszy wyraził także Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip. Podkreślał, że to zaszczyt gościć w murach Starostwa Powiatowego podczas święta jednostkę powiatową Policji. -Drodzy funkcjonariusze nawiązujecie do etosu policjantów z czasów II Rzeczypospolitej. Swoją służbę, to co robicie dla społeczeństwa osadzacie na mocnym fundamencie poświęcenia tych, którzy w policyjnych mundurach tworzyli struktury waszej formacji w trudnym czasie budowanie państwowości Polski, tych, którzy stawali w roku 1939 przeciw niemieckim i sowieckim agresorom, na fundamencie tych, którzy za wierność "Sprawie Polskiej" ginęli w obozach i miejscach kaźni. Bycie policjantem to przede wszystkim służba, życzę by Wasza misja, powołanie przynosiło konkretne wymiary dla dobra społecznego ale także by osobiście dawało to satysfakcję, spełnienie i poczucie misji. Niech wyrazem wdzięczności będzie ten okolicznościowy grawerton, który na ręce Komendanta Powiatowego przekazuje jednostce w Biłgoraju - podkreślał Przewodniczący Zarządu Powiatu.

swieto_policji_2019__3_.JPG

Do policjantów przemówił także poseł Piotr Olszówka. -Jako członek parlamentarnego Zespołu ds. Policji widzę, pozytywne zmiany w tej formacji. To modernizacja sprzętu, komend, wyszkolenia. To wszystko wpływa realnie na bezpieczeństwo także Polski i każdego Polaka. Nie byłoby tego, gdyby nie odpowiednia postawa funkcjonariuszy. Za codzienną służbę dziękuję i życzę wszelkiej pomyślności - mówił poseł Olszówka. Zaś okolicznościowy list przekazała poseł Agata Borowiec. W imieniu samorządnych gminnych głos zabrał Wiceburmistrz Biłgoraja, Jarosław Bondyra, wójtowie zaś życzenia złożyli na ręce Komendanta Powiatowego. Słowa uznania popłynęły także od przedstawicieli biłgorajskiego Sądu i Prokuratury oraz Lasów Państwowych i Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski.

Reklama.

Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia awansów służbowych. Na wyższe stopnie awansowani zostali:
Nadkomisarza:
1. komisarz Stanisław MARGOL.

Aspiranta sztabowego:

1. starszy aspirant Policjant pionu kryminalnego;
2. starszy aspirant Policjant pionu kryminalnego;
3. starszy aspirant Andrzej SAWICKI;
4. starszy aspirant Policjant pionu kryminalnego;
5. starszy aspirant Dariusz SPRYSAK;
6. starszy aspirant Paweł STRĘCIWILK;
7. starszy aspirant Piotr TORBA.
           
Starszego aspiranta:
1. aspirant Marek BUSZKO;
2. aspirant Andrzej POŁEĆ;
3. aspirant Policjant pionu kryminalnego;
4. aspirant Robert WOZIWODA.

Aspiranta:

1. młodszy aspirant Waldemar BEDNARZ;
2. młodszy aspirant Policjant pionu kryminalnego.

Młodszego aspiranta:
1. sierżant sztabowy Waldemar BUCZEK;
2. sierżant sztabowy Artur CHYL;
3. sierżant sztabowy Tomasz CYBULSKI;
4. sierżant sztabowy Jacek GLEŃ;
5. sierżant sztabowy Joanna KLIMEK;
6. sierżant sztabowy Piotr MAZUREK;
7. sierżant sztabowy Policjant pionu kryminalnego;
8. sierżant sztabowy Agnieszka POTOCKA.

swieto_policji_2019__4_.JPG

Sierżanta sztabowego:
1. starszy sierżant Paweł ALBINIAK;
2. starszy sierżant Grzegorz BŹDZIUCH;
3. starszy sierżant Policjant pionu kryminalnego;
4. starszy sierżant Policjant pionu kryminalnego;
5. starszy sierżant Grzegorz POTOCKI;
6. starszy sierżant Robert TRYKA.

Starszego sierżanta:

1. sierżant Policjant pionu kryminalnego
2. sierżant Paweł  CZYŻO;
3. sierżant Barbara KAPROŃ;
4. sierżant Adam ŁUSZCZEK;
5. sierżant Bartłomiej SIWIK.

Sierżanta:
1. starszy posterunkowy Policjant pionu kryminalnego;
2. starszy posterunkowy Policjant pionu kryminalnego;
3. starszy posterunkowy Milena MAZUR;
4. starszy posterunkowy Paweł MOMOT;
5. starszy posterunkowy Wojciech RZEŹNIK.

Starszego posterunkowego:
1. posterunkowy Mateusz NAKLICKI

Wyróżnionych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji zostało 18 policjantów i 5 pracowników KPP w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 82

Tagi: święto policji   policja biłgoraj   100-lecie policji   awanse

Zobacz także

Dane odnośnie Covid-19 na terenie Lubelszczyzny

Dodane: 2020-09-23 10:40 - Komentarze  (14)  czytane (15729)

TAGI: koronawirus, covid-19, epidemia koronawirusa, lubelszczyznaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.94.109

(2019-07-16 08:52:49)

Gratulacje dla biłgorajskiej policji. Dużo jeżdżę po Polsce i muszę stwierdzić, że Biłgoraj to wyjątkowo bezpieczne miasto.

CzAd (2019-07-16 01:50:01)

Posel Piotr Olszówka facet, ktory ma zarzuty prokuratorskie jest czlonkiem parlamentarnego Zespołu ds. Policji. Facet z zarzutami dziekuje Policji za codzienna służbę I zyczy wszelkiej pomyslnosci.
Tego nie wymyslil by nawet Mistrz Bareja

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wicepremier Jacek Sasin "jedynką" PiS w naszym okręgu wyborczym. "Zamojszczyzna to moja druga mała Ojczyzna. Znam tutejsze problemy i chcę im zaradzać" (AUDIO)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, ogłosił "jedynki" list wyborczych PiS w jesiennych wyborach parametrycznych. Listę...