Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto plonów Gminy Łukowa (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-09-03 16:01:26 (czytane: 3707)

Kochając Boga i Polskę, w trudzie zbieramy chleb, ażeby w każdej rodzinie żyło się ludziom lżej. Każdego dnia już od rana, mamy pracy znój. ty nas wspomagaj Panie Boże mój. Kochając Boga, jemu oddajmy cześć, On nas obroni i zawsze da nam jeść. Niech każdy polak ziemię za matkę ma, Ojczyzna z miłością schronienie nam da.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW niedzielę, 3 września br. w Chmielku odbyły się gminne dożynki Gminy Łukowa. Bogu za błogosławieństwo i plony dziękowali rolnicy. W uroczystości uczestniczyli także miejscowi proboszczowie, przedstawiciele władz samorządowych, posłowie na Sejm RP oraz zespoły śpiewacze.

dozynki_gmina_lukowa__3_.JPG

-Kiedy kończy się lato i są już w większości zebrane owoce ludzkiej pracy na plonach, w ogrodach i sadach, wtedy przychodzi czas na publiczne podziękowanie za wszystkie otrzymane dobra i czas świętowania. Rozum podpowiada, że chleb jest darem bożym, a serca i wola nakazują za taki dar przynajmniej raz w roku publicznie podziękować. Spotykamy się na uroczystości wśród bliskich i sąsiadów by radośnie podziękować Bogu za tegoroczne plony z naszych pól. Dożynki, które przeżywamy, to uroczysta msza święta, bogate i okazałe wieńce, barwny korowód ale i świadectwo pielęgnowania naszej narodowej kultury - mówił Wójt Stanisław Kozyra.

dozynki_gmina_lukowa__2_.JPG


Świętowanie w Chmielku rozpoczęło się od uroczystego korowodu, który spod remizy OSP przeszedł do parafialnego kościoła, tutaj sprawowana była Msza święta dziękczynna, podczas której dokonano poświęcenia chleba i wieńców dożynkowych.

dozynki_gmina_lukowa__1_.JPG

-Wszystko co mamy zależy od Boga. Uświadomienie sobie tej prawy prowadzi ludzkie serca do postawy wdzięczności wobec Stwórcy. Dzisiaj pragniemy w taki właśnie duchu podziękować Dobremu Bogu za zebrane plony ziemi i trud ludzi pracujących na roli. Wzbudzamy również w naszych sercach pragnienie, dzielenia się z innymi posiadanymi dobrami, by nigdy nie był nam obojętny los ludzi cierpiących z powodu niedostatku - apelował ks. Marek Tworek.

Reklama.

O wdzięczności w okolicznościowej homilii mówił także ks. Waldemar Kostrubiec, podkreślał: -Dziękujemy Panu Bogu za was wszystkich, dziękujemy za to że w zdrowiu tutaj jesteśmy, mając swoje powołanie i misję. te dary od Boga musimy dobrze wykorzystać. najpiękniejsza modlitwa to modlitwa wdzięczności. Niech dzisiejszy dzień będzie szczególnym dziękowaniem i uświadomieniem sobie jak wiele dobra Pan Bóg na naszych drogach postawił.

ksiadz_waldemar_kostrubiec.JPG

Rolnikom za ich trud dziękował Wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra podkreślał, że ciężka praca zawsze owocuje. Mówił także: -Życzę wam drodzy rolnicy śmiałego spojrzenia w przyszłość. Głos zabrali także zaproszeni goście. Po Mszy świętej nastąpił obrzęd dzielenia się chlebem i rozpoczął się rodzinny piknik podczas którego prezentowały się m. in. Zespoły Ludowe Gminy Łukowa. Na placu szkolnym w Chmielku w ramach festynu zorganizowanego przez GOK był m. in. darmowy plac zabaw dla dzieci, wystawami rękodzielnictwa i sprzętu rolniczego i kiermaszem swojskiego jadła. Korzystanie z części urządzeń rekreacyjnych podczas imprzy obok szkoły sfinansowane zostało przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Biłgorajska".

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 130

Tagi: gmina łukowa   chmielek   dożynki gminne   święto plonów

Zobacz także

Duch Święty - nie straszydło starych zamków

Dodane: 2018-05-20 01:36 - Komentarze  (0)  czytane (315)

TAGI: niedziela zesłanie ducha świętego, ks. sławomir korona, komentarz do ewangelii, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.232.54

do poniżej (2017-09-05 20:43:26)

Przy nas każdy zawsze się bardzo dobrze czuje. I tak ma być zawsze

Adam (2017-09-05 08:31:10)

A pan władza miał przyciasnął marynarkę czy tak dobrze się czuł przy swoich ?

do poniżej (2017-09-04 15:34:23)

Te Jędrek, czy aby wszystkie zdjęcia widziałeś?

Andrzej (2017-09-04 07:36:39)

Pan fotograf skupił całą swoją uwagę ja jednej bardzo ładnej Pani, no i słusznie bo jest ładna :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej (część I)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej (część II)

Jubileusz Grupy Folklorystycznej 'Pokolenia" (część I)

Jubileusz Grupy Folklorystycznej 'Pokolenia" (część II)

Przysięga żołnierzy WOT w Biłgoraju

Recital fortepianowy Markijana Popila /fragmenty/

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rajd rowerowy na Wzgórze Polak (FOTO)

Mimo deszczowej pogody, kilkudziesięciu rowerzystów ruszyło z Biłgoraja w rajdzie na Wzgórze Polak. XII Gwiaździstego Rajdu Rowerowego...