Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto Patrona Szkoły w Katolickim Liceum

Dodał: red Data: 2016-10-24 12:26:03 (czytane: 1807)

Październik to miesiąc, w którym Kościół katolicki wspomina św. Jana Pawła II. W przededniu rocznicy inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka w Katolickim Liceum w Biłgoraju obchodzony był dzień patrona szkoły oraz ślubowanie klas pierwszych. Głównym punktem programu była Msza św., której przewodniczył biskup Marian Rojek.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW czasie homilii, nawiązując do fragmentu Ewangelii Św. Mateusza dotyczącej budowania domu na skale porównał życie młodego człowieka do placu budowy: „W środowisku biłgorajskiego "katolika" konstruujecie swoje życie. Wznosicie fundament i gmach samych siebie, swej mądrości, wiedzy, charakteru, osobowości, wiary, chrześcijańskich cnót, równocześnie wpisując w to wartości, w jakich się wychowujecie w rodzinnych domach”. Podczas spotkania nawoływał również młodzież do naśladowania patrona szkoły: „Dzisiaj gromadzimy się, by przywołać słowa Wielkiego Papieża, by was wspomagał, kierował, podpowiadał jak pięknie przeżyć swoje młode życie, wykorzystać możliwości, jakie daje wam szkoła, a także zaczerpnąć z tych skarbów, które proponują wam nauczyciele i wychowawcy. A wszystko po to, byście mogli w przyszłości pięknie owocować tym, co tutaj, w murach katolickiego liceum otrzymacie”.

katolickie_liceum_bilgoraj.JPG


Po Mszy św. nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy głośnym i zdecydowanym „Ślubujemy!” potwierdzili swoją wiarę, przynależność do Kościoła oraz stali się pełnoprawnymi uczniami katolickiego liceum.

Ważnym punktem tegorocznej uroczystości było uhonorowanie przez ks. Biskupa M. Rojka Medalem Zasług "Za dzieło ewangelizacji" byłego wicedyrektora katolickiego liceum Pana Jan Lisieckiego. Pasterz Diecezji wręczając odznaczenie podziękował panu dyrektorowi za wieloletni trud na rzecz rozwoju szkoły katolickiej oraz zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia w wartościach "Bóg, honor, ojczyzna".

Reklama.

Biskup wręczył również nagrody laureatom konkursów: "Wiedzy o św. Janie Pawle II" (dla uczniów klas pierwszych KLO) oraz fotograficznego "Mój dom"  (dla gimnazjalistów z powiatu biłgorajskiego). Największą wiedzą o patronie szkoły wykazały się: Marta Gmyz, Kamila Swacha i Klaudia Mucha. Natomiast w dziedzinie fotografii zwyciężyli: Paweł Mazurek z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- I miejsce; Aleksandra Ćwikła z Publicznego Gimnazjum im. ks. Błażeja Nowosada w Szyszkowie - II miejsce; Julia Bździuch z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie - III miejsce. Wyróżnienia zostały przyznane: Zuzannie Bździuch i Katarzynie Wryszcz z Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym oraz Hubertowi Palikotowi z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni. Laureatom serdecznie gratulujemy.

/KLO w Biłgraju/

Tagi: klo im. jana pawła ii w biłgoraju   katolik biłgoraj   katolickie liceum w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (437)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia