Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja w gminach powiatu biłgorajskiego

Dodał: red Data: 2020-05-03 20:20:18 (czytane: 993)

W ograniczonym zakresie, ale mimo stanu epidemii, w gminach naszego powiatu odbyły się uroczystości związane z 229. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętowano - obok Biłgoraja i Tarnogrodu - także w Józefowie, Frampolu, Biszczy, Księżpolu czy Turobinie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDziś obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z panującą epidemią koronawirusa uroczystości w Gminie Biszcza miały skromniejszy - niż to miało miejsce w ubiegłych latach - charakter. O godzinie 8:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta celebrowana w intencji Ojczyzny. Po wspólnej modlitwie delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem Poległych Legionistów.

biszcza.jpg

Rocznicowe uroczystości odbyły się również w Gminie Księżpol. Wójt Jarosław Piskorski, zastępca wójta Bartłomiej Świtała i przewodniczący Rady Gminy Księżpol Henryk Marczak - złożyli symboliczny hołd żołnierzom walczących na frontach I i II wojny światowej. Pod pomnikiem, tak zwanym "Kopcem" na cmentarzu parafialnym w Księżpolu i pod kwaterą grobów żołnierzy kampanii wrześniowej złożyli biało - czerwoną wiązankę i zapalili znicze. Nawiązując do ubiegłorocznego rajdu rowerowego miejscami pamięci historycznej, wójt Jarosław Piskorski odwiedził grób nieznanych żołnierzy w Zaniach, miejsce zbiorowego mordu mieszkańców, pomnik "Kamień" i pomnik ofiarom II wojny światowej w Majdanie Starym oraz pomnik pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej mieszkańców Lipowca Starego i mogiłę rodziny Kusiaków, którą niemieccy okupanci spalili żywcem za ukrywanie Żydów.

ksiezpol.jpg

Mszą świętą w intencji Ojczyzny i złożeniem wiązanki przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości uczczono Święto Narodowe 3 Maja we Frampolu. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji obchodzono we Frampolu bez przemarszu, orkiestry, pocztów sztandarowych, młodzieży szkolnej i okolicznościowej akademii.

frampol.jpg

Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się także w Turobinie. O godzinie 12.00 ks. dziekan Władysław Trubicki odprawił Mszę świętą w intencji Ojczyzny. O godzinie 13.00 przedstawiciele władz samorządowych zgromadzili się w Parku im Armii Krajowej w Turobinie, wspólnie odśpiewano hymn i złożono kwiaty.

turobin.jpg

O godzinie 9:30 w kościele parafialnym w Józefowie, sprawowana była Msza Święta, która rozpoczęła uroczystości 3-majowe. Po Eucharystii, wieńce złożyły trzy delegacje: Roman Dziura Burmistrz Józefowa w imieniu Rady Miejskiej oraz Gminy Józefów, Wincenty Laszczak w imieniu wszystkich organizacji kombatanckich oraz Maria Rysztak w imieniu jednostek podległych Gminie oraz wszystkich zakładów pracy. W uroczystości nie uczestniczyły poczty sztandarowe oraz nie było przemarszu delegacji ani akademii okolicznościowej.Zobacz także:

Biłgoraj. Burmistrz, Wójt i Przewodniczący Rady Miasta złożyli kwiaty ku czci majowej Konstytucji (FOTO)

3 Maja w Gminie Tarnogród (FOTO)

Poseł Beata Strzałka i przedstawiciele władz Powiatu Biłgorajskiego, uczcili 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (FOTO)


/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konstytucja 3 maja   uroczystości rocznicowe   gminy powiatu biłgorajskiego   3 maja

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.191.145

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rowerzyści dotarli do Częstochowy i pokłonili się Królowej Polski

Na początku tygodnia, z Biłgoraja i Księżpola wyruszyły rowerowe...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia