Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Dodał: red Data: 2020-11-15 15:00:25 (czytane: 1905)

Dzisiaj, 15 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od początku roku do końca października na drogach województwa lubelskiego doszło do 822 wypadków w następstwie, których 129 osób zostało zabitych, a 823 doznało obrażeń.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Corocznie na świecie, co 30 sekund w wypadku drogowym, ginie jedna osoba. Tragedia ta przychodzi nagle i niespodziewanie, dzieje się blisko nas. Wielu, często bardzo młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy, jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. Ich rodziny cierpią, borykają się z problemami, czasami tracą jedynego żywiciela rodziny, a dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych.

Od stycznia 2020 roku do końca października na drogach województwa lubelskiego doszło do 822 wypadków w następstwie, których 129 osób zostało zabitych, a 823 doznało obrażeń. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowaliśmy 921 wypadków, w których śmierć poniosło 132 osoby, a 1000 doznało obrażeń.

policja_bilgoraj_interwencja.JPG

Dzisiaj, to jest 15 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz o ich najbliższych, a zarazem okazją, by zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Również powinien być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ze szczególnym apelem chcemy się zwrócić do pieszych uczestników ruchu drogowego, o to aby nosili elementy odblaskowe oraz prawidłowo zachowywali się na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

/młodszy aspirant Kamil Karbowniczek/

Tagi: światowy dzień pamieci o ofiarach wypadków   policja   wypadki drogowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Nie zapiął pasów i nie włączył świateł. Okazało się że był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Dodane: 2021-04-15 09:38 - Komentarze  (1)  czytane (1849)

TAGI: pijany kierowca, powiat biłgorajski, biłgoraj, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.212.130

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia