Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca - obchody w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2021-05-08 17:01:52 (czytane: 2645)

Co roku, 8 maja, Międzynarodowa Federacja Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzi swoje święto – Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jest to okazja do zachęca wszystkich do niesienia bezinteresownej pomocy, odwołując się do poczucia ludzkiej solidarności i godności.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajŚwięto Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca nie przypadkowo obchodzone jest 8 maja. To dzień urodzin Henriego Dunanta. -Henri Dunant był szwajcarskim kupcem, filantropem i założycielem Czerwonego Krzyża, laureat pierwszej Pokojowej Nagrody Nobla w 1901. W ten dzień chcemy nie tylko przypomnieć czerwonokrzyskie ideały, ale także zachęcać do niesienia pomocy i dziękować tym, którzy w bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi się angażują - podkreśla prezes biłgorajskiego Oddziału PCK, Anna Koman. Jak zaznacza, to święto obchodzą wszystkie organizacje narodowe, regionalne i lokalne na całym świecie. -My postawiliśmy na aktywność i zorganizowaliśmy rajd rowerowy i rajd pieszy, który po przebyciu kilkunastu kilometrów miał swój finał nad Zalewem Bojary - dodaje Anna Koman.

pck_bilgoraj__1_.JPG

-Był to symboliczny dystans, tak by w rajdzie mogły uczestniczyć osoby w różnym wieku i o różnej kondycji, jak dzieci czy seniorzy. Liczy się to by się ruszać, by być razem i być otwartym na potrzeby innych osób, by się nie zamykać i by nie dbać jedynie o własną wygodę i komfort - podkreśla Tomasz Bryła z PCK w Biłgoraju.

pck_bilgoraj__2_.JPG

Obok rajdu członkowie wolontariatu PCK i skupiona wokół organizacji młodzież zachęcała by wziąć udział w akcji "8 kilometrów na 8 maja". -Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej mimo wielu ograniczeń związanych z pandemią. Pokażmy bezpieczne sposoby na utrzymywanie aktywności i dbanie o siebie w tym szczególnym czasie - wyjaśnia Elżbieta Szpara, opiekun grupy młodzieżowej SIM przy PCK w Biłgoraju.

pck_bilgoraj__3_.JPG

Jak dołączyć do akcji "8 kilometrów na 8 maja"? Wyjaśnia wolontariusz Paweł Kopacz: -Po pierwsze wybieramy najbardziej nam pasującą formę aktywności fizycznej, np. bieganie, jazda rowerem, rolki, hulajnoga czy spacer oraz trasę. Następnie poprzez aplikację mobilną rejestrujemy tą aktywność pokonując trasę 8 kilometrów i chwalimy się pokonaną trasą robiąc sobie selfie podczas aktywności fizycznej, robiąc screen pokonanej trasy. To wszystko publikujemy w mediach społecznościowych z hashtagiem #dbajmyosiebie. Akcja trwa do 10 maja.

polski_czerwony_krzyz.JPG

Czerwony Krzyż od ponad 100 lat ma swe przedstawicielstwo w naszej Ojczyźnie. Polski Czerwony Krzyż, wypełnia swe zadania wpisując się w pomoc osobom potrzebującym i szerząc idee czerwonokrzyskie oraz odpowiadając na potrzeby współczesności obecnie związane z pandemia Covid-19. -Nasza pomoc kierowana jest w ostatnim czasie szczególnie do osób starszych, samotnych, chorych, będących w izolacji czy kwarantannie. Oferujemy im pomoc żywnościową, pomoc w zakupach czy okazję do kontaktu, rozmowy - dodaje Anna Koman.

pck_bilgoraj__4_.JPG

-Stale mamy także pod opieką ponad 70 osób z terenu miasta i gminy Biłgoraj, któe mogą liczyć na nasze wsparcie. Do tego dochodzą świadczenia udzielane przez siostry PCK w domach osób chorych oraz zagospodarowanie czasu seniorom i współpraca z młodzieżą - wyjaśnia Ryszard Korniak, wiceprezes Oddziału PCK w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: pck biłgoraj   polski czerwony krzyż   czerwony krzyż   rajd pck

Zobacz także

Zawody modeli pływających i piknik modelarski nad Zalewem Bojary (FOTO)

Dodane: 2021-09-05 14:04 - Komentarze  (0)  czytane (1916)

TAGI: modele pływajace, zawody modelarskie, biłgoraj, klub modelarski lok biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.254.246

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia