Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świąteczne spotkanie w WTZ Biszcza (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-04-15 16:28:46 (czytane: 1390)

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Biszczy zorganizowały świąteczne spotkanie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Było misterium przypominające najważniejsze tajemnice chrześcijańskiej wiary, dzielenie się jajkiem, składanie sobie życzeń oraz wspólny posiłek.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajŚwiąteczne spotkani w WTZ Biszcza, stały się już tradycją. Przed Bożym Narodzeniem i Świętami Wielkiej Nocy osoby niepełnosprawne, ich najbliżsi, pracownicy Warsztatów oraz zaproszeni goście wspólnie świętują. To okazja do integracji, rozmów, zaprezentowania się osób niepełnosprawnych i pokazania, że codziennie przełamują swe słabości.

wtz_biszcza_wielkanoc_2019.JPG

-Dzisiejszy występ z tymi trudnymi tekstami, zarówno pieśni jak i sentencji czy wierszy pokazał ile pracy trzeba włożyć, by dopiąć wszystko. Wiele osób mówiło z pamięci. To jest niesamowite jak oni potrafią, sami ze swoją ułomnością walczyć, żeby zaprezentować się jak najlepiej. My jesteśmy tylko pomocnikami dla nich. Oni robią to bowiem przede wszystkim dla siebie. To jest święto tych, którzy chcą być kochani, nie chcą być odpychani. Mogą zaprezentować swoje umiejętności, swoja siłę i swoją radość. To jest najważniejsze, że robimy to wspólnie z życzliwością. Ja chylę czoła przed nimi, przed ich pracą, przed tymi, którzy z nimi wspólnie działają, a także przed tymi wszystkimi, którzy w tym szczególnym czasie chcą być blisko z nimi. A obecni byli i rodzice i biskup Marian Rojek i posłowie Genowefa Tokarska i Piotr Olszówka i wójt Gminy Potok Górny Stanisław Dyjak. Za wszystko dobro i obecność dziękuję bardzo - mówi kierownik WTZ-tu w Biszczy, Teresa Irena Jaskulska.

wtz_biszcza__1_.JPG

W dwóch rolach w uroczystości udział wzięła poseł Genowefa Tokarska, prywatnie mama niepełnosprawnej Ewy. -Nasze dzieci bardzo to przeżywają. One wiedza odpowiednio wcześniej, że będą specjalni goście, że będziemy my rodzice. Nie przesadzam ale wszystko jest planowane i realizowane od dwóch miesięcy. To z jednej strony mobilizacja do pracy nad sobą, do podejmowania trudu, do walki ze słabościami. To także z drugiej strony ogromna satysfakcja, gdy mogą wystąpić przed większym audytorium, gdy mogą się zaprezentować, pokazać co udało się wypracować. To jest więc także forma terapii. To także praktyczne wyjaśnienie, co świętujemy, jak świętujemy i dlaczego świętujemy. Nie sposób to przecenić - dodaje poseł Tokarska.

wtz_biszcza__3_.JPG

Wzruszenia nie krył także poseł Piotr Oszówka. Jak podkreślał, gratulacje należą się wszystkim, którzy przyłożyli swą cegiełkę, do tego, że tak pięknie wyszło to świąteczne spotkanie. -Tutaj czuć atmosferę rodzinną, wszyscy odnoszą się do siebie z życzliwością, znają się, pomagają sobie wzajemnie. To jest niezwykłe, pokazuje, ze tutaj osoby niepełnosprawne i ich rodziny się odnajdują. Tutaj było kilka ważnych punktów, misterium o Wielkanocy, życzenia świąteczne, wspólny posiłek. Bardzo miłe wrażenia, wychodzę niezwykle podbudowany i z wiarą w drugiego człowieka. To napełnia optymizmem - podkreślał w rozmowie z bilgoraj.com.pl poseł. Za zaproszenie i podejmowaną pracę na rzecz osób niepełnosprawnych dziękował Wójt Stanisław Dyjak. Wójt Potoka Górnego zapewniał także o współpracy: -Zawsze możecie - w miarę możliwości naszej Gminy - liczyć na naszą pomoc. Na warsztaty uczęszczają także nasi mieszkańcy. Chcemy by osoby niepełnosprawne mogły pracować i przebywać w jak najlepszych warunkach i rodzinnej atmosferze.

Reklama.

Biskup Marian Rojek zwrócił uwagę na to, iż wszyscy winniśmy się uczyć od osób niepełnosprawnych tej prostej, nieudawanej szczerości i radości. -Nam trzeba radości z rzeczy codziennych, prostych, zwyczajnych. Bo z takich rzeczy składa się każdy dzień, takie rzeczy tworzą ludzkie życie. I warto umieć je dostrzegać, cieszyć się nimi i za nie dziękować Dobremu Bogu. Osoby niepełnosprawne przedstawiły dziś poruszające misterium oparte na tradycji i wierszach. To wszystko głęboko odnosiło się do teologii, symboliki jakiej używa kościół, to tego wszystkiego co wyraża się w Świętym Triduum Paschalnym. Widać atmosferę życzliwości i dobroci, która się tutaj unosi i wita gości - zauważył ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.

wtz_biszcza__2_.JPG

Świąteczne spotkanie zakończył wspólny posiłek przygotowany przez uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej, pracowników placówki i rodziców. Był czas by porozmawiać o zbliżających się świętach, przygotowaniach do nich, także tych duchowych. Była to także okazja by wyartykułować potrzeby osób niepełnosprawnych i sukcesach jakie odnoszą. -Specjalne życzenia dla uczestników spotkania i pracowników WTZ-tu przesłał Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: wtz w biszczy   spotkanie święteczne w biszczy   wielkanoc 2019   teresa irena jaskulska

Zobacz także

100-lecie parafii rzymsko - katolickiej w Luchowie Górnym (FOTO)

Dodane: 2019-08-19 07:51 - Komentarze  (0)  czytane (142)

TAGI: 100-lecie parafii luchów górny, luchów górny, gmina tarnogród, ks. adam siedleckiKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.24.209.47

iwona (2019-04-16 01:50:33)

to specjalna taktyka tego portalu , informuje inne media ,wydzwania do nich a sam milczy,to taki styl robienia koło pióra konkurentom,żeby wynikało ,że to nie ja a inni, a jak inni opiszą konkretnie to my cisza, to ma zwiazki mocne ze starostwem

Cenzura (2019-04-15 18:49:05)

Dlaczego nie piszecie o zarzutach dla posła Olszówki? Pisały ogólnopolskie portale w ubiegłym tygodniu. U was cisza. Cenzura ? Powinniście informować o sprawie w sądzie.

(2019-04-15 17:13:36)

A co z prawem jazdy dobry katoliku.?

(2019-04-15 17:12:18)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Na patriotyczną nutę by uczcić chlubę polskiego orężą

Koncert „Crnej Gory” z Montenegro oraz serbskiego zespołu „Teodora”

Festiwalu Kultur

Program "Sieciowanie Pomocy" i wizyta wiceministra sprawiedliwości

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie w Biłgoraju

Nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rozliczenie PIT pracownika na etacie

Jednym z podstawowych sposobów w jaki Polacy zarabiają, jest praca w ramach umowy o pracę. Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi,...