Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świąteczne śniadanie w WTZ w Biszczy

Dodał: red Data: 2018-03-28 16:23:50 (czytane: 2094)

W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Biszczy odbyło się dziś spotkanie wielkanocne połączone ze świątecznym śniadaniem, składaniem sobie życzeń i prezentacją ozdób świątecznych przygotowanych przez osoby niepełnosprawne w ramach zajęć terapeutycznych. W spotkaniu uczestniczył biskup Mariusz Leszczyński.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPrzedświąteczne spotkania w WTZ w Gminie Biszcza są już tradycją. Przygotowują się do nich zarówno wychowankowie, jak i wychowawcy oraz rodzice uczestników zajęć Warsztatów.

wtz_biszcza.JPG

-Każde z tych naszych spotkań ma swój specyficzny klimat i urok. To za sprawą naszych wychowanków, ich rodziców, atmosfery jaka panuje w naszych Warsztatach i gości, którzy nas odwiedzają. Nasi uczestnicy przygotowują się do takich spotkań. Dziś mieliśmy Misterium Paschalne, jest to dla nas wszystkich przeogromne przeżycie, zachęcające do refleksji i docenienia tego co mamy. Osoby niepełnosprawne, swoją pracą, przeogromnym wysiłkiem chcą dziękować za to, że żyją, że są kochani, że mają szansę się pokazać. Uczą nas pokory w stosunku do życia i pokazują jak autentycznie cieszyć się z dnia codziennego - przyznaje kierownik WTZ w Biszczy Teresa Jaskulska.

teresa_jaskulska_wtz_biszcza.JPG

Na wspólne świętowanie złożyła się prezentacja Misterium Paschalnego w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, wspólne dzielenie się jajkiem i składanie sobie życzeń oraz śniadanie wielkanocne. -Sama działalność Warsztatów, otwartość personelu ale także takie spotkania jak to dzisiejsze pokazują nam, że nie jesteśmy sami w opiece nad naszymi niepełnosprawnymi dziećmi. One poprzez zajęcia się rozwijają, uczą nowych rzeczy i zachować, które są społecznie akceptwalne. Ważne jest także to, że w naszych spotkaniach przy okazji świąt i wydarzeń kulturalnych są z nami zacni goście. Każde takie spotkanie, każdy taki występ nasze dzieci przeżywają, a przez obecność gości czują się dodatkowo wyróżnione - zaznacza Janina Grabias.

sniadanie_wielkanocne.JPG

Poseł Genowefa Tokarska, matka niepełnosprawnej Ewy zachęca każdego rodzica, by dziecko niepełnosprawne kierować na zajęcia do ośrodków. -Nie trzymajmy takich dzieci w domu, nie ukrywajmy ich przed światem. Zapisujmy ich na specjalne zajęcia, one tam mają fachową pomoc, które my im nie damy. Uspołeczniają się tam, otwierają na innych i na świat, usamodzielniają, uczą odpowiedzialności. Ja przyznam szczerze nie mam takich umiejętności i pewnie zabrakło by mi cierpliwości by nauczyć moją córkę tego czego nauczyła się na Warsztatach - dodaje posłanka.

Reklama.

-Warsztat dla mojego syna jest drugim domem. Jest także straszakiem na jego złe zachowanie, gdy się zachowuje nieodpowiednio, mówię mu, że nie pójdzie na zajęcia i od razu rozumie, że trzeba zachowywać się inaczej. On uwielbia tu przychodzić, pracować, podejmować zajęcia, które są oferowane - zaznacza z kolei mama Mateusza, Urszula Mielech.

biskup_mariusz_leszczynski.JPG

W spotkaniu uczestniczył także biskup Mariusz Leszczyński,który modlił się wspólnie z uczestnikami spotkania. Obecny był także Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko i sekretarz Gminy Biszcza Zbigniew Kita.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: wtz biszcza   śniadanie wielkanocne   świąteczne śniadanie   gmina biszcza

Zobacz także

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy zakwalifikowała się do MegaMisji!

Dodane: 2019-10-18 17:09 - Komentarze  (0)  czytane (497)

TAGI: mega misja, szkoła podstawowa w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.0

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia