Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świąteczne kartki z Prymasem Wyszyńskim

Dodał: red Data: 2021-04-07 11:00:28 (czytane: 1168)

Rozstrzygnięty właśnie został konkurs plastyczny organizowany przez biłgorajską Fundację "Gaudium et Spes" na „Kartkę Wielkanocną z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim”. Okazją była 120. rocznicę jego urodzin i 40. rocznicę śmierci, tego wybitnego i wielkiego Polaka.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

-Chcieliśmy, aby dzieci i młodzież pochylili się zarówno nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego, jak również nad osobą kardynała Wyszyńskiego. Konkurs miał wymiar zarówno duchowy, jak i edukacyjny, gdyż zależało nam na tym, aby uświadomić młodym ludziom, że najważniejszym motywem świąt wielkanocnych nie jest kurczaczek czy zajączek, ale Chrystus Zbawiciel i Zwycięzca - tłumaczył ks. Krystian Bordzań. Tak więc, celem konkursu było przede wszystkim aktywizowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej, poznanie życia, nauczania i działalności Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, inspirowanie do poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z wiarą oraz podniesienie rangi wydarzenia, jakim jest najważniejsze święto w kalendarzu liturgicznym czyli Wielkanoc.

kartki_swiateczne_wyszynski__1_.JPG

Na konkurs wpłynęło siedemdziesiąt prac - kartek wielkanocnych z terenu całego województwa lubelskiego m. in. ze szkół w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju czy Nieledwi. Poziom tych prac był bardzo wysoki. Przy wyborze najlepszych prac zwrócono szczególną uwagę na zachowanie dwóch najważniejszych punktów regulaminowych. Po pierwsze ten związany z kardynałem Wyszyńskim, czyli na kartce musiała się znaleźć albo jego postać lub jakaś myśl z jego nauczania, która nawiązywałaby do świąt zmartwychwstania. A druga kwestia to oczywiście przedstawienie kartki w taki sposób, aby była ona kartką wielkanocną, aby znajdował się na niej Chrystus zmartwychwstały czy baranek wielkanocny.

kartki_swiateczne_wyszynski__2_.JPG

Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach. W kategorii szkoła podstawowa klasy I - III zwyciężyła Gabriela Walaś, drugie miejsce zajęła Lena Kapka, zaś trzecie – Dominika Kudzia. Wyróżnienia otrzymali Miłosz Krasny, Piotr Martyniuk, Tymon Wolanin, Katarzyna Pawęska i Sara Studenić.

kartki_swiateczne_wyszynski__3_.JPG

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV - VI pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Hawryluk, drugie Sebastian Sadowski, trzecie Kacper Łukasiewicz, zaś wyróżnienia przypadły Aleksandrze Gardias i Milenie Ostasz. Z kolei w kategorii szkoła podstawowa klasy VII - VIII zwyciężyła Natalia Iwanek, tuż za nią była Zuzanna Bielak, zaś trzecie miejsce zajął Jakub Rubaj.

kartki_swiateczne_wyszynski__4_.JPG

Organizatorami konkursu byli Fundacja "Gaudium et Spes" w Biłgoraju oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Darczyńcy nagród byli m. in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Sejm RP.

/red./

Tagi: świąteczne kartki   prymas stefan wyszyński   fundacja gaudium et spes   wielkanoc

Zobacz także

Naczynie Chimu, czyli zabytek z Peru znaleziony na podbiłgorajskiej wsi

Dodane: 2021-04-12 08:43 - Komentarze  (0)  czytane (672)

TAGI: muzeum ziemi biłgorajskiej w biłgoraju, zabytki archeologiczne, powiat biłgorajski, naczynie chimuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.41.241

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat biłgorajski: 9 nowych przypadków zakażeń

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi...