Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świadomy senior

Dodał: red Data: 2020-09-24 13:26:10 (czytane: 482)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa - uczestniczek projektu „No i cóż, że wiek!”. -Chciałyśmy zaktywizować seniorki z Aleksandrowa, zaangażować w życie społeczności lokalnej i pokazać, że jesień życia to czas na budowę relacji z innymi - mówi Teresa Legieć.Ponad pięćdziesiąt godzin edukacji w postaci: szkoleń, wizyty studyjnej i spotkań coachingach, to czas jaki aktywne seniorki poświęciły na zorganizowanie inicjatywy pn. „Świadomy senior”. -Poprzez tą inicjatywę chciałyśmy zintegrować seniorki i zachęcić je do wyjścia z domu - podkreśla Józefa Pyzio.

Realizacja inicjatywy została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę inicjatywną podczas spotkania coachingowego. Wtedy to ustalono, że zostanie zorganizowane spotkanie z ekspertem - psychologiem oraz animatorem aktywności społecznej .  

Powstał plan promocji inicjatywy oraz rozpoczęto rekrutację. Spotkania zostały zorganizowane 17 i 25 sierpnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Aleksandrowie. Na szczęście uczestnicy dopisali i w obu warsztatach uczestniczyło 59 osób. Spotkanie poprowadziła pani psycholog Maja Kuczyńska, która w przystępny sposób opowiadała o tym jak radzić sobie z procesami starzenia, jak dobrze przezywać jesień życia, jak ćwiczyć pamięć i radzić sobie ze stresem. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i obywatelskim.

aleksandrow_seniorzy_warsztaty.jpg

Seniorzy pytali o to jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak być aktywnym w każdym wieku, a nawet jaką dietę stosować która poprawia pracę mózgu. Dyskusjom nie było końca. Spotkania zakończyły się wspólnym posiłkiem sporządzonym specjalnie na ta okazję przez liderki grupy inicjatywnej. Podczas wspólnego poznawania tajników psychologii i zaangażowania obywatelskiego wzrosła wiedza seniorek na temat procesów starzenia się, budowania relacji, ale też aktywność i integracja .

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „No i cóż, że wiek!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Reklama.

Tagi: świadomy senior   no i cóż że wiek   fundacja bliżej pasji   gmina aleksandrów

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.64

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koronawirusa na Lubeszczyźnie. Dane na koniec września 2020 roku

Jak wygląda sytuacja związana z epidemia korowanirusa na Lubelszczyźnie, ile osób jest zarażonych, ile ozdrowiało. Publikujemy najnowsze...