Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świadomy obywatel - policz się z cukrzycą!

Dodał: red Data: 2020-10-26 13:37:51 (czytane: 820)

Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorów z Biłgoraja - uczestników projektu „No i cóż, że wiek!”, z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Chciałyśmy aby seniorzy świadomie dbali o swoje zdrowie i przez to jak najdłużej byli aktywni społecznie - opowiada Maria Rozwadowska. -Poprzez tą inicjatywę chciałyśmy zachęcić do angażowania się w sprawy obywatelskie i takie, które dotyczą osób starszych - Kazimiera Kapka.

Ponad pięćdziesiąt godzin edukacji w postaci szkoleń, wizyty studyjnej i spotkań coachingach, to czas jaki aktywne seniorki poświęciły na zorganizowanie inicjatywy pn. „Świadomy obywatel - policz się z cukrzycą!”. Realizacja inicjatywy została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę inicjatywną podczas spotkania coachingowego. Wtedy to ustalono, że zostaną zorganizowane  trzy spotkania o różnorodnej tematyce.

diabetycy.jpg

Powstał plan promocji inicjatywy oraz rekrutacji. Pierwsze spotkanie odbyło się 10 września i wzięło w nim udział 26 osób. Spotkanie to poprowadziła pani Sylwia Bubilek - wykwalifikowana dietetyczka, która mówiła o prawidłowym odżywianiu. O różnych sposobach na aktywność obywatelską opowiadała pani Halina Kręt, która poprowadziła spotkanie 15 września. Frekwencja dopisała i uczestniczyło w nim 27 seniorów. Kolejne spotkanie 21 września na świeżym powietrzu z kijkami i na siłowni umożliwiło seniorom sprawdzenie swoich sił.

Seniorzy aktywnie wzięli udział we wszystkich spotkaniach, o czym świadczy wysoka frekwencja, a także plany na przyszłe takie spotkania.  Podczas wspólnej nauki, integracji i wysiłku seniorzy zobaczyli, że można być aktywnym w każdym wieku.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „No i cóż, że wiek!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Reklama.

Tagi: diabetycy   seniorzy   biłgoraj   no i cóż że wiek

Zobacz także

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. W Biłgoraju podsumowano rok 2020

Dodane: 2020-11-27 09:05 - Komentarze  (1)  czytane (882)

TAGI: dni honorowego krwiodawstwa pck, pck biłgoraj, honorowi dawcy krwi, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.190.82

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...