Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sukces uczniów RCEZ w XII Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Mechanicznym

Dodał: red Data: 2019-03-26 11:34:20 (czytane: 1091)

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odnieśli kolejny sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Mechanicznym w Płocku. Krzysztof Zając i Szymon Wasąg znalazło się w gronie finalistów. W wyniku klasyfikacji indywidualnej Krzysztof Zając zajął I miejsce, a Szymon Wasąg - II miejsce w Polsce.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajCelem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Mechanicznego jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym i społeczeństwie, zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych, propagowanie wiedzy z zakresu mechaniki, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy technicznej jako dziedziny niezbędnej w funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa a ponadto rozwijanie zainteresowań uczniów. -W tym roku szkolnym w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu wzięło udział ponad 50 szkół technicznych o profilu mechanicznym z terenu całej Polski. Uczniów przygotowujemy zarówno w kwestii wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Są zajęcia z mechaniki, wytrzymałości materiałów, elektromechaniki czy programowania. Rozwiązywana są konkretne zadania, problemy, wykonywane ściśle określone zadania praktyczne, które pozwalają zweryfikować wiedzę teoretyczną - informuje nauczyciel w RCEZ, Leszek Luchowski.

rcez_mechatronicy__2_.JPG

Ostatni etap XII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Mechanicznego odbył się w w drugiej połowie marca br. w Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju reprezentowało 6 uczniów w dwóch zespołach: Zespół z Technikum Mechaniczno - Elektrycznego w składzie: Aleksandra Maksimek, Szymon Wasąg i Krzysztof Zając oraz Zespół z Centrum Kształcenia Praktycznego w składzie Hubert Mucha, Piotr Małyszek i Patryk Obszański. Opiekunem merytorycznym uczniów był: mgr inż. Leszek Luchowski. Ponadto z zakresu programowania mechatronicznego uczniów przygotował mgr inż. Henryk Kasprowicz.

rcez_mechatronicy__1_.JPG

-W finale musieliśmy się zmierzyć z częścią teoretyczną, sprawdzającą wiedze z zakresu mechaniki, elektryki i elektroniki i była część praktyczna. W części praktycznej należało połączyć układ pneumatyczny, który sterował pracą siłownika pneumatycznego. Trzeba mieć wiedzę wyniesioną ze szkoły, przygotowywać się ale także trzeba się tym interesować, lubić to. Robić coś poza zajęcia szkolne. Jak pracuję z nauczycielami po lekcjach oraz mój taka ma zakład, więc także w domu mam styczność z mechaniką z elektroniką. To wszystko owocuje osiągnięciami - przyznaje Krzysztof Zając. Szymon Wasąg podkreśla, że w Konkursie należało wykazać się szerokim spektrum wiedzy i odpornością na stres. -Wiele pytań mnie zaskoczyło, bo dalece wykraczały poza program jaki jest w technikum. Ale dzięki wcześniejszym przygotowaniom i dobrej bazie teoretycznego przygotowania, były one do przejścia. Na pewno trzeba się nieustannie rozwijać, nie ulegać emocjom i po prostu myśleć logicznie. To jest podstawa sukcesu - przyznaje.

Reklama.

Obydwaj uczniowie zdobyli tytuł laureata XII Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego i zostali nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi oraz indeksami uprawniającymi do studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn na Politechnice Warszawskiej.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rcez biłgoraj   ogólnopolski młodzieżowy konkurs mechaniczny   kształcenie zawodowe   oświata biłgoraj

Zobacz także

Studniówka

Dodane: 2020-01-25 21:49 - Komentarze  (0)  czytane (2932)

TAGI: studniówka rcez, regionalne centrum edukacji zawodowej, matura 2020, bal maturalnyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.35

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia