Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sukces "Twój Robot Biłgoraj" w zawodach First Lego League (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-19 17:27:48 (czytane: 1439)

First Lego League to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla dzieci, w wieku od 9 do 16 roku życia. Zadaniem drużyn jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota z kloców Lego EV3, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodnie z tematem przewodnim, "CITY SHAPER”.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW edycji regionalnej konkursu FLL, który odbył się w 15 grudnia w Zamościu wzięła udział drużyna Bił-GO-FLL składająca się z kursantów zajęć prowadzonych przez TwójRobot Biłgoraj w Szkole Językowej LIDER. Reprezentanci naszego miasta rywalizując w czterech konkurencjach w ogólnej klasyfikacji zajęli II miejsce. Sukces młodych konstruktorów był poprzedzony dwumiesięcznym przygotowaniem pod okiem Instruktora robotyki Marcina Holko. Mali inżynierowie w tym czasie budowali i programowali autorskiego robota na bazie klocków LEGO EV3. Drużyna z Biłgoraja już zapowiada starty w kolejnych konkursach.

twoj_robot_bilgoraj.jpg

„Robotyka to umiejętność na miarę XXI wieku, z łatwością przyswajania przez dzieci nawet 5 letnie, dla dorosłych nierzadko pozostaje zagadką. W formie cotygodniowych zajęć rozwijamy nie tylko pasję do samych klocków LEGO, ale również przemycamy wiedzę z takich dziedzin nauki jak automatyka, programowanie, informatyka czy matematyka. Robotyka to również doskonały  trening umiejętności pracy zespołowej” - mówi Agata Granda właściciel TwojRobot.pl w Biłgoraju.

Szczegóły na www.facebook.com/robot.bilgoraj

/MH/

Tagi: twój robot   First Lego League   programowanie   biłgoraj

Zobacz także

„Fascynujący świat zwierząt”. Wirtualna wystawa prac w MDK (FOTO)

Dodane: 2020-04-05 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (139)

TAGI: mdk biłgoraj, wystawa on-line, wirtualny spacer, oświata biłgorajKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.66.217

Julka (2019-12-19 21:32:59)

Brawo chłopaki, dobra ROBOTa

Agata (2019-12-19 21:25:51)

Zajęcia z robotyki to jest to !

(2019-12-19 19:37:22)

Gratulacje

(2019-12-19 19:30:24)

Gratulacje

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia