Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Studniówka uczniów ZSZiO (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2022-02-19 23:43:05 (czytane: 4129)

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, bawili się na balu studniówkowym. Bal maturalny był czasem oderwania się od rzeczywistości i szaleńczej zabawy. Jak przekonywał Leopold Staff: -Bo coś w szaleństwach jest z młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu.Bal maturalny uczniów ZSZiO w Biłgoraju, odbył się w jednym lokali na terenie Leżajska. Wspólnie z tegorocznymi maturzystami bawili się także nauczyciele i rodzice. Starostę biłgorajskiego reprezentował Jan Małysza, członek Zarządu Powiatu.

studniowka_zszio_2022_1.JPG

-Bal studniówkowy, głęboko zakorzeniony jest w polskiej tradycji i kulturze. Gromadzi on maturzystów, nauczycieli i rodziców na wydarzeniu, które nie tylko jest świetną zabawą ale przede wszystkim wkroczeniem młodzieży w nowy okres, w dorosłe życie. Jego nazwa pochodzi od czasu, który pozostał do wyznaczonego terminu matur i jest ostatnim dzwonkiem, by przygotować się do egzaminu jak najlepiej. Kochani maturzyści, za Wami lata nauki w szkole średniej, zdobywanie wiedzy i kształtowanie charakterów. Przed Wami wybór życiowej drogi, dla jednych będą to studia, dla innych podjęcie pracy zawodowej. Jesteście teraz na ostatniej prostej, za symboliczne 100 dni jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Dołóżcie jeszcze starań, by ten czas wykorzystać jak najlepiej, skorzystajcie z pomocy nauczycieli i ugruntujcie wiedzę. Drodzy nauczyciele, serdecznie dziękuję za przekazywanie wiedzy i pracę z uczniami na etapie nauki w szkole średniej. Wierzę, że dobrze przygotowali ich Państwo do dorosłego życia. Drodzy rodzice, serdecznie dziękuję Państwu, że wybraliście Państwo dla swych dzieci naszą szkołę, dziękuję za trud wychowania i wspieranie placówki w procesie edukacyjnym. Wszystkim uczestnikom balu maturalnego życzę miłej zabawy. Niech ta studniówka pozostanie w Państwa pamięci na długie lata - mówił Jan Małysza.

studniowka_zszio_2022.JPG

Listy do uczestników studniówkowej zabawy wystosowali także poseł Beata Strzałka i burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan. -Studniówka to przede wszystkim święto tegorocznych maturzystów - mówi w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl dyrektor ZSZiO w Biłgoraju, Adam Balicki i dodaje: -To moment bezpośrednio poprzedzający zakończenie edukacji w szkole średniej i wkroczenie w dorosłość. To czas poprzedzający jedne z najważniejszych egzaminów w życiu. Po raz pierwszy uczestniczą tak dorosłym balu, to wydarzenie, któe z młodymi ludźmi zostanie na długie lata.

Zobacz także: Bal maturalny uczniów biłgorajskiego ONZ-tu (FOTO, VIDEO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 212

Tagi: studniówka   bal maturalny   zszio biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Półkolonie dla dzieci z Ukrainy

Dodane: 2022-07-05 12:53 - Komentarze  (4)  czytane (663)

TAGI: półkolonie, dzieci z ukrainy, wakacje, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.78.122

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Burmistrz Janusz Rosłan, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Do konkursu na stanowisko dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia