Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Studio telewizyjne i telewizja w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2020-12-01 16:36:41 (czytane: 1591)

Właśnie w biłgorajskiej "Piątce" otwarto studio telewizyjne. To preludium do szkolnej telewizji. Jest to wspólny pomysł uczniów i nauczycieli. W placówce prowadzone zajęcia koła dziennikarskiego, dobrze więc, by uczniowie mieli okazją wykorzystać zdobytą wiedzę i zdobywać doświadczenie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Z tego co się orientuję to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym Regionie - zaznacza Mariusz Polowy, nauczyciel i opiekun koła dziennikarskiego w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. Jak podkreśla uczniowie chętnie zajmują się i interesują tym co związane jest z telewizją. Wielu już zdradza swe plany pracy w TV czy chcą zostać blogerami i youtuberami. To rozwój kompetencji młodych ludzi. Dzisiejsza szkoła to już nie tylko przekazywanie wiedzy ale i poszukiwanie informacji, umiejętne korzystanie ze zdobyczy nowych technologii i umiejętność pracy w zespole. Tego wszystkiego będzie można się nauczyć tworząc telewizję szkolną w naszym studio - podkreśla Polowy.

telewizja_szkolna_piatka.jpg

Szkolna TV zajmować ma się sprawami szkoły oraz tym co dzieje się w Biłgoraju a dotyczy uczniów. -Ja od zawsze interesowałem się robieniem zdjęć i kręcenie filmów. Mam dobry telefon i głównie nim kamerowałem. Teraz jak jest studio i mamy w nim kamery, mogę rozwijać swe zainteresowania - przyznaje uczeń "Piątki" Michał Gozdecki. Część zajęć szkolnej TV zostało odwołany z racji nauczania zdalnego i nieobecności fizycznej uczniów w szkole. Ale odbyły się już zajęcia związane z kadrem czy oświetleniem planu. -Tutaj rozwijam swe pasje. Już mieliśmy pierwsze zajęcia, pod opieką nauczyciela uczyliśmy się pracy w studio. Dwie osoby obsługiwały kamery, inne prowadziły wywiad. Do tego mamy jeszcze laptop, gdzie możemy filmy montować. Takie filmy potem ogląda cała szkoła oraz nasi rodzice - dodaje uczeń, Wiktor Małysz.

Reklama.

Studio powstało dzięki dotacji m. in. z Programu Działaj Lokalnie, czy wsparciu firmy MODEL. Pozyskaniem środków zajęło się założone - pod koniec sierpnia br. przez nauczycieli - Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych "Piątka". Stowarzyszenie ma nie tylko pomóc zbieraniu środków na realizację szkolnych planów i pomysłów ale także ma pomagać we wsparciu merytorycznym. W skład Stowarzyszenia wchodzą nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

W tej chwili, w związku ze zdalnym nauczaniem, zajęcia odbywają się on-line i są zajęciami pozalekcyjnymi dla chętnych uczniów.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: szkolna telewizja   studio telewizyjne   biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Józefów. Ostanie małe książki dla wielkich ludzi

Dodane: 2021-01-18 11:05 - Komentarze  (0)  czytane (228)

TAGI: józefów, biblioteka w józefowie, mała książka - wielki człowiek, czytelnictwoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.40.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia