Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Straż Pożarna, wojsko, służby porządkowe i przedstawiciele sztabu kryzysowego. Trwa walka z podtopieniami (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-06-23 20:40:04 (czytane: 2704)

W całym powiecie zaangażowanych jest ponad 100 strażaków, do tego 30 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Trwa walka z podtopieniami i zabezpieczanie Zalewu Bojary. Wszystko po to, by nie powtórzyła się sytuacja z 2011 roku, kiedy to zalana została część Miasta i Gminy Biłgoraj.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolO działaniach mówi po. Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju, starszy brygadier Mirosław Bury. Posłuchaj:

W działania zaangażowani są także żołnierze WOT. O ich zadaniach mówi kapitan Damian Stanula, oficer prasowy II Lubelskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej:

Na miejscu są także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, w tym starszy brygadier Zenon Pisiewicz naczelnik Wydziału Operacyjnego KWP w Lublinie:

W działania zaangażowane są także sztaby kryzysowe. -Jestem w stałym kontakcie z władzami samorządowymi oraz Wojewodą Lubelskim. Monitorujemy sytuacją i reagujemy na bieżąco, w tej chwili wydane już zostały worki i omówione konkretne rozwiązania - zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

podtopienia.JPG

Mimo, że sytuacja jest ustabilizowana, mieszkańcy boją się o swoje domy. -Punkt kulminacyjny jest jeszcze przed nami. Najgorzej może być na ulicy Łubiarskiej i przyległych ulic oraz domy nad rzeką Osą, już są podtopieni, jeżeli woda podniesie się o 10 - 15 cm to połowa posesji będzie zalana - zaznacza mieszkaniec biłgorajskiego Osiedla Bojary.

Czytaj także: Ostrzeżenie hydrologiczne dla województwa lubelskiego

Czytaj także: Biłgoraj po burzy. Kanalizacja nie nadążała odprowadzać wodę (VIDEO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 58

Tagi: podtopienia   biłgoraj   ulewne deszcze   straż pożarna

Zobacz także

DPS w Teodorówce walczy z Covid-19. Dyrekcja prosi o pomoc, bo sytuacja jest bardzo trudna

Dodane: 2020-10-31 21:15 - Komentarze  (5)  czytane (489)

TAGI: dps w teodorówce, dom pomocy społecznej, koronawirus, apel o pomoc dla dps w teodorówceKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.8.80

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...