Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Strajk nauczycieli w Biłgoraju i Powiecie Biłgorajskim

Dodał: red Data: 2019-04-08 09:51:44 (czytane: 9951)

Na drzwiach wejściowych plakat informujący o strajku. Na frontonach budynków flagi Związków Zawodowych, puste korytarze i sale lekcyjne, powołane szkolne komitety strajkowe. Nauczyciele szkół Miasta Biłgoraj i Powiatu Biłgorajskiego przystąpili do ogólnopolskiego strajku.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSzkoła Podstawowa Nr 3, 4 i 5, wszystkie szkoły średnie poza Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Biłgoraju. Nie jest jeszcze znana dokładnie sytuacja w całym Powiecie Biłgorajskim, obecnie szacuje ją biłgorajski Oddział ZNP. Z naszych informacji wynika, że między innymi do strajku nie przyłączyły się szkoły z Gminy Tereszpol, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, biłgorajskie gimnazja "Batorego" i świętej Jadwigi, czy samorządowe przedszkola w Biłgoraju.

-Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się wzrostu nagrodzeń nauczycieli o 30 procent. -Związek Nauczycielstwa Polskiego wszedł w spór zbiorowy z rządem. Sytuacja, która zaowocowała strajkiem trwa od stycznia. Wszystkie procedury zostały wypełnione najpierw na drodze referendum, w którym nauczyciele wyrazili wole przystąpienia do strajku i dziś od rana jest protest - informuje Piotr Szymanik przewodniczący Komitetu Strajkowego w Szkole Podstawowej Nr 3 i członek ZNP w Biłgoraju. Nauczyciele przychodzą do placówek tak jako to wynika z planu zajęć, muszą wpisać się na listę obecności, tak by dyrekcja mogła mieć rozeznanie kto strajkuje, a kto nie strajkuje.

strajk_nauczycieli_trwa.JPG

Szymanik podkreśla, że nie chodzi o centrale Związkowe czy przyszywanie łat, że to strajkuje ZNP czy inny Związek Zawodowy. -Tutaj strajkują nauczyciele, członków ZNP w Szkole Podstawowej Nr 3 jest 15%. Przy wejściu do szkoły jest flaga "Solidarności" pomimo podpisania wczoraj przez pana Proksę porozumienia. To jest strajk wszystkich nauczycieli naszej szkoły. My się nie domagamy, nam się należy, znane są powody naszego protestu. Chodzi o zwiększenie środków na oświatę, bo nie chodzi już o pieniądze, tu chodzi o honor i godność nauczyciel - przyznaje Piotr Szymanik.

Mimo strajku placówki zapewniają zajęcia opiekuńcze dla dzieci i młodzieży. -Mamy przygotowane sale i zabezpieczonych nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku. Oni zajmują się uczniami,którzy przyszli do szkoły. Prowadzone są zajęcia opiekuńcze i gdy będzie taka sposobność dla konkretnych grup uczniów prowadzone będą także zajęcia dydaktyczne - informuje dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Podobnie wygląda sytuacja w innych placówkach. -Uczniowie, którzy przyszli do szkoły mają zapewnioną opiekę i zajęcia opiekuńcze. W tej chwili jest to kilkudziesięciu uczniów. Ale liczymy, że będzie ich więcej, bo czekamy na drugą zmianę - przyznaje dyrektor "Piątki", Tresa Bogdanowicz - Bordzań. -Nauczyciele mojej szkoły strajkują, jednak placówka zapewnia opiekę wszystkim uczniom i uczennicom,którzy  w dniu dzisiejszym i w całym okresie strajku przyjdą do szkoły - dodaje Monika Bednarz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju.

Reklama.

W ogólnopolskim proteście udział biorą trzy biłgorajskie podstawówki, Jan Majewski, dyrektor biłgorajskiej "Trójki" informuje, że w szkole pracuje część grona pedagogicznego, są to głównie siostry zakonne i katecheci świeccy oraz dyrekcja placówki. -Pozostali nauczyciele strajkują. My zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo i zajęcia w świetlicy. Większość dzieci pozostała w domu. W placówce między godziną 8:00, a 9:00 było kilkoro uczniów. Tak naprawdę dziś zbierana jest deklaracja konkretnych nauczycieli co do przystąpienia do strajku. Ja jednak pragnę zapewnić wszystkich rodziców, którzy wyślą dzieci do szkoły, że należyta i godna opieka będzie ich pociechom zapewniona. Nam zawsze chodzi o dobro dziecka - podkreśla dyrektor Majewski.

Sytuację w Biłgoraju na bieżąco monitoruje także organ prowadzący. -Jesteśmy po porannej naradzie z przedstawicielami odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta. Ja osobiście odwiedzę wszystkie szkoły by sprawdzić jak wygląda sytuacja. Przede wszystkim liczy się opieka nad dziećmi i ich bezpieczeństwo. Na wszelki wypadek mamy zabezpieczenia w postaci BCK i OSiR - przyznaje Burmistrz Janusz Rosłan. Opinie rodziców co do strajku nauczycieli są podzielone. Większość zgodnie przyznaje, że każdy - w tym nauczyciele - winien godnie zarabiać za rzetelną i sumienną pracę. Są jednak obawy co do realizacji podstawy programowej, promocji dzieci do kolejnych klas, egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty oraz kwestii nadrobienia zajęć dydaktycznych i przekazania dzieciom wiedzy, które to zadania strajk uniemożliwia. Z sytuacji cieszą się natomiast dzieci, zwłaszcza klas młodszych. -Dziś przez strajk nie ma lekcji, to znaczy się nie będzie sprawdzianu z języka angielskiego, nie będzie także pytania z polskiego i matematyki. W naszej klasie jest 17 osób, a do szkoły przyszło dziś nas troje - przyznają Ania i Karolina, uczennice klasy IV.Zobacz także:

Strajk nauczycieli. Powiat Biłgorajski

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: strajk nauczycieli   biłgoraj   powiat biłgorajski   oświata biłgoraj

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (779)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (79)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.160.19.155

Uczen absolwent (2019-04-12 13:59:18)

I jak taki nauczyciel w trójce ma dostać podwyżke np. Pani od biologi pani R która masakrycznie prowadziła te lekcje jak pamiętam lub pani z matematyki pani Ż to jest dno! Za co powiedzcie za co? Za to że reszta lekcji to było przeczytanie tematu w podręczniku????? Żal

BEZ ŚCIEMY- nadczym rodzice się rozczulacie (2019-04-10 01:16:15)

Nauczyciele największe bydło i darmozjady!!!!
- 3 miesiące wolne w roku wakacje, ferie, święta różnego rodzaju,
- 13ste pobory
- 22 godziny pracy tygodniowo
- brak odpowiedzialności za wyniki ( tłumaczenie: uczeń jest słaby )
- pobory od 2200 do 3200 + dodatki
- nagrody cho..ra wie za co, ale po 2000-3000 tys. przytulają
- talony na święta
żal mi nauczycieli ;-)) już nie będę wymieniał.
Powiedzmy sobie wprost jest to walka o kasę i nic więcej. Standardy nie wzrosną, poziom nauczania też nie, o jakości wyposażenia szkoły można zapomnieć. Byliście,jesteście i będziecie podłą grupą spowłeczną która dba jedynie o siebie, zasłaniając się dziećmi, że to dla ich dobra.

odwzajemiacz (2019-04-10 00:20:01)

popier... rodzice zabierać swoje bydło niewychowane do domu i uczyć samemu.. Są prywatne szkoły spadówa . albo uczcie sobie sami jołopy!!!!!. Na korki nie musicie dawać bachora, a jak tempy to musi sie douczać bo nic nie pojmuje na lekcjach

Zdziwiny (2019-04-09 19:48:17)

Dla mnie jest to draństwo aby zawieszac strajk na Święta Wielkanocne

(2019-04-09 13:39:00)

z racji tego iż nie da się ustawić linku proszę wszystkich zainteresowanych o wpisanie w wyszukiwarce bilgoraj.com.pl hasło Oświadczenia majątkowe radnych Rady Miasta Biłgoraj za 2014 rok

dla wszystkich mających problemy z obliczeniem zarobków naszych biednych pedagogów -zachęcam do przeliczenia sobie zarobków ujawnionych przez zaledwie kilku Nauczycieli- Radnych RM ....co prawda z 2014 roku- jednak trzeba pamiętać o tym iż w ciągu ostatnich 5 lat zarobki poszły w górę.... wiec aktualnie kwoty są o wiele wyższe..

XXX (2019-04-09 12:09:07)

Co do czwórki to fakt. Walczyliśmy o to, żeby panie nauczycielki mogły uczyć tą naszą garstkę dzieci, żeby nie poszły na zielonę trawkę, a one teraz strajkują. Coś tu nie halo

Maja (2019-04-09 12:02:27)

Do Kaja
Tez myślę, że pensja nauczyciela powinna zależeć glównie od nakladu pracy i skali odpowiedzialności. Pracujący w dużej szkole nauczyciel sprawdza w domu po nad 200 sprawdzianów, a chociazby ten z naszej czworeczki pewnie w porywach ze czterdzieści. Odpowiada też za bezpieczeństwo zdecydowanie mniejszej liczby dzieci. Tak, zdecydowanie ccos w tym jest.

Maja (2019-04-09 12:02:27)

Do Kaja
Tez myślę, że pensja nauczyciela powinna zależeć glównie od nakladu pracy i skali odpowiedzialności. Pracujący w dużej szkole nauczyciel sprawdza w domu po nad 200 sprawdzianów, a chociazby ten z naszej czworeczki pewnie w porywach ze czterdzieści. Odpowiada też za bezpieczeństwo zdecydowanie mniejszej liczby dzieci. Tak, zdecydowanie ccos w tym jest.

(2019-04-09 11:42:07)

Nie każdy nadaje się na nauczyciela, prawdę mówiąc mało kto, trzeba mieć kwalifikacje i serce do tego zawodu. Kto tu najbardziej narzeka na nauczycieli,?Może rodzice słabych uczniów, którzy powielają to po rodzicach. Nie wszyscy mają ambicje i zdolności, nie tylko inteligencji ale i robotników potrzeba. Z tym, że nie uprawnia to tych rodzin do lekceważenia nauczycieli, czyżby kompleksy i zawiść?
Na pewno np. poloniści , w ogóle nauczyciele języków, matematycy itp. poświęcają więcej czasu na pracę ( klasówki, wypracowania itd.) niż inni. Dlatego powinni zarabiać odpowiednio więcej.

Dorota (2019-04-09 10:39:26)

Uważam, ze obecne place są adekwatne do nakladu pracy włożonego przez większość nauczycieli. Jeśli tak nie jest, to dlaczego tak kurczowo trzymają sie swojej pracy? Dlaczego nie zmienią jej na lepiej platną? Przecież na ich miejsca ustawia się kolejka chętnych. Przykladem bilgorajska czwórka. Nauczyciele walczyli o nie zlikwidowanie tej nierentownej placowki, tylko dlatego, że zlikwidowanie jej wiązałoby się z utratą przez nich pracy. Wyjątkowo dobrej. Inne argumenty były tylko przykrywką.

XXX (2019-04-09 10:37:58)

ojojojojoj!!!!!!!! drodzy katolicy wyżyjcie się bo już za chwile święta!!! obawiam się że jedna noc konfesjonałów nie wystarczy żeby obsłużyć wszystkich wypowiadających się na tym forum.

WITOS (2019-04-09 10:34:53)

Panie dyr. w Trójki - w Pana szkole dziecko usłyszało od nauczyciela jak przyszło do szkoły " Po coś tu przylazł"- pragnę zauważyć że art 70 Konstytucji mówi :

1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.
2. Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna.
4. Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów. Warunki udzielania pomocy określa ustawa.
I za przeproszeniem nic mnie nie obchodzą wasze strajki - to Pan odpowiada za realizację przepisu konstytucji.

(2019-04-09 10:00:50)

niby wszyscy w pracy a komentarzy przybywa

marian (2019-04-09 09:55:17)

Zapraszam na w-f do szkoły nr 3 w Biłgoraju nauczyciele rzucą piłkę i sobie grajcie i taki nauczyciel chce podwyższę? To gratuluję. Zajęcia dodatkowe jeśli są takie to najczęściej ich nie ma a papier i tak wszystko przyjmie.

malwina (2019-04-09 09:54:58)

Panie Szymanik ile Pan miał w swojej karierze zawodowej olimpijczyków?

marian (2019-04-09 09:53:13)

Zapraszam na w-f do szkoły nr 3 w Biłgoraju nauczyciele rzucą piłkę i sobie grajcie i taki nauczyciel chce podwyższę? To gratuluję. Zajęcia dodatkowe jeśli są takie to najczęściej ich nie ma a papier i tak wszystko przyjmie.

(2019-04-09 09:48:00)

wypowiedzi krytyczne na temat nauczycieli świadczą o poje..nych rodzicach uczniów z jakimi my nauczyciele mamy kontakt

(2019-04-09 08:56:17)

Jak czytam komentarze wszystkich "wtajemniczonych w zawód", to szczerze mówiąc bardzo mi przykro. Argument, że można zmienić zawód jest już nudny. Działa to w dwie strony, można było zostać nauczycielem i mieć wolne wakacje. I uwierzcie, że pierwszy taki krzykacz byłby za strajkiem. Tylko takim ludziom nie chciało się uczyć, woleli siedzieć gdzieś po krzakach i się obijać. A teraz są zazdrośni, bo sobie wymyślili ideologię.W życiu nie chciałabym być nauczycielem, nie z moją, a w zasadzie brakiem cierpliwości, poza tym ta odpowiedzialność za dzieci to nie na moje nerwy. Już o rodzicach nie wspomnę.
Życzę Wam wytrwałości. Szanujcie się!

(2019-04-09 08:42:43)

Klasy w szkołach powinny być mniej liczne, to powinno być obligatoryjnym obowiązkiem. Nauczyciele powinni lepiej zarabiać.

(2019-04-09 08:38:15)

Kretyństwem jest uważać, że walka nauczycieli o godne płace to polityka, bowiem zdecydowana większość nauczycieli chce doczekać się lepszych warunków płacowych. Pewnie sądzą tak wszyscy w publicznych szkołach, gdzie rodzice nie muszą płacić czesnego, w społecznych płacą i tam zarobki nauczycieli lepsze. Niektóre dyrekcje zabraniają strajkowania,ale to i tak nie zmienia poglądów ich słabo zarabiającej kadry. Za hejtowanie ,opluwanie grożą sankcje karne, przypominam. Sugerowanie, że jak się nie podoba w szkole to niech nauczyciele pracują w kasach marketów ( gdzie coraz lepsze zarobki) świadczy jak najgorzej o autorach takich wpisów, bowiem na kasie da sobie radę prawie każdy, natomiast zawód nauczyciela wiąże się z odpowiednim wykształceniem i cechami osobowymi. Tak będzie wyglądała przyszłość młodych pokoleń RP, jak zostaną wykształceni. Strajk jest deską ratunku dla tego zawodu, żeby wreszcie dokonać zmian w oświacie na lepsze.

Rodzic (2019-04-09 02:03:45)

Mam pyt. do nauczycieli.
Kiedy podejmowaliście pracę podpisując umowę nie wiedzieliśćie, za jaką kwotę będziecie pracować lub na jakich warunkach? Może nie doczytaliście umowy ze zrozumieniem?
Wiceszef ZNP powiedział, że nauczyciele strajkują w interesie uczniów, zatem pytam co w takiej k..wa jedynce biłgorajskiej się zmieni dla ucznia?
Jak dostaniecie więcej to wasze podejście się zmieni? Czy zmniejszycie klasy, żeby można było poświecić uczniom więcej czasu? Bo to, że u was w kieszeni wzrośnie to rodzicom, uczniom nie trzeba tłumaczyć.

Rodzic (2019-04-09 02:03:45)

Mam pyt. do nauczycieli.
Kiedy podejmowaliście pracę podpisując umowę nie wiedzieliśćie, za jaką kwotę będziecie pracować lub na jakich warunkach? Może nie doczytaliście umowy ze zrozumieniem?
Wiceszef ZNP powiedział, że nauczyciele strajkują w interesie uczniów, zatem pytam co w takiej k..wa jedynce biłgorajskiej się zmieni dla ucznia?
Jak dostaniecie więcej to wasze podejście się zmieni? Czy zmniejszycie klasy, żeby można było poświecić uczniom więcej czasu? Bo to, że u was w kieszeni wzrośnie to rodzicom, uczniom nie trzeba tłumaczyć.

Rodzic (2019-04-09 02:03:45)

Mam pyt. do nauczycieli.
Kiedy podejmowaliście pracę podpisując umowę nie wiedzieliśćie, za jaką kwotę będziecie pracować lub na jakich warunkach? Może nie doczytaliście umowy ze zrozumieniem?
Wiceszef ZNP powiedział, że nauczyciele strajkują w interesie uczniów, zatem pytam co w takiej k..wa jedynce biłgorajskiej się zmieni dla ucznia?
Jak dostaniecie więcej to wasze podejście się zmieni? Czy zmniejszycie klasy, żeby można było poświecić uczniom więcej czasu? Bo to, że u was w kieszeni wzrośnie to rodzicom, uczniom nie trzeba tłumaczyć.

Rodzic (2019-04-09 01:52:58)

Mam pyt. do nauczycieli.
Kiedy podejmowaliście pracę podpisując umowę nie wiedzieliśćie, za jaką kwotę będziecie pracować lub na jakich warunkach? Może nie doczytaliście umowy ze zrozumieniem?
Wiceszef ZNP powiedział, że nauczyciele strajkują w interesie uczniów, zatem pytam co w takiej k..wa jedynce biłgorajskiej się zmieni dla ucznia?
Jak dostaniecie więcej to wasze podejście się zmieni? Czy zmniejszycie klasy, żeby można było poświecić uczniom więcej czasu? Bo to, że u was w kieszeni wzrośnie to rodzicom, uczniom nie trzeba tłumaczyć.

Rodzic (2019-04-09 01:52:55)

Mam pyt. do nauczycieli.
Kiedy podejmowaliście pracę podpisując umowę nie wiedzieliśćie, za jaką kwotę będziecie pracować lub na jakich warunkach? Może nie doczytaliście umowy ze zrozumieniem?
Wiceszef ZNP powiedział, że nauczyciele strajkują w interesie uczniów, zatem pytam co w takiej k..wa jedynce biłgorajskiej się zmieni dla ucznia?
Jak dostaniecie więcej to wasze podejście się zmieni? Czy zmniejszycie klasy, żeby można było poświecić uczniom więcej czasu? Bo to, że u was w kieszeni wzrośnie to rodzicom, uczniom nie trzeba tłumaczyć.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia