Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Strajk nauczycieli. Powiat Biłgorajski

Dodał: red Data: 2019-04-05 16:53:14 (czytane: 8738)

W najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia ma rozpocząć się ogólnopolski strajk nauczycieli. To konsekwencja braku porozumienia związków zawodowych z rządem. Na chwilę obecną wszystko jednak jest wielką niewiadomą.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZ informacji Zarządu Okręgowego Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, że w 49 placówkach oświatowych na terenie naszego Powiatu przeprowadzono referenda strajkowe. Z czego ponad 80% placówek poparło strajk. Przypomnijmy, że ZNP ma swych członków w ponad 60 placówkach. -Dziś to jedna wielka niewiadoma. Wszystko okaże się w poniedziałek. Ja jestem po spotkaniu z dyrektorami naszych szkół, w przypadku strajku dzieci będą miały zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo - informuje Burmistrz Janusz Rosłan.

Te informacje potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. -Mamy obowiązek zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, niezależnie od strajku i z tego obowiązku się wywiążemy. Nie wiem jeszcze ilu nauczycieli przystąpi do strajku, ile dzieci przyjdzie do szkoły. Mimo tego rozmawialiśmy z rodzicami i sytuacja została szczegółowo omówiona - przyznaje dyrektor "Piątki, Teresa Bogdanowicz - Bordzań. Informacja dla rodziców i opiekunów uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju ukazała się na stronie internetowej placówki, czytamy tam: -Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju informuje, że zgodnie z pismem Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Biłgoraju w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi od dnia 8 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się akcja strajkowa. W związku z powyższym, nie jest możliwe na dzień dzisiejszy określenie ilu nauczycieli i w jakich godzinach będzie mogło realizować zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci uczęszczających do szkoły. W przypadku zmiany decyzji dotyczącej strajku zostaniecie Państwo poinformowani poprzez ogłoszenia na terenie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Podobna informacja ukazała się także na stronie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju. Placówki oferują więc zajęcia opiekuńcze.

strajk_nauczycieli.JPG

Ze szkół dla których organem prowadzącym jest Miasto, strajki planowane są w Szkołach Podstawowych Nr 3, 4 i 5. Do strajku nie przyłączyły się samorządowe przedszkola, będą one pracować normalnie realizując podstawę programową.

Nieco gorzej wygląda sytuacja w szkołach podległych Powiatowi Biłgorajskiemu. Tutaj - z naszych informacji wynika - że zamiar przystąpienia do strajku wyraziły Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, I LO im. ONZ i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. -Informuję, że w związku z wynikiem referendum strajkowego przeprowadzonego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju od 8 kwietnia 2019 roku aż do odwołania mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu szkoły, co może powodować zmiany w organizacji zajęć uczniów. W przypadku podania przez publiczne środki przekazu informacji o przerwaniu lub zawieszeniu akcji strajkowej zajęcia odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem. Zwracam się z uprzejmą prośbą do Uczniów i Rodziców o śledzenie bieżących komunikatów na stronie internetowej szkoły - podkreśla Jerzy Buczko, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Strajkować ma także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i Zespół Szkół Leśnych.

Z placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski strajkować nie będzie Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowy Dom Kultury. Do strajku nie włączyło się także Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Skala ewentualnego protestu znana będzie dopiero w poniedziałek. Wówczas wiadomo będzie także, co z rozpoczynającymi się 10 kwietnia egzaminami gimnazjalistów. Choć dyrektorzy szkół w tej materii są optymistami. Jak usłyszeliśmy, wierzą w odpowiedzialność nauczycieli.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: strajk nauczycieli   biłgoraj   powiat biłgorajski   oświata biłgoraj

Zobacz także

Uczniowie klas I - III wrócą do szkoły. Placówki są przygotowane do zajęć opiekuńczo - dydaktycznych

Dodane: 2020-05-23 08:45 - Komentarze  (1)  czytane (519)

TAGI: koronawirus, oświata biłgoraj, zajecia dla klas i - iii, szkoła podstawowaKomentarze (113)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

Zdziwiony (2019-04-08 09:22:22)

Chwalicie SP.1 a nie wiecie dlaczego nie strajkują? Bo zastraszyli ich ze zwolnią każdego kto będzie strajkować bo na ich miejsce jest po 10 podań. Tak potrafią robic ci, co udają wielkich katolików. A wy nauczyciele zamiast zgłosić fakt do kuratorium to po miescie tylko gadacie

Zdziwiony (2019-04-08 09:21:33)

Chwalicie SP.1 a nie wiecie dlaczego nie strajkują? Bo zastraszyli ich ze zwolnią każdego kto będzie strajkować bo na ich miejsce jest po 10 podań. Tak potrafią robic ci, co udają wielkich katolików. A wy nauczyciele zamiast zgłosić fakt do kuratorium to po miescie tylko gadacie

333 (2019-04-08 09:16:29)

Proponuje zglaszac do skarbówki każdego kogo znacie co udziela korepetycji a nie ma działalności!!!!!

Aga (2019-04-07 23:02:45)

Brawo dla nauczycielek z przedszkola i ze szkoły 1nki tu sa prawdziwi nauczyciele. Ucza z powolania.W ińych szkolach niby tacy wyksztalceni a nie rozumia ze doprowadza Polske do biedy bo z pustego to i Salomon nie naleje. Lekarze mundurowi nauczyciele strajkuja czemu zwykli robotnicy co buduja drogi wozne salowe nie strajkuja oni zarabiaka najmniej . W szkole bylam swiadkim jak wielce nauczycielka krzyczala na wozna ze biirko ma brudne. Czy widzial ktos jak one ponizaja wozne. Czy wozna dostaje kwity czy prezenty jak nauczyciele siedza w swoich kanciapach. Tylko ten kto ma duzo zawsze bedzie krzyczal ze mu malo i bedzie ponizal drugiego. Wdtyd mi jest za nauczycieli. Czy rodzice sa swiadomi ze dzieci beca na wakacjach musieli ten ich strajk odrobić

Ola (2019-04-07 17:02:29)

„A jednak szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą.”
Eliza Orzeszkowa

do poniżej (2019-04-07 15:15:35)

Co się rzucasz? Napisał kilka słów prawdy i to cię tak wnerwiło?

(2019-04-07 14:34:34)

oto mnkilo - przykład nieokrzesanego chama, zapewne nieuka, WSTYD

nmkilo (2019-04-07 13:33:50)

Nikt wam nie karze być nauczycielem są inne zawody , droga wolna ,ciągle skamlecie i szantażujecie rodziców i dzieci.Nie pasuje wam to wypierd.... Na studiach wiedzieliście ile zarabia nauczyciel , trzeba się było uczyć innych zawodów albo jedzcie na zachód kible szorować jak wam mało

(2019-04-07 13:20:48)

Apel : lepsze wygrodzenia dla nauczycieli i kontrola jakości ich pracy ( wtedy skończą się korki, na lekcjach należy tak przekazywać wiedzę, żeby nie trzeba było zdobywać jej za pieniądze na korkach). Słowem dobrze płacić i wymagać.

(2019-04-07 13:13:30)

Kim są autorzy nienawistnych ataków na nauczycieli, czyżby marzył się niektórym naród nieuków, ciemniaków? Zastanówcie się. Polityczne zagrywki bez sensu, czas rozsądnie rozwiązać problem, dobra wola władz niezbędna, wybory tuż tuż.

(2019-04-07 12:43:40)

Strajk aby był skuteczny powinien wywierać presję na grupę rządzących. Dla służb mundurowych był to 11 listopada, a dla nauczycieli czas egzaminów. Żądania nauczycieli nie pojawiły się nagle, tylko w grudniu poprzedniego roku. Dopóki daleko było do ewentualnego strajku i nie było presji społecznej, nikt z rządzących nie chciał rozmawiać z nauczycielami. Obecnie, gdy terminy naglą rząd próbuje przerzucić odpowiedzialność za chaos i bałagan w oświacie na nauczycieli.

do Rafała (2019-04-07 12:31:29)

Nie, za strajk nauczyele nie otrzymają pieniędzy.

Szantażują egzaminem dzieci to ich posprawdzać - opodatkowanie korepetycji (2019-04-07 12:22:53)

Pisać do skarbówki i niech sprawdzają majątki tych co korki dają. Wystarczy anonim z podaniem danych tego kto udziela korków i niech sprawdzają nauczycieli. Każdy z nas zna takich nauczycieli co udzielają korepetycji. Ciekawe kto z nich płaci podatki za korki. Jak nie płacili to domiar za ostatnie 5 lat. Sprawdzić co kto kupuje: mieszkania, domy, samochody i jak spłaca raty kredytów. Skąd ma na nadpłaty. Wtedy wyjdzie ile zarabia na korkach. Uczciwi nie mają się czego obawiać. Ten który nie płaci podatków za korki powinien zostać ukarany. Rodzice róbmy swoje i nie dajmy robić z naszych dzieci zakładników . Podkreślam że nie wszyscy nauczyciele są nieuczciwi. Znam uczciwych. Jednak wielu dorabia na korkach zamiast uczyć w szkole.

przedsiębiorca (2019-04-07 11:21:21)

Dyrektorzy powinni wezwać strajkujących nauczycieli( którzy zarabiają za mało) i zaproponować im odejście ze szkół i założenie prywatnej działalności. Ciekawe ilu mieliby wtedy chętnych na korepetycje? Niech nauczyciele zrozumieją ,że mają korepetycje wyłącznie dlatego, że uczą w szkołach i dlatego dzieci do nich idą.Ciekawi mnie czy biorący udział w strajku będą po południu też strajkować i nie będą prowadzić zajęc za kasę w tym np. na basenie też?

Jowita (2019-04-07 10:48:35)

Brawa dla wszystkich biłgorajskich przedszkolanek. Wszystkie pracują i rozumieją swoje powołanie. Dbają o nasze dzieci. Brawa dla przedszkolanek. Tylko przedszkolanki powinny dostać podwyżki.

Rafał (2019-04-07 09:19:02)

Mam pytanie czy w związku z tym że nauczyciele uchylaja się od wykonywania obowiązków służbowych dostaną za te dni wynagrodzenie??

(2019-04-07 09:01:14)

do 26 - oczernisz nauczycieli, więc skoro wiedziałeś o Katyniu, trzeba było to publicznie głosić , czyżbyś bał się więzienia? bo na pewno za to by cię skazali. Zastanów się nad sobą.

26lmj (2019-04-07 08:32:40)

W jakim zawodzie jest roczny urlop dla ratowania zdrowia?N świecie nikt tak nie ma jak u czerwonych nauczycieli w Polsce . Pamiętam jak uczyliście o Katyniu Stalinie , za kłamanie na historii powinniście siedzieć w więzieniach

(2019-04-07 07:49:18)

Polska zjadliwość do niczego dobrego nie prowadzi. Bez sensu ktoś narzeka, że policjantom podwyższono wynagrodzenie. Bardzo dobrze, że zarabiają więcej wykonując ten trudny zawód. Nauczyciele również powinni odpowiednio zarabiać, z tym, że należy wymagać od nich dobrych wyników, żeby dzieci nie musiały douczać się na korkach. W dawnych latach, kiedy dobry nauczyciel przejmował dany przedmiot po innym ( słabszym ) i widział braki w edukacji uczniów, to bez żadnej zapłaty organizował dodatkowe lekcje dla całej klasy, żeby uzupełnić braki poprzednika. Dawniej korepetycje były rzadkością, obecnie niestety to zjawisko nagminne, i jak najgorzej świadczy o metodyce, dydaktyce tych nauczycieli, którzy nie potrafią odpowiednio przekazać wiedzy uczniom, którzy dopiero na korkach ją zdobywają.
Tak więc podwyżki płac ( powinny być godziwe), ale i wymagania, sprawdzanie jakości pracy.

Silk (2019-04-07 07:36:45)

O kurde! Ale się rzucili z tymi komentarzami, jak pies na kiełbasę. Ale róbta tak dalej.... :)

(2019-04-07 00:04:07)

Pani Halino proszę nie łapać mnie za słówka. Pani dobrze wie, ja dobrze wiem, że chodzi o to, aby rodzice byli dumni z własnych dzieci.

do kmkmk (2019-04-06 23:44:11)

Łamanie prawa z definicji jest naganne, ale... nikt nikogo do korepetycji nie zmusza...
Czysta ekonomia: jest popyt, jest podaż.

Wzorowy uczeń (2019-04-06 23:42:55)

Ale po co tyle nerwów o te korepetycje. Przecież nauczyciele to honorowi ludzie i będą również strajkowali podczas korepetycji, nie będą prowadzili zajęć w szkółkach piłkarskich, basenie itp. Oczywiście w ramach strajku zrezygnują z rocznych zwolnień lekarskich.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia