Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-10-28 17:21:51 (czytane: 9930)

Z Placu Wolności, ulicą Kościuszki w kierunku Osiedla Puszcza Solska, przeszedł dziś protest, w którym mieszkańcy Biłgoraja i okolic wyrazili swój sprzeciw wobec orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja z uwagi na wady płodu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajOsoby zaangażowane w przygotowanie protestu, podkreślają, że został on zorganizowany spontanicznie. -Protestujemy walcząc o prawa kobiet do aborcji w wypadku ciężkiej wady płodu. Dziś każe się kobietom rodzić dzieci, które najprawdopodobniej zaraz po porodzie umrą, to dodatkowy ból dla kobiet. W przypadku zezwolenia na aborcję, tego wszystkiego udało by się nam oszczędzić - przyznaje jedna z uczestniczek.

strajk_kobiet.JPG

-W tym momencie solidaryzujemy się z całym krajem, chcemy uczestniczyć w tym co się dzieje. To nie jest tylko i wyłącznie sprawa Warszawy czy dużych miasta, nie możemy tego zostawić. W takim małym mieście jak Biłgoraj trudniej jest protestować, bo tutaj nie jesteśmy anonimowi. My już dziś widzimy, jak koleżanki nasze ponoszą konsekwencje tego, że swój udział w proteście zgłosiły. Ale my się nie boimy, my jesteśmy naprawdę odważne, że tutaj dziś jesteśmy - dodaje jedna z organizatorek.

Większość uczestników stanowiły osoby młode. W Biłgoraju nie organizowano kontrmanifestacji, do zbierających się uczestników protestu wyszedł mieszkaniec Biłgoraj, który cytował słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który powiedział: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości", do zebrany kobiet mówił także, kobiety powinny służyć życiu i go chronić. Do zabezpieczenia marszu skierowane zostały także konkretne środki Policji. Funkcjonariusze zabezpieczali skrzyżowania i czuwali nad bezpieczeństwem.

Reklama.

Nie odnotowano żadnych incydentów. Przez ponad godzinę, ruch w mieście był utrudniony. -Nie ma naszej zgody na akty wandalizmu czy atakowanie kościołów - przyznaje jedna z organizatorek i dodaje: -To pokojowy protest, w których wrażamy nasze poglądy, szanując przy tym poglądy osób myślących i czujących inaczej niż my.

Czytaj także: Zakaz aborcji ze względu na wady płodu i protesty pod biurem poseł Beaty Strzałki i Jacka Sasina

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 103

Tagi: strajk kobiet   aborcja   protest   biłgoraj

Zobacz także

Suknie ślubne krótkie

Dodane: 2021-04-21 07:30 - Komentarze  (0)  czytane (476)

TAGI:Komentarze (78)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.187.177

ja (2020-10-31 09:18:14)

Jestem dumna z naszych mieszkańców. W małych miasteczkach nie mieszka tylko twardy elektorat PIS. Niestety nie byłam na proteście bo na drugi dzień mogłabym mieć problem w pracy. Jak wiadomo wiele urzędów jest obsadzonych przez kadrę pisowską. Tam promuje się tylko "swoich" nieudaczników a stara kadra jest "be".

CzAd (2020-10-31 00:17:03)

Posługiwanie się nickiem, który nie jest Twój to zwykła, ordynarna kradzież (macie to Towarzysze we krwi) a także dowód na tępotę I szalejące po pustej głowie ubóstwo umysłowe.’
Z litości nie wspominam i nie proszę o rzeczowe kontrargumenty,

Swój (2020-10-30 20:53:58)

Niech sobie łażą po ulicach. To i tak mniejszość.
JESTEM ZA ŻYCIEM I ZA PiS!!!

pognać to towarzystwo do domów a dzieci do szkół (2020-10-30 15:49:34)

Ja też nie popieram aborcji dla własnej wygody i kaprysu . Uważam ,że każdy ma prawo do życia ,ale do życia godnego i bez bólu . Proszę postawić się na miejscu mamy ,która dowiaduje się ,że jej dzieciątko ,które ma w sobie ,o ktorym marzyła ma bardzo poważne wady genetyczne .Proszę sobie wyobrazić mamę ,która bierze po urodzeniu takie bezbronne niczemu winne dzieciątko na ręce, i już od tej chwili zaczyna się dramatyczna walka o każdy jego oddech ,o kazda minutę życia, o każdą godzinę bez bólu ,o każdy kolejny dzień . Proszę im powiedzieć ,że życie jest piękne ,że warto żyć ,że trzeba . Proszę to wytłumaczyć mamie która codziennie umiera parząc na cierpienie własnego dziecka . Proszę to wytłumaczyć temu kochanemu dziecku . Kto im pomoże ? Kto odejmie ból? Kto cierpienie zastąpi radością i szczęściem ? Ta biedna mama z tym bezbronnym dzieckiem w swojej wędrówce przez to "cudowne życie " zostaje sama i na niczyja pomoc nie może liczyć .
"Nigdy nie popierałam i nie będę popierać aborcji. To jest mój własny, osobisty pogląd. Nigdy nie rozumiałam kobiet, które wykonywały zabieg aborcji dla czystej wygody i komfortu życia - "bo to nie jest jeszcze czas na dziecko, a tak jakoś wyszło". Jednak nigdy też nie popierałam i wręcz nie rozumiałam ludzi, którzy są na tyle bezczelni, by narzucać reszcie swoje zdanie, swoje "widzimisię"

CzAd (2020-10-30 13:41:04)

CzAd naprawdę zaczadział.

Helena (2020-10-30 08:49:24)

Iga (2020-10-30 08:47:23)

Program partii rządzącej zaczerpnięty z OPOWIEŚCI PODRĘCZNEJ !!!!!!!

(2020-10-30 08:14:03)

Kościół powstały ponad 2 tys. lat temu wymaga reformy, obecny papież dostrzega to bardziej niż poprzednicy,m.in. potępia pedofilów w sutannach dopuszczających się przestępstw na dzieciach. Pedofilia ukrywana przez lata i poniekąd tolerowana spowodowała niechęć i oburzenie, niemniej jednak niepotrzebnie doszło do przypadków wandalizmu.
Zwłaszcza, że poglądy wielu duchownych są odmienne od tych radykalnych.

coś nie zatrybiło (2020-10-29 20:24:31)

Cele dydaktyczne nauki religii w szkołach nie zostały osiągnięte. Albo wykładowcy się nie przykładali albo trafili na wyjątkowo tępe uczennice.

(2020-10-29 19:50:19)

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Rozszalały tłum młodych ludzi atakuje kościół, policjanci stoją jak kołki w płocie. Oddział w rynsztunku bojowym przybył na miejsce dopiero po około godzinie. Gdyby nie Straż Marszu Niepodległości, najprawdopodobniej agresorzy wdarliby się do kościoła. Rzucają butelkami, jajkami i petardami w modlących się na stopniach świątyni. Policja nadal nie reaguje. Agresorzy stoją przed kościołem i krzyczą: „Rewolucja jest kobietą”.

Tak, tu chodzi o rewolucję. Chodzi o zniszczenie porządku świata zbudowanego przez chrześcijaństwo. To, czego nie zdołali dokonać w Polsce towarzysze z PZPR, usiłuje przeprowadzić ogłupiona przez lewackie hasła młodzież, której wmówiono, że walczy o swoje prawa. Poziom zidiocenia tych młodych ludzi jest porażający. Jeśli ktoś twierdzi, że aborcja jest decydowaniem o własnym ciele, to nie zna podstaw biologii. Ciało dziecka to nie to samo co ciało kobiety. Jak można tego nie rozumieć?

Wracając do kwestii przekroczenia granic – gdy oglądałam filmy z różnych z protestów na świecie, podczas których atakowane i podpalane były kościoły, nie przypuszczałam, że coś takiego może zdarzyć się w Polsce. Myślę, że nikt z nas nie przypuszczał. Owszem, zdarzały się incydentalne, indywidulane prowokacje podczas Mszy Świętych, było wieszanie bucików na ogrodzeniach, ale czegoś takiego nie było. Nie było agresywnego tłumu szturmującego świątynie, rzucającego butelkami i petardami, krzyczącego „Wypierdalać” pod adresem modlących się osób.

Powtarzam: tu nie chodzi o aborcję. To tylko pretekst. Chodzi o frontalny atak na katolików. Kościoły mają zostać przerobione na dyskoteki lub zburzone. Chrześcijaństwo, jako opium dla mas, ma zniknąć z „postępowego” świata. Kliniki aborcyjne mają być nowymi świątyniami gwarantującymi przestrzeganie „praw kobiet”. Każdy, kto nie poprze takich pomysłów, zostanie naznaczony jako „faszysta”. Takie stygmatyzowanie już ma miejsce, ale jeszcze niedawno traktowaliśmy to jak mało szkodliwą szajbę lewaków. Dziś mamy ataki na kościoły. I to jest właśnie ostateczne przekroczenie granicy. Nic już nie będzie jak dawniej.

Do PPRRLL (2020-10-29 19:49:49)

Dziewczyny nie miały co robić tylko do kościoła wchodzić. Weź człowieczku się puknij w główkę. Wielcy "bohaterzy" postali pod drzwiami kościoła. Nikt ze spaceru na nich nie zwracał uwagi. Ojej, nie ma czym się teraz pochwalić.

(2020-10-29 18:41:49)

Chcecie bronić kobiet to jedźcie na Białoruś i spróbujcie się na**** ać z białoruskim OMONEM lewackie cwaniaczki. Zobaczycie co to komunizm !

Mimo cenzury proaborcyjnej (2020-10-29 18:27:16)

na tym forum mam nadzieję, że te nastolatki trochę pomyślą w czym biorą udział.

Mimo cenzury proaborcyjnej (2020-10-29 18:15:54)

na tym forum mam nadzieję, że te nastolatki trochę pomyślą w czym biorą udział.

Kobieta (2020-10-29 17:59:05)

O co walczycie głupiutkie małolaty? O zabijanie? To jest waszym zdaniem jakieś "prawo człowieka"? Chcecie takiego prawa? Chcecie, żeby inny człowiek mógł decydować o tym czy wy same możecie żyć czy macie być zabite? Bo od takich postulatów do nazizmu tylko krok.

śmiech (2020-10-29 17:51:03)

Komu się nie podoba Biłgoraj, to niech wyprowadzi się do Kraśnika. Tam nie ma LGBT i nie ma strajków. Słynne miasteczko w Polsce - miasto dla pisiorow.

No (2020-10-29 17:50:43)

Prostaczki . A jedna to nawet dziecko wzięła , ciekawe jak mu wytłumaczyła po co mamusia tam idzie?

(2020-10-29 17:49:16)

„Strajk Kobiet” poszedł tą samą drogą co kolektyw „Stop Bzdurom” i postanowił zarobić na niepokojach społecznych. Do tej pory zebrano prawie milion złotych.

Już chyba wiadomo, dlaczego organizatorki „Strajku Kobiet” wymyśliły sobie nierealne postulaty i przedstawiły je w taki sposób, by mieć pewność, że rząd nie będzie mógł na nie odpowiedzieć. One po prostu nie chcą kończyć protestu.

Dlaczego? Bo świetnie na nim zarabiają. Tak, jak poprzednio kolektyw z którego znany jest Michał Sz. pseud. „Margot”, uruchomiły zbiórkę na portalu zrzutka. Po kilku dniach mają już prawie milion złotych.
Reklama
Organizatorki „Strajku Kobiet” nieźle zarobią na niepokojach społecznych

Znana działaczka narodowa z Pomorza, Zuzanna Trela, zastanawia się, na co feministki przeznaczą te pieniądze.

„Na otwarcie lub wsparcie domu samotnej matki? Na budowę ośrodka pomagającego potrzebującym kobietom? Na COKOLWIEK pomagającego kobietom?” – pyta na Facebook.

Większe prawdopodobieństwo jednak, że pieniądze pójdą na ” jedzenie dla naczelnej obrończyni praw kobiet – Marty Lempart” lub „plakaty dla Juleczek z treścią, której nie rozumieją, co by nie musiały prosić starych o 10 na brystol i markera”.

s (2020-10-29 17:43:36)

Dziewczynki cieszcie się, że macie te swoje buźki pozasłaniane, bo za parę lat jak zostaniecie matkami i osiągniecie jako taką dojrzałość (przynajmniej większośc z was ) będzie wam łyso, że broniłyście zabijania dzieci.

(2020-10-29 17:23:58)

Młodzi ,bezpartyjni, wśród nich niedawni wyborcy PIS - nie cofną się, zmienią ten kraj na normalny. Powodzenia.

Janusz z tchórzył (2020-10-29 17:20:31)

Jestem który jestem (2020-10-29 17:06:32)

A ja liczyłem że płomienny Janusz wygłosi mowę do swoich i dyżurny pastor, kolega po ,błogosławi trzódkę niewiernych.

moim zdaniem (2020-10-29 16:41:30)

Skrajna nieodpowiedzialność rządzących. W czasie pandemii sprowokować wybuch społecznego niezadowolenia.

CzAd (2020-10-29 14:26:43)

Pytanie do uczestników marszu: dlaczego protestujecie?
Odpowiedź:
Kaczyński PIS Jarek kot pislam katotalib
Kaczyński PIS Jarek kot pislam katotalib Kaczyński PIS Jarek kot pislam katotalib

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Od 26 kwietnia łagodzenie obostrzeń m. in. w naszym województwie - otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz częściowy powrót uczniów do szkół

Od 26 kwietnia, rząd luzuje część obostrzeń. Nastąpi to w 11 województwach...

Są kolejne miliony na drogi dla powiatu biłgorajskiego i czterech gmin

Samorządy powiatu biłgorajskiego otrzymają kolejne pieniądze...

Była zawodniczka LSK ZNICZ Biłgoraj wywalczyła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio

Była wychowanka biłgorajskiego ZNICZ-a i była wychowanka trenera...

Rada Powiatu odrzuciła skargę na starostę biłgorajskiego

Rada Powiatu, po rozpatrzeniu skargi z dnia 6 marca br. na działalność...

Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół średnich powiatu biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Samorząd powiatowy, wspólnie ze szkołami średnimi dla których...

Zostaw 1 procent podatku w powiecie biłgorajskim

1% to nie darowizna. Przekazując 1% decydujemy, że część naszego...

Ogłoszenia