Strona startowa

Strona główna > Katalog Firm > Samorządy, Urzędy, Instytucje > Fundacje i Ośrodki

stowarzyszenie_przyjaciol_dzieci_zwierzyniec_ulotka_2010_3.JPG

Jak uzupełnić PIT?

W rubryce Nazwa OPP należy wpisać Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
Numer KRS: 0000082324

Poniżej w rubryce Informacje Uzupełniające należy wskazać konkretny fundusz czyli Fundusz Domu Dziecka

Zaznaczyć kwadrat potwierdzający wyrażenie zgody na przekazanie 1% na rzecz wskazanej organizacji

 
Szanowni Państwo,

     w Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu mieszka 30 dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Od wielu lat placówka wspierana jest przez wolontariuszy. Są to zarówno emerytowani nauczyciele, lokalni biznesmeni jak i młodzi ludzie. Ich współpraca z placówką polega przede wszystkim na codziennych kontaktach z dziećmi, pomocy w nauce, wspólnych wycieczkach i zabawie. Część z tych osób, poza tym pełni w Domu Dziecka jeszcze jedną istotną funkcję – tzw. rodzin zaprzyjaźnionych, których rola polega na opiece nad dziećmi w okresie świąt i wakacji, goszcząc je w swoich domach.

     Na wiosnę 2008 roku, zaprzyjaźnione z Domem Dziecka osoby, zrzeszyły się w nowopowstałej organizacji – Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu.

     Celem Stowarzyszenia, zgodnie z zapisami w statucie, jest m.in. zapewnienie rozwoju dzieci szczególnie uzdolnionych, ukierunkowanie pomocy z zewnątrz, udzielanie  pomocy byłym wychowankom domu, współpraca z instytucjami i organizacjami oraz szeroko pojmowana pomoc w wprowadzeniu placówki.
Do tej pory udało nam się przede wszystkim nawiązać trwałą współpracę z firmą Model Opakowania Sp. z o.o. dzięki, której co roku wyjeżdżamy na kilkudniowe wycieczki po Polsce. Za sprawą biłgorajskch szkół językowych nasze dzieci biorą udział w zajęciach z angielskiego w Biłgoraju. A dzięki sponsorom i dotacji w projekcie Działaj Lokalnie, postawiliśmy altanę, w której organizujemy imprezy dla mieszkańców naszego Domu.

     Bardzo trudno będzie nam realizować nasze cele beż Państwa pomocy. Przekażcie prosimy, 1% swojego podatku by pomóc nam urzeczywistnić dziecięce marzenia.

          Z wyrazami szacunku

                  Dzieci, Wychowawcy i Wolontariusze


reklame_sponsoruje_bilgorajcompl.jpg


 

 Formularz kontaktowy... już wkrótce

Odslon: 14794Data ostatniej weryfikacji: 2012-02-04

Kategorie