Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Spotkanie z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego

Dodał: red Data: 2020-01-22 15:29:33 (czytane: 1070)

Masz pomysł na biznes? Myślisz o własnej działalności gospodarczej? Szukasz taniego finansowania? Ofera banku Gospodarstwa Krajowego jest dla Ciebie! O tym jak pozyskać wsparcie z BGK rozmawiano dziś podczas szkolenia w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. O wydarzeniu informowaliśmy Państwa w dziale Imprezy, wydarzenia Portalu bilgoraj.com.plSpotkanie składa się z dwóch części. Pierwsza miała charakter merytoryczny i poświęcona była mikropożyczce unijnej, dzięki której sfinansować można koszty związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Druga część spotkania ma charakter warsztatowy, podczas omówiono jakie wnioski i dokumenty są potrzebne, by wsparcie z BGK otrzymać. -Udział w spotkaniach był bezpłatny, i miał na celu przekazanie praktycznej wiedzy na temat sfinansowania własnej działalności gospodarczej, dzięki unijnej pożyczce - na warunkach znacznie korzystniejszych niż rynkowe - poinformował Grzegorz Winnicki, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

bank_gospodarstwa_krajowego.JPG

-Głównym tematem spotkania była tzw. mikropożyczka, z której sfinansować można własny pomysł na biznes. To bardzo korzystne i poręczne wsparcie na start - wyjaśnia Andrzej Hlawacik z Departamentu Instrumentów Finansowych Banku Gospodarstwa Krajowego. -To jest wsparcie dla tych osób, które mają pomysły na biznes i szukają ciekawego, taniego i dostępnego finansowania. Jest to bardzo atrakcyjna pożyczka, uzyskać można do 96 tys. zł na 7 lat przy oprocentowaniu, które jest symboliczne, bo wynosi 0,37 w skali roku i jeszcze do tego jest 6-miesięczna karencja. Środki wykorzystane mogą zostać na wszystkie cele dotyczące rozpoczynanej działalności gospodarczej - informuje. Mikropożyczka skierowane jest do osób powyżej 30-roku życia które są bezrobotne czy też mają niskie kwalifikacje zawodowe. -Z kolei dla osób, które już prowadzą działalność gospodarczą także mamy instrumenty finansowe i należą do nich pożyczki tzw. "małe" i "duże" - dodaje Hlawacik.

Reklama.

-Dziś ciężko jest o dobrze płatną prace, ale ludzie mają wiele dobrych pomysłów na biznes i to może być droga do zawodowej satysfakcji. Oczywiście na początku bardzo ważne jest wsparcie, liczy się każda złotówka, która pozwoli zminimalizować ryzyko niepowodzenia czy braku płynności finansowej, stąd uważam, że tego typu działania i inicjatywy jakie dziś przedstawił Bank Gospodarstwa Krajowego są niezwykle cenne - zauważa uczestnik spotkania, Jacek Patro. Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań. Jest on partnerem finansowym aktywnie wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych. Jest jednocześnie inicjatorem i uczestnikiem współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi. Odgrywa on także znaczącą rolę, w realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej przez Radę Ministrów w 2017 roku, która jest kluczowym dokumentem państwa polskiego w średnio- i długofalowej polityce gospodarczej.

Organizatorami wydarzenia był Starosta Biłgorajski, Burmistrz Miasta Biłgoraj, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: starostwo powiatowe w biłgoraju   bank gospodarstwa krajowego   powiatowy urząd pracy   mikropożyczka z bgk

Zobacz także

Kolejne spotkanie z doradcami w ramach programu „Rozwój Lokalny”

Dodane: 2020-02-17 09:17 - Komentarze  (0)  czytane (89)

TAGI: biłgoraj, rozwój lokalny, spotkanie z doradcami, fundusze zewnętrzneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.125.29

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

BIURO RACHUNKOWE Marek Zwolak - rozliczenie podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość, doradztwo.

ul. Komorowskiego 3/102, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka uczniów ZSZiO (FOTO, VIDEO)

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,...

Eko - walentynki. Młodzież rozdawała sadzonki drzew i rozmawiała o ekologii (FOTO)

Młodzież z biłgorajskich szkół średnich, skupiona w PCK Biłgoraj...

78. rocznica powołania Armii Krajowej. Uroczystości powiatowe w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

14 lutego 1942 roku powołana została Armia Krajowa. Wówczas decyzją...

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiGN Starostwa Powiatowego (VIDEO)

Dziś z udziałem Starosty Biłgorajskiego nastąpiło otwarcie nowej...

Światowy Dzień Chorego w Biłgoraju (FOTO)

Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i parafia św. Jerzego...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia