Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Starosta do Burmistrza Biłgoraja: Uważam, że Pana stanowisko jest czysto ideologiczne

Dodał: red Data: 2020-07-10 14:08:54 (czytane: 7755)

Z niedowierzaniem i z wielkim zdumieniem przyjąłem stanowisko burmistrza miasta Biłgoraj Pana Janusza Rosłana w sprawie wyborów prezydenckich. W mojej ocenie, opowiedział się Pan jednoznacznie przeciwko mieszkańcom Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego, a także przeciwko dalszemu rozwojowi miasta i powiatu.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSzczególnie my, jako samorządowcy powinniśmy dbać o naszych mieszkańców i racjonalnie oceniać ogromne wsparcie, w ostatnich latach, rządu i Pana Prezydenta Andrzeja Dudy dla samorządów w naszym regionie, bez którego nie byłyby możliwe inwestycje niezbędne dla naszych mieszkańców. To właśnie za sprawą polityki zrównoważonego rozwoju takie małe miasta jak Biłgoraj mogą realizować wyczekiwane inwestycje.  Pisze Pan o bonach bez pokrycia, to może warto przypomnieć kilka faktów tylko z ostatniego okresu:
- Budowa ul. Partyzantów i ulicy Józefa Steglińskiego "CORDA". kwota rządowego dofinansowania: 3,4 mln (70%) - to bon bez pokrycia?
- Przebudowa dróg gminnych Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza i  Piaskowej w Biłgoraju o długości blisko 1 km. kwota rządowego dofinansowania: 2,6 mln zł (70%)  - bon bez pokrycia?
- Budowa dróg gminnych: Parkowej, Korczaka i Sokołowskiego w Biłgoraju, kwota rządowego dofinansowania: ponad 5 mln zł (60%) - to też bon bez pokrycia?
- termomodernizacja budynku UM i rewitalizacja Placu Wolności  –Wielomilionowe dotacje przyznane przez UMWL to według Pana przykład na „powolną likwidacje samorządu miasta Biłgoraj” ?

Pisze Pan, także o ograniczaniu roli samorządów i postaw demokratycznych, więc jak to się ma do decyzji o likwidacji budżetu obywatelskiego w Biłgoraju? Czy wzorem dla Biłgoraja będzie samorząd Warszawy w którym sprywatyzowano większość spółek komunalnych?  Czy w Biłgoraju też planuje Pan prywatyzacje wodociągów, oczyszczalni ścieków, ciepłowni itd.?

Pan burmistrz pisze także o wykorzystywaniu Kościoła i niszczeniu kultury narodowej. Czy wobec tego, także w Biłgoraju planuje Pan objęcie patronatem honorowym (na wzór Pana Trzaskowskiego) wydarzeń gdzie profanuje się Mszę świętą i kpi się ze świętych dla katolików wizerunków? A może według Pana decyzja o zatrudnieniu w ratuszu twórcy hejterskiego profilu „Sok z buraka” to przykład rozwoju kultury narodowej i tolerancji dla innych?

Pisze Pan także o przekupywaniu Polaków 500+ czy 13 emeryturą, więc czy naprawdę nie dostrzega Pan, że dzięki tym świadczeniom mieszkańcy Biłgoraja mogą żyć godnie. Dzięki 500+ wiele z dzieci, także z Biłgoraja, mogło wyjść z ubóstwa. Pan i ja zarabiamy dobrze, ale może warto czasem wczuć się w sytuacje przeciętnego mieszkańca, emeryta z Biłgoraja, któremu często brakowało do końca miesiąca i musiał wybierać czy kupi jedzenie czy leki. To nazywa Pan przekupstwem?

andrzej_szarlip.jpg

W ostatnim roku chciał Pan podnieść podatki dla biłgorajskich przedsiębiorców, a może warto pomóc im w tym trudnym okresie? - rząd dzięki dobrej współpracy z Prezydentem w ramach tarczy antykryzysowej przekazał dla naszych przedsiębiorców ponad 30 mln – to też Pan wyśmieje?

Wiem, że jako samorządowiec chwali Pan dokonania Rządu Prawa i Sprawiedliwości i jest Pan z nich zadowolony - takie wrażenie odniosłem chociażby po rozmowach i choćby po obejrzeniu ostatniego wywiadu telewizyjnego. I dlatego szczególnie dla mnie przykre jest, że Pana wpis wydaje się być oderwany od tego co Pan robi i mówi, jakby został Panu narzucony z zewnątrz.

Ze szczerym, życzliwym nastawieniem, w trosce o interes Mieszkańców Biłgoraja i Powiatu Biłgorajskiego zachęcam Pana do spokojnej rozmowy w kwestiach, które Pan podnosi. Uważam, że Pana stanowisko jest czysto ideologiczne, niesprawiedliwe i z Pana winy – jako reprezentanta mieszkańców Biłgoraja - mogące negatywnie wpłynąć na rozwój miasta, gdy wygra ktoś komu nie zależy na rozwoju tzw. „Polski powiatowej”.

Chciałbym zaapelować do Mieszkańców miasta Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego, przede wszystkim o udział w wyborach, spełnienie swojego obowiązku i oddanie głosu. Wolne wybory to z trudem wywalczony skarb. Wierzę, że większość z Państwa obserwując działania obu kandydatów na Prezydenta Rzeczpospolitej dokonała już wyboru. Niezdecydowanych zachęcam do obiektywnego odpowiedzenia sobie na pytanie co obaj kandydaci realnie mogą dla nas zrobić, a czego na pewno nie zrobią. Jaką mają siłę sprawczą, jaki mają program i jakie są szanse na jego realizację.

Andrzej Szarlip

Czytaj także: Burmistrz pisze o swych poglądach politycznych. Zdradza także na kogo i dlaczego zagłosuje

Tagi: andrzej szarlip   janusz rosłan   stanowisko   wybory prezydenckie

Zobacz także

Wojewoda nie chce już zmiany nazwy ulicy w Biłgoraju

Dodane: 2021-05-12 08:34 - Komentarze  (16)  czytane (1670)

TAGI: wojewoda lubelski, zmiana nazyw ulicy, uica romana gesinga, biłgorajKomentarze (99)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.212.130

Maniek (2020-07-10 21:45:21)

Dzieje się w mieście dużo Zaraś tylko Ty jak widzisz to i tak nie chcesz zobaczyć to już jest ślepota polityczna a nie realne spojrzenie na rzeczywistość, Żaden rząd nie zabierze ani 500+ ani 13-tek dla emerytów ale skoro rząd jest taki hojny to czemu nie da emerytom np. 12 miesięcznej odprawy przy przechodzeniu na emeryturę we wszystkich firmach, państwowych i prywatnych niech to będzie z finansowane ze środków budżetu państwa, żeby Ci emeryci którzy mają kredyty mogli je pospłacać i za resztę zwiedzić trochę świata jak to jest w innych krajach.Powiedz to swojemu Prezydentowi i jego urzędnikom.

Pawulon (2020-07-10 21:38:31)

Tak trzymac Panie starosto. Rosłan za bardzonsie panoszy w biłgoraju. I cwaniakuje. Nic nie zrobil dla miasta. Niech oddda ta kase co miasto sttacilo przez niego kupe kasy. To mi wlodasz niech sie goni

Wyborca (2020-07-10 21:34:43)

Drogi Panie Starosto,Zastępco,Wice Marszału a panowie to niby co robią ?Jeżdżąc od miasteczka do miasteczka po targowiskach robiąc kampanię Panu Dudzie to jest super fanje ,to są Wasze obowiazki?Raczej nie i mam nadzieję że robocie to na urlopie a nie za nasze pieniądze.Obrzydzenie mnie bierze jak patrzę na Was tak sie upokarzajacych.W imię czego ?Obłudy pisowskiej?Skoro tylko tym powiat moze zdobyć pieniądze na inwestycję to słaby ten starosta i reszta.Oczywiście to świadczy też o Pisie jak traktuje człowieka który ma swoje zdanie.Panie Burmistrzu wielki szacunek dla Pana za odwagę i nie godzenie sie na obłude.Brawo jeszcze raz brawo.

Zaraś (2020-07-10 21:18:04)

Maniek weź się przejrzyj na oczy i przestań bredzić plisss. W mieście nic się nie dzieje, ludzie młodzi wyjeżdżają a Ty takie brednie piszesz.... Prośba przekaż Panu Burmistrzowi nich sie do pracy weźmie z tymi swoimi urzędnikami.

Tadek (2020-07-10 21:14:19)

Nie litości tylko nie Trzaskowski......Ludzie głosujcie na Dudę. Panie Starosto powiat jest za Panem bo widać zmiany. Może Pan Burmistrz weźmie przykład z zarządu powiatowego i zacznie coś robić?!!!

ak (2020-07-10 21:09:23)

Pan Starosta reprezentuje powiat i robi to godnie.Bardzo dobrze że tak powiedział. W poniedziałek Polska będzie znowu Polską - a nie LGBT.

Maniek (2020-07-10 21:09:00)

Tylko idiota może pisać że Burmistrz Rosłan zostawi po sobie zgliszcza. Człowieku popatrz na ten Przepiękny Biłgoraj-wiadomo każdy ma swoje spojrzenie i wszystkim nie dogodzi, ale jak jest ładnie nie ma tirów z pniami drzewa które z przerażeniem oglądałem jak przejeżdżały obok ratusza, nie ma ciężarówek na ul. Długiej tylko te które z towarem muszą wjechać do miasta, przyszedł czas na Plac Wolności który już nie będzie miał chodników z czasów PRL-lu, Na ten piękny budynek który powstał po rozwalającej się dawnej szkole muzycznej, nawet ta uliczka która powstała na przeciwko łącznika, gdzie był dół jest super. jeszcze jest dużo życzeń do spełnienia, ale już to jest piękne miasto.

Jola monola (2020-07-10 21:04:36)

Tak trzymać i do przodu Panie Starosto.

Jola monola (2020-07-10 21:02:05)

Panie Starosto tak trzymać!!! Nie możemy przejmować się tymi komentarzami. Jutro idziemy i oddajemy głoś na Prezydenta RP. Będzie II kadencja!!

Maniek (2020-07-10 20:59:54)

Przychodzicie Państwo mieszkańcy Biłgoraja do Urzędu Miasta czy do kasy czy do USC czy na salę operacyjną z różnymi sprawami proszę o odpowiedź kto z Was spotkał kiedykolwiek w Urzędzie Pana Sasina - posła z naszego rejonu, Pana Ziobro który bodaj przed wczoraj był w Biłgoraju. Nikt bo oni idą tylko do swoich i interesuje ich aby zabłysnąć a nie naprawdę popytać jakie są potrzeby miasta, jakie działania Rządu nie podobają się miastom, gminom już jest spadek dochodów z udziałów gmin, subwencja która nie pokrywa wydatków na oświatę ale zwykły mieszkaniec nie wie z czym to się je i o co chodzi i wiem że Burmistrz Rosłan ma rację w swojej wypowiedzi.

Celina (2020-07-10 20:32:30)

Szacunek dla Starosty wypowiedź na wysokim poziomie

Pacjent z zakaznego2 (2020-07-10 20:20:02)

Ale za to rząd zadbal o pacjentów bo zakazdego placil po kilkaset zlotych i wyposazyl szpital we wszyztko co bylo potrzebne. Dlatego zaglosuje na prezydenta Dude bo sprawdzili sie w kryzysie

Sondaz dla miasta Bilgoraj (2020-07-10 20:17:14)

Duda 78%
Trzaskowski 22%

pacjent z Zakaźnego (2020-07-10 20:16:24)

My mieszkańcy Powiatu Biłgoraj dziękujemy Starostwu Powiatowemu i Panu Staroście za pomoc szpitalowi w Biłgoraju w walce z koronawirusem - całe 1000 zł . Dziękujemy też Urzędowi Miasta Biłgoraj i Burmistrzowi - też za pomoć w walce - całe 2000 zł . CHWAŁA IM ZA TO !!!!!!!!

Andrzej Duda to sie uda (2020-07-10 20:14:46)

Platforma pokazala kak dba o Bilgoraj nawet rejon energetyczny zabrala. Oni tylko o duze miasta dbają tylko Prezydent Duda

Ego (2020-07-10 20:14:37)

Ludzie zacznijcie w końcu używac szarych komórek . Proszę sprawdzić nazwiska w Urzędzie Miasta i jednostkach podleglych.....powiązania przez tyle lat...ręka rękę myje...UM..BARR....spólka ds. Pomocy Przedsiębiorcom z udzialem UM...żal..tyle kasy stracić....dlatego można chodic nawet po parku...nawołując do glosowania na swoich

Zorientowany (2020-07-10 20:12:35)

Rewitalizacja chyba finansowana jest przez marszalka z tego okropnego PISu prawda? A starosta tez inwestuje w miescie przyklad rondo na nadstawnej - inwestycja wspólna z burmistrzem wiec ma prawo swoje zdanie powiedziec a mówi bardzo dobrze

(2020-07-10 20:08:26)

co starosta wie o mieście? Odpowiedź: nic. Ten facet powinien się skupić nad swoją działką i nie ma prawa się dziwić, co robi gospodarz dobrze prosperującego miasta. Przykład idzie z góry, wszystko co robi się w mieście, to ostatnie lata. Pisząc o rewitalizacji należy sięgnąć do czasów, od kiedy nad tym tematem pracowało.Myślę, że czas zacząć pracować, a nie chodzić ze spotkania na spotkanie, p. starosto, bo za to płacą - prawda. Zapewnia, że Biłgoraj znacznie więcej zyska za p. prezydenta Trzaskowskiego, i to byłoby na tyle.

Super (2020-07-10 20:06:48)

Bardzo dobra wypowiedz starosty. Nikogo nie obraża ale z duża kulturą celnie punktuje burmistrza. Super poziom.

Gotie (2020-07-10 19:57:36)

Tu jest jedna taka kwestia panie Szarlip, że burmistrz pod pana nie podlega i nie może sie pan w ten sposób wypowiadać. Prosze sie nie zapominać, to nie jest tak , jak z pracownikami starostwa, ktorym wspolczuje szczerze takiego szefa.

(2020-07-10 19:54:04)

A jak tam małżonka starosty, zadowolona z męża? Podziela jego poglądy? Nic o niej nie wiemy.

Kończcie z tym Burmistrzem (2020-07-10 19:52:42)

Zanim ustąpi To zostaną z nas zgliszcza.

(2020-07-10 19:51:36)

Do Tak- seks ci lasuje mózg i łżesz bez sensu.

Tak (2020-07-10 19:33:42)

Dokładnie tak. Obecne wybory prezydenckie to bitwa o wartości. Trzaskowski reprezentuje skrajnie liberalną nową lewicę finansowaną z zachodu, która prowadzi wojnę kulturową z łacińską Europą. To już nie jest platforma gauleitera Tuska wykonującego rozkazy Frau Merkel. To już zupełnie coś bardziej groźnego. Wygranie wyborów przez tego człowieka to zbolszewizowanie Polski na wzór zachodni, agresywna deprawacja, seksualizacja dzieci i młodzieży, która co najwyżej przysporzy u młodych Polaków depresji, samobójstw, etc. Trzaskowski jest dla Polski szkodliwy!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju (VIDEO)

W Biłgoraju działają dwa Punkty Szczepień Powszechnych. Zaszczepić...

Przyjęto założenia do koncepcji budowy muzeum w Osuchach

Z udziałem poseł Beaty Strzałki, wicemarszałka Michała Mulawy,...

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dziś swą działalność rozpoczął pierwszy w powiecie biłgorajskim...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Przedszkole Niepubliczne Smerfy prowadzi zapisy

Można zapisać dziecko w wieku od 2,5 roku do lat 6, do Przedszkola...

Naprawa telefonów Warszawa tylko w miejscu godnym zaufania

Jest wiele powodów, które zmuszają nas do oddania smartfonu do serwisu....

Ogłoszenia