Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Starosta biłgorajski wyróżnił nauczycieli. Okazją jest Dzień Edukacji Narodowej (LISTA WYRÓŻNIONYCH)

Dodał: red Data: 2020-10-13 12:21:40 (czytane: 3978)

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip wyróżnił nauczycieli szkół, dla których powiat biłgorajski jest organem prowadzącym. Starosta przekazał także na ręce dyrektorów placówek wyrazy uznania i podziękowania za pracę nauczycieli, wychowawców i pedagogów.-Niestety z uwagi na pandemię nie mogłem osobiście złożyć Państwu gratulacji, więc przyjmijcie je za pośrednictwem Facebooka. Życzę wielkiej satysfakcji z wykonywania tego pięknego i trudnego zawodu - napisał Andrzej Szarlip na jednym z portali społecznościowych.

Lista nagrodzonych nauczycieli:
I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju:
1. Anna Dobraczyńska,
2. Ryszard Sawa,
3. Renata Krzesińska,
4. Andrzej Szatowski.

nagrody_dla_nauczycieli_1.jpg

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju:
1. Monika Buczek,
2. Jadwiga Adamczuk,
3. Anna Gontarz.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju:

1. Alina Szpakowska,
2. Robert Kłosek,
3. Tomasz Zych,
4. Marzena Jargieło,
5. Wojciech Stasiewicz,
6. Jerzy Buczko.

Czytaj także: Nasi nauczyciele wyróżnieni

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju:
1. Marzena Gałka,
2. Iwona Startek,
3. Aneta Blacha.

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju:
1. Jarosław Kloc.

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Biłgoraju
1. Edyta Ludwig.

/red./

Reklama.

Tagi: dzień edukacji narodowej   wyróżnienia dla nauczycieli   powiat biłgorajski   oświata biłgoraj

Zobacz także

Nie żyje Tadeusz Tujaka

Dodane: 2021-03-04 09:59 - Komentarze  (4)  czytane (2225)

TAGI: zmarł tadeusz tujaka, zmarł były dyrektor trójki, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, tadeusz tujaka biłgorajKomentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.11.178

(2020-10-22 22:23:21)

Nagrody powinni przyznawać uczniowie a nie starosta. To młodzież wie najlepiej kogo trzeba nagrodzić.

(2020-10-16 11:41:02)

Piotrek przestań ingerować w oświatę bo to "pocałunek śmierci" dla p.o dyrektora

polityczni (2020-10-16 11:39:36)

Przecież Ryszard był organizatorem politycznego strajku nauczycieli?

(2020-10-15 14:47:32)

W dużej szkole jak w korporacji trafiają się określeni nauczyciele. Jedni to cyniczni karierowicze, bez większego talentu, za to umiejętnie nadskakujący przełożonym. Są i drapieżnicy, ludzie z cechami charakteru właściwymi dla socjopatów pozbawieni skrupułów i empatii, idący po trupach do celu. Są także kreatywni, twórczy, którzy chcieliby sprawnie realizować swoje koncepcje. Dlatego z trudem znoszą wielogodzinne nasiadówki, które po wielokrotnym „mieleniu ważnych” tematów kończą się niczym. I tak do zaplanowanej przez Dyrektora kolejnej nasiadówki. Są też zadaniowcy zarazem perfekcjoniści, który się nie dostrzega. Usuwają się w „kąt” nie licząc na to, że będą dostrzeżeni i docenieni ze strony Pryncypała. Trafiają się również „niewygodni”, którzy mają odwagę wnosić krytyczne uwagi na forum „Wysokiej Rady Pedagogicznej”. Ci są metodycznie mobbingowani przez wiodącą w szkole „łże elitę” przy cichym poparciu tzw. „nadzoru pedagogicznego”. Reasumując, jeżeli w szkole stanowisko Dyrektora pełni „ktoś” bez osobowości wówczas szkoła staje się niczym „Folwark Zwierzęcy” gdzie władze sprawują zwykłe …………

Ot... logika (2020-10-15 14:40:11)

W szkołach to kto typuje do nagród Komisja Wybrana przez Radę Pedagogiczną?
Czy nauczyciele z np. Zespołu Przedmiotowego ?

Czy Dyrektor i jego z-cy?

Czy zawsze typowany nauczyciel przez Dyrektora to ten co zasługuje czy ten co się podlizuje?

(2020-10-15 12:37:51)

Te nagrody dla nauczycieli to "przypadłość ogólnopolska" wynikająca z patologicznego systemu. Na poparcie tej tezy cytuję komentarz z innego miasta sprzed kilku lat: "Procedura przyznawania nagród jest prosta. Dostają poprawne politycznie lizusy latające w pobliżu tych co mają kasę. Nic więcej nie muszą robić oprócz szumu obok siebie. Proszę napisać za co konkretnie otrzymuje co roku nagrodę p. Biegajło skoro zgadza się na to, żeby podległe jej pracownice kopiowały pytania do konkursów "żywcem" z internetu (nawet treści nie potrafiły zmienić - matoły!).
Zarówno szkoła jak i dyrektor i nauczyciele powinni otrzymywać nagrodę tylko i wyłącznie ZA wymierne wyniki NAUKOWE (nie sportowe, bo to nie zasługa nauczycieli WFu) dzieciaków. Jeżeli szkoła nie bierze udziału w niczym bo się nauczycielom nie chce ruszyć czterech liter to też NIKT z takiego tworu nie powinien dostać ani grosza.
A co do uzasadnienia wydawania publicznych pieniędzy to też pewnie nikomu nic by się nie stało, gdyby w publikacji zwycięzców pojawiło się: nagroda dla pani/pana za udział w..., przygotowanie turnieju...., uzyskanie przez 10% dzieciaków szkoły znaczących miejsc w.... itd. Tylko obawiam się, że trudno coś takiego napisać". Czyli - wszędzie są kontrowersje wokół tych uznaniowych nagród.

(2020-10-15 11:32:10)

A swoją drogą to jednak ciekawe jakimi kryteriami kierował się "mający prawo" starosta, że jednych nagrodził (z pieniędzy oczywiście podatnika a nie włąsnych, chociaż szkoły nie wnioskowały o nagrody dla nich) a innych pominął (chociaż byli typowani do nagrody). Trochę sobie zakpił ze szkół.

(2020-10-14 22:24:07)

Michał Nowicki – syn posłanki Lewicy Wandy Nowickiej – w piosence opublikowanej w sieci gloryfikuje NKWD, a ofiary UB nazywa „wyklętym polskim ścierwem”. Jak pisze na łamach portalu Życie Stolicy Wojciech Wybranowski , Nowicki prowadzi też stronę w mediach społecznościowych „Odrodzenie komunizmu”, na której nazywa m.in. sowiecki najazd na Polskę „interwencją humanitarną”.

Jak pisze Wybranowski, syn Nowickiej uaktywnił się po kilku latach milczenia.

„Mniej więcej 15 lat temu prowadził portal Lewica Bez Cenzury, na którym gloryfikował komunizm, zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy nazwał »darmozjadami« , wzywał do napaści na przedsiębiorców i księży, wieszania polskich żołnierzy uczestniczących w misjach na Bliskim Wschodzie i niszczenia miejsc pamięci narodowej” – pisze dziennikarz o Michale Nowickim. Ponadto syn posłanki Lewicy twierdzi, że Wielki Głód na Ukrainie to kłamstwo.

Kłamstwem nazywa również przypisywanie Rosjanom mordu w Katyniu, za który jego zdaniem mieli odpowiadać Niemcy.

Nowicki, który mieszka we Francji, w jednej z piosenek śpiewa m.in. o „wyklętym polskim ścierwie”, które „wyczyścili uczniowie Dzierżyńskiego”. W refrenie pada natomiast zdanie: „NKWD nie pi*** się, kontrrewolucję rozgniecie jak wesz”.

„Po wielu latach nieudolnie prowadzonego śledztwa ostatecznie prokuratura nie odważyła się ścigać syna znanej posłanki za propagowanie komunizmu, został skazany w 2010 r. jedynie na tysiąc złotych grzywny za »wzywanie do niszczenia pomników«” – przypomina Wybranowski.

do poniżej (2020-10-14 19:42:52)

Ty już to zrobiłeś, więc idź zmienić sobie pampersa... :)

(2020-10-14 19:09:34)

Nie strasz nie strasz bo się ze.........sz

do poniżej (2020-10-14 17:47:47)

Czytam ze zrozumieniem, a moje komentarze są jak najbardziej do rzeczy. Jak ci coś nie pasuje, to sam wyp......aj, Dotarło? Czy ci jeszcze przerzedzić uzębienie?

(2020-10-14 17:28:25)

TY mądralo > Grzegorz z Chetyna (2020-10-14 15:29:24) naucz się czytać ze zrozumieniem, bo wszędzie się wpi.........sz z komentarzami od rzeczy

Grzegorz z Chetyna (2020-10-14 15:29:24)

do komentarza(2020-10-13 22:48:00)

No właśnie nie ma takiego prawa jako starosta. Jako osoba prywatna może nagradzać kogo chce w/g własnego widzimisię. Póki co wydaje pieniądze podatników i musi (czy mu to się podoba, czy nie) rozliczyć się z tego.

do komentarz z godziny (2020-10-13 20:53:33) (2020-10-14 08:24:32)

Kto przyznaje ten tytuł ?
Pamiętam rok szkolny w którym AO wygrał wszystko co było do wygrania a tytuł otrzymał kolega "Wielkiego Pana Prezesa" !

(2020-10-13 22:48:00)

Bo ma starosta takie prawo, że daje komu chce i... nie musi się przed tobą tłumaczyć.

(2020-10-13 20:53:33)

Ciekawe według jakiego klucza starosta przyznaje te nagrody. Np. dlaczego nie dostał takowej AO uznany tydzień temu za najlepszego nauczyciela wf. w Powiecie Biłgorajskim? I czym wykazali się wymienieni w tym artykule nauczyciele - dobrze byłoby to napisać. Czy to tylko "po uważaniu".

(2020-10-13 14:27:12)

Ciekawe ilu (ja wierzę) uwierzy w taki komentarz...
Rozmawiałem telefonicznie z osobą chorą na covit...
Potwierdziła to samo co napisane w poprzednim komentarzu.
Życzę wszystkim dużo sił i zdrowia !!!

Apel (2020-10-13 12:25:39)

Niestety dzisiaj odebrałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. COVID19

Nigdy wcześniej nie chorowałem, nie mam chorób współistniejących, ale niestety choroba dopadła i mnie. Informuję wszystkich, którzy bagatelizują tę infekcję, to nie jest „zwykłe przeziębienie”. Mam dość silne objawy,mocno gorączkuję, mam ostry kaszel i czuję mocne osłabienie organizmu.

Na szczęście już prawie dwa tygodnie temu, jak tylko gorzej się poczułem, profilaktycznie odwołałem wszystkie spotkania i odizolowałem się od otoczenia, tak by zminimalizować zagrożenie dla innych.

Apeluję do Was! Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni, bo nikomu nie życzę takiego „zwykłego przeziębienia”.

Bądźcie zdrowi!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia