Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Stanowisko uczestników spotkania opłatkowego Kół Przyjaciół Radia Maryja

Dodał: red Data: 2020-01-27 12:54:58 (czytane: 1775)

Uczestnicy niedzielnego spotkania Kół Przyjaciół Radia Maryja, które odbyło się 26 stycznia br. w Biłgoraju przyjęli stanowisko, w sprawie aktówka na hierarchów Kościoła katolickiego i symbole wiary katolickiej. Stanowisko skierowane do Przewodniczącego Episkopatu Polski publikujemy poniżej.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJego Ekscelencja, ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

My niżej podpisani zgromadzeni na diecezjalnym spotkaniu opłatkowym Rodziny Radia Maryja w Biłgoraju, chcemy wyrazić nasze szczere podziękowanie Biskupom Kościoła katolickiego w Polsce za strzeżenie depozytu wiary oraz odważne głoszenie Ewangelii. Polska historia, kultura i tradycja zawsze była związana z Kościołem katolickiego, który bronił Polskiego Narodu, suwerenności Polski i chrześcijańskiej Europy. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę "Cudu nad Wisłą".

oplatek_radia_maryja_stanowisko.JPG

Jako katolicy świeccy wyrażamy jednocześnie nasz stanowczy sprzeciw wobec zdarzających się w naszej Ojczyźnie przypadków ataków nienawiści na Pasterzy Kościoła, czego przykładem jest arcybiskup Marek Jędraszewski oraz na symbole religii katolickiej, które odbieramy jako obrażanie również i naszych uczuć religijnych, naruszanie zasady wolności religijnej oraz brak szacunku dla drugiego człowieka niezależnie od jego poglądów. Dostrzegamy niebezpieczeństwo protestantyzacji Kościoła katolickiego.

Zapewniamy o naszym trwaniu w wierze Kościoła z Pasterzami oraz łączymy się w modlitwie do Boga w Trójcy Świętej Jedynego przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Patronki naszej Diecezji o jedność w wierze i braku zamętu. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!                       

Teresa Dołomisiewicz, przewodnicząca Biura Radia Maryja w Biłgoraju
Stanisław Dzido, Stanisława Swacha i Stanisław Schodziński - członkowie Zarządu Biura Radia Maryja
183 podpisy uczestników uroczystości


Biłgoraj 26.01.2020 r.Zobacz więcej:

Opłatek Radia Maryja (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: spotkanie opłatkowe   radio maryja   stanowisko   biłgoraj

Zobacz także

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dodane: 2020-07-06 11:47 - Komentarze  (1)  czytane (1067)

TAGI: biłgorajska pielgrzymka rowerowa, rowerem na jasną górę, pielgrzymka na jasną górę, pielgrzymka rowerowa biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.181.103

(2020-01-29 11:29:48)

Kto skłóca , szkaluje to grzeszy

absurd (2020-01-28 09:04:17)

Po co te uchwały. ,,Brak szacunku dla drugiego człowieka niezależnie od jego poglądów,,
Tak powinno być zawsze. A jak jest ? Zobaczcie na rządzących jak skłócili Polaków począwszy od katastrofy smoleńskiej.

(2020-01-27 15:29:04)

No i się zaczęło!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ferie w bibliotece

Co zrobić żeby ferie zimowe nie były nudne? Wystarczyło przyjść do biblioteki, oczywiście! A w bibliotece na dzieci czekało wiele...