Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Standard na rynku fotowoltaiki

Dodał: red Data: 2019-08-20 10:18:06 (czytane: 1011)

Nie ulega wątpliwości, że już od wielu lat poziom czystości wdychanego powietrza stale się pogarsza. Jest to spowodowane między innymi korzystaniem na szeroką skalę z energii wytwarzanych przez konwencjonalne elektrownie, które wydzielają duże zanieczyszczeń.Reklama.

Na szczęście obecnie coraz większą uwagę przykłada się do ochrony środowiska. Dzięki temu ostatnimi czasy postępuje proces popularyzacji różnych sektorów odnawialnych źródeł energii. Do najbardziej okazale rozwijającego się należy branża fotowoltaiki.

Czym jest fotowoltaika?
Fotowoltaika należy do grupy odnawialnych źródeł energii. Jej nazwa wywodzi się z połączenia dwóch słów: foto (oznaczające światło) i wolt (utożsamiane z napięciem elektrycznym). Źródłem energii jest w niej Słońce, a ściślej rzecz ujmując jego promieniowanie słoneczne. W fotowoltaice wykorzystuje się instalacje specjalnych paneli. Składają się one z połączonych ze sobą i ustawionych blisko siebie ogniw. Najczęściej umieszcza się je na dachach budynków, gdzie tworzą moduły.

Panele słoneczne powiązane są z instalacją elektryczną danego domu czy bloku. Dostarczaną energię promieniowania słonecznego skutecznie przerabiają na wydajną energię elektryczną. Fotowoltaika umożliwia dzięki temu korzystanie z zupełnie darmowej energii. Nie tylko można wykorzystywać ją na bieżąco (między innymi do zasilenia swojej lodówki, telewizora czy innego sprzętu elektronicznego), ale również magazynując w sieci na mocy prosumenckiej ustawy o OZE.

Columbus Energy liderem polskiego rynku
Jesteśmy firmą obecną na polskim rynku odnawialnych źródeł energii od 2014 roku. W ciągu zaledwie pięciu lat działalności zostaliśmy na nim liderem i wyznaczamy panujące standardy. Do naszych największych sukcesów należy zaopatrzenie – na terenie całego kraju  – w darmową energię aż 6200 rodzin i przedsiębiorców, którym nasze wykwalifikowane ekipy montażowe dostarczyły wysokiej klasy panele słoneczne. Sumarycznie daje to ponad 100 000 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wynosi ponad 32,5 MWp.

fotowoltaika.jpg

Obecnie montujemy nawet 25 instalacji dziennie. Zdecydowanie przyczyniamy się tym samym do rocznej redukcji śladów węglowych w atmosferze nawet do 25 512 ton CO2. Tak zdecydowane zmniejszenie emisji pozwoli na ratunek więcej niż 5 000 drzew.

Mimo tak ugruntowanej pozycji na rynku, Columbus Energy stale i dynamicznie się rozwija. W II kwartale 2019 roku, w porównaniu do tego samego kwartału roku wcześniejszego, uzyskaliśmy wzrost przychodów aż o 270 punktów procentowych. Ponadto, pierwsze półrocze obecnego roku zaowocowało przychodem w wysokości 57 mln złotych i 7,5 mln złotych zysku z działań operacyjnych.

Dlaczego Columbus Energy?

Columbus Energy od kilku lat ratuje zieleń i zmniejsza ilość CO2 w atmosferze dzięki swoim wydajnym panelom słonecznym. Warto postawić na naszą markę, ponieważ:
- Jesteśmy najszybciej rozwijającą się firmą branży OZE w Polsce.
- Dostarczyliśmy panele fotowoltaiczne 6200 zadowolonym rodzinom i przedsiębiorcom w całym kraju.
- Stale rozwijamy się i patrzymy w przyszłość – między innymi podpisaliśmy długoterminową umowę współpracy w zakresie rozwoju i realizacji farm fotowoltaicznych mających sumaryczną moc 355 MW.
- Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych – wykorzystujemy panele monokrystaliczne Full Black HALF CUT PERC o mocy 310 Wp.
- Montujemy w 5 dni (od momentu podpisania umowy i otrzymania finansowania).
- Oferujemy 15 lat całkowitej gwarancji na wszelkie komponenty. 
- Zapewniamy opiekę nad rachunkami Columbus Care.
- Gwarantujemy najtańsze finansowanie na rynku.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: standardy fotowoltaiki   dom i ogród   fotowoltaika   biłgoraj

Zobacz także

Uszczelnienie - hydroizolacja dachu. Dlaczego warto ją wykonać?

Dodane: 2019-09-16 08:40 - Komentarze  (0)  czytane (431)

TAGI: uszczelnianie, hydroizolacja dachu, dom i ogród, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.16.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli koło Biłgoraja. Ptaki zostały przywiezione z Majątku Rutka w Puchaczowie. To gęsi, które jeszcze pół wieku temu były codziennością na biłgorajskich podwórkach. Wywodzą się z prymitywnych gęsi z północno - wschodniej Polski. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia