Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sprzęt komputerowy o wartości ponad 800 tys. zł trafi niebawem do uczniów

Dodał: red Data: 2020-04-04 10:43:04 (czytane: 1585)

Jest dobra informacja z Ministerstwa Cyfryzacji. Pieniądze na komputery i laptopy dla uczniów i nauczycieli w ramach działania zdalna szkoła zostały przyznaje. W powiecie Biłgorajskim jest to ponad 800 tys. zł. Dobrą informację w imieniu ministra Marka Zagórskiego przekazała nam poseł Beata Strzałka.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajOd 1 kwietnia br., wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

komputery_zdalne_nauczanie.jpg

-Mam wiele zapytań od rodziców jak sprostać obecnej sytuacji w momencie gdy w domu jest dwoje lub troje dzieci, a tylko jeden komputer. Faktycznie nikt nie przypuszczał,że nauczanie będzie się odbywało zdalnie. Jest to spore obciążenie dla rodziców ale też pewnego rodzaju sprawdzian i doświadczenie zarówno dla nauczycieli jak i uczniów i rodziców. To także wyzwanie dla rządu. Stąd szybki i skuteczny program wsparcia samorządów w zapewnieniu dzieciom i młodzieży odpowiedniego sprzętu komputerowego potrzebnego do zdalnej nauki.Szybka i prosta ścieżka zaowocowała tym, że tuż po zgłoszeniu wniosków są już decyzje i pieniądze. Mamy jeszcze problem z jakością internetu w niektórych zakątkach Powiatu Biłgorajskiego, ale wierzę, że i to uda się rozwiązać - mówi w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl, poseł Beata Strzałka.

Reklama.

Dofinansowanie przyznaje dla gmin Powiat Biłgorajski wygląda następująco: Miasto Biłgoraj - 100 tys zł, Gmina Biłgoraj - 70 tys. zł, Gmina Aleksandrów - 45 tys. zł, Gmina Biszcza - 45 tys. zł, Gmina Frampol - 60 tys. zł, Gmina Goraj - 45tys. zł, Gmina Józefów - 60 tys. zł, Gmina Księżpol - 60 tys. zł, Gmina Łukowa - 60 tys. zł, Gminna Obsza - 60 tys. zł, Gmina Potok Górny - 60 tys. zł, Gmina Tarnogród - 60 tys. zł, Gmina Tereszpol - 45 tys. zł i Gmina Turobin - 60 tys. zł. W tej chwili przygotowywany jest także wniosek przez Powiat Biłgorajski, który jest organem prowadzącym dla szkół średnich.


Zobacz także:

Władze Miasta Biłgoraj złożyły wniosek o sfinansowanie zakupu 30 laptopów dla uczniów-Te pieniądze są bardzo potrzebne. Nie wszystkich rodziców stać by dziś inwestować w sprzęty komputerowe, nie w każdym domu jest kilka komputerów. To ogromne wsparcie od rządu. My już zamówiliśmy laptopy, 35 ma trafić do nas w najbliższy wtorek, w tym czasie przekazaliśmy szkołom także 10 laptopów które były w Urzędzie Gminy. Cały sprzęt trafi do uczniów - podkreśla Burmistrz Tarnogrodu, Paweł Dec. Jak informują przedstawiciele samorządów, w miejscach, gdzie nie ma odpowiednio szybkiego internetu zadania i lekcje przekazywane są przez telefon lub - z zastosowaniem wszelkich rygorów sanitarnych - dostarczane do domów uczniów.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: koronawirus   zdalne nauczanie   zakup komputerów dla uczniów   centrum projektów polska cyfrowa

Zobacz także

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2020-09-28 14:45 - Komentarze  (1)  czytane (187)

TAGI: sport szkolny, podsumowanie roku szkolnego, powiatowe stowarzyszenie sportu szkolnego, powiat bilgorajskiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.167.166

Ek (2020-04-05 18:49:24)

Ale ze jak? Komputery szkolne trafia do domów uczniów ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia