Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sprzątali las Krasne koło Biłgoraja (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-11-09 14:07:46 (czytane: 823)

Trwa realizowany przez wolontariuszy biłgorajskiego Oddziału PCK, projekt pn. "Miesiąc Eko - Świra". Program organizowany jest w ramach projektu „Aktywni na 100 lat”, który realizowany jest przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS.W listopadzie w mediach społecznościowych młodzi ludzie wrzucają "eko - wyzwania", które każdy może podjąć, utrwalać zdjęciem i wrzucać na swoich profilach Fcebooka i Instagrama pod #miesiącekoświra. Wyzwania, które zaproponujemy mają charakter symboliczny, ponieważ mają nakreślić najważniejsze ekologiczne problemy współczesnego świata.

-To projekt lokalny, który realizowany jest w ramach dużego projektu zrzeszającego wolontariuszy, realizowanego w 100-lecie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. My przez cały listopad realizujemy projekt proekologiczny, który ma zmienić myślenie o ekologii mieszkańców Biłgoraja i okolic.  Często nasza świadomość ekologiczna nie jest taka jaka winna być, chcemy zwrócić uwagę na problemy, które rozwiązać możemy wspólnie razem. Stąd obok internetowych wyzwań, zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnego sprzątania lasu Krasne koło Biłgoraja - wyjaśnia Agata Krawczykiewicz, koordynator wolontariatu przy PCK w Biłgoraju.

sprzatanie_lasu.JPG

Wolontariuszka, jedna z inicjatorem projektu Miesiąc "Eko - Świrów" Jagoda Buczek, przyznaje, że jako młodzież nie mają duże wpływu na świat, ale poprzez mini projekty chcą edukować oraz alarmować dorosłych w temacie ekologii. -Zwracamy uwagę na wszechobecne śmieci, tony plastiku, dewatowaną przyrodę czy zaśmiecone lasy, z których wszyscy korzystamy. By uczulić społeczeństwo na zaśmiecanie lasów dziś zorganizowaliśmy akcję ich sprzątania - dodaje. Jak dodaje Bartłomiej Koman, uczestnicy akcji otrzymali rękawice, worki na śmieci oraz mapy lasu. Na zakończenie był wspólny posiłek oraz pogadanka ekologiczna.

W akcji udział wzięły całe rodziny. Wspólnie z żoną i synem włączył się w nią Dominik Tutka. -To bardzo dobrze, że młodzi ludzie zauważają kwestie ekologiczne, jestem tutaj z rodziną i znajomymi, bo idea est szczytna. Nie możemy pozwolić na to, by nasze lasy stały się wypiskami śmieci - podkreśla.

sprzatanie_lasu.jpg

Ostatniego listopada zostanie zorganizowana mini gala dla wszystkich sympatyków projektu oraz osób, które wsparły Miesiąc "Eko - Świra". Młodzież z PCK w Biłgoraju rozda wówczas nagrody dla osób, które wypełnią najwięcej ekologicznych wyzwań.

Jak informują organizatorzy akcji Biłgoraj EKO Challenge, udało zebrać 1,5 tony śmieci (3 przyczepy). -Były to głównie stare odpady, i cieszy nasz że tych wyrzuconych niedawno było nie dużo. Oraz podziękowania dla 32 uczestników akcji, oraz dla władz miasta i PGK Biłgoraj - podkreśla Piotr Swacha.


/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: ekologia   miesiąc eko - świrów   wolontariusze   sprzątanie lasu

Zobacz także

Senioralna akcja w Bukowej

Dodane: 2019-11-18 14:05 - Komentarze  (1)  czytane (164)

TAGI: stowarzyszenie dąb w ciosmach, w seniorach siła, projekt dla seniorów, seniorzyKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.210.89

ela (2019-11-09 18:44:50)

Spacerujemy często z mężem po tym lesie, i faktycznie strasznie dużo tam śmieci. Jestem po wrażeniem takich akcji. WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Krew polała się w Majdanie Starym. W tym roku zebrano już ponad 100 litrów

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii św. Apostołów...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura...

Ogłoszenia