Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sprzątaj po psie i szanuj zieleń

Dodał: red Data: 2021-03-03 16:11:54 (czytane: 843)

Plac Wolności po rewitalizacji jest chętnie odwiedzanym miejscem w Biłgoraju. Bardzo często z tzw. "Alejek" korzystają właściciele psów, wyprowadzając tam swoje czworonogi. Po tych spacerach jednak pozostają niemiłe "niespodzianki". Dlatego w parkach i skwerach na terenie Biłgoraja pojawiły się tabliczki przypominające o obowiązku sprzątania po psach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWychodząc na spacer z psem - pamiętajmy aby posprzątać po swoim psie! Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy m.in. natychmiastowe usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta na terenach przeznaczonych do użytku publicznego, w szczególności: na chodnikach, trawnikach, jezdniach, placach, parkingach, w parkach itp., a nieczystości winny być umieszczone w szczelnych i nieulegających szybkiemu rozkładowi opakowaniach i deponowane w pojemnikach na odpady niesegregowane (zmieszane).

sprzataj_po_swoim_psie.jpg

Straż Miejska będzie przeprowadzała patrole w celu egzekwowania obowiązków wynikających z regulaminu utrzymania czystości i porządku. Zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

/Paweł Jednacz/

Reklama.

Tagi: sprzątaj po swoim psie   szanuj zieleń   wykroczenie   biłgoraj

Zobacz także

ZUS przez internet - szkolenie

Dodane: 2021-04-13 08:46 - Komentarze  (0)  czytane (3)

TAGI: zus, internet, szkolenie, platfomra usług elektronicznychKomentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.20.246

Właściciel psów (2021-03-07 17:18:49)

Sama mam psy z ktorymi wychodzę na spacery i wstyd mi mijać zaniczyszczone chodniki aby nie bylo to na moje pieski i na mnie. Dopóki naródu nie nauczy się sprzatania po swoich pieskach, zarzadcy chodnikow powinny posprzątać. Szczególnie teraz po zimie....

!!!!!!!!!!!!!!!! (2021-03-07 15:48:41)

NA ULICY WŁOSIANKARSKIEJ NA CHODNIKU GÓWNO NA GÓWNIE, TRUDNO PRZEJŚĆ. A PANIUSIE Z PIESKAMI SPACERUJĄ WIECZORAMI I TYLKO SIĘ ŚMIEJĄ JAK IM UWAGĘ ZWRÓCISZ!!! MOŻE BY TAK DZIELNICOWY ZAINTERESOWAŁ SIĘ TYM TEMATEM!!!!!

(2021-03-05 08:49:40)

Zastanawiające jest iż pracownicy podlegli burmistrzowi z tzw. Straży Miejskiej nie podejmują skutecznych działań. Może są źle zadaniowani lub rozliczani z efektów pracy. Nigdy nie widziałam strażnika przy paniusi prowadzącej rano pieska na trawnik. Może Komendant Straży coś w końcu powie. Problem śmieciowy porażka, z psami na trawnikach też. To gdzie jakiś sukces.

(2021-03-05 07:20:15)

Niedopowiedzialnych psiarzy skazywać na prace porządkowe na terenie miasta. Każdy kto nie sprząta po swoim psie oprócz wysokiego mandatu , jego wizerunek powinien być publikowany.

(2021-03-05 07:16:03)

W tzw. cywilizacji łacińskiej nie brak wandali i innych oszołomów, w tym faszyzujących łajdaków -hajlujących. Niestety.

j (2021-03-04 14:18:51)

Dewastacje kościołów, pomników, miejsc pamięci... to przykłady barbarzyństwa, które szybko oceniamy - i słusznie. Jednak rodzi się głębsze pytanie: co sprawia, że wandale są tak ośmieleni? Postawił to pytanie Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek wraz z tezą: to trochę nasza wina.

Minister był w programie TVP3 Lublin i wypowiadał się na temat podpalenia kościoła w Lublinie: "...obyczaje nie upadają same. One upadają przez to, że tolerujemy dzikie zachowania, antypolskie, antykościelne, antynarodowe, wymierzone w polską tradycję, w polskie zwyczaje, obyczaje i w polskie świętości. Wszyscy jesteśmy niejako za to odpowiedzialni, bo tolerujemy tego rodzaju zachowania”.

Oczywiście, nie jest tak do końca, bo przecież, zorganizowała się cała Straż Narodowa, która ucierpiała podczas obrony kościołów, atakowana przez rewolucjonistów. Wszelako, większość z nas boi się konfrontacji. Jesteśmy, jak mówił Robert Bąkiewicz, uśpieni wizją katolickiej Polski, do której nie dotarła chrystianofobia. Tymczasem, jak zaznaczył minister Czarnek, to niebezpieczne zjawisko już szerzy się w Europie, a nawet, zaczyna pełzać w naszej Ojczyźnie.

Stąd apel rządowy do nas wszystkich: "Zwracajmy uwagę na dzikie zachowania, nieznane naszej kulturze i cywilizacji łacińskiej, dzikie zachowania wymierzone w nasze tradycje, zwyczaje, w naszą wiarę i obyczaje. Z takimi dzikimi zachowaniami nie mieliśmy do czynienia nawet w okresie PRL-u. Zwracajmy uwagę na to, co się dzieje w naszym sąsiedztwie, w naszych rodzinach, bo to niestety gdzieś się wymyka spod kontroli”Trzeba tu dodać jeszcze jedno: zwracajmy uwagę na wszystkie te wypowiedzi, które pod pretekstem równouprawnienia biją w cywilizację europejską, podważając jej podstawy, oskarżają i krzyżują Europę, podnosząc jednocześnie poziom zaufania do ludów zupełnie zdziczałych. To jest błąd także tych, którzy odpowiadają przed Bogiem za stan naszych dusz.

j (2021-03-04 11:53:22)

wyprowadzi psa i jak sie załatwia to jeszcze sie rozgląda czy nikt nie widzi.Łażą jak świete krowy po trawnikach ze swoimi pupilkami.Tak się dzieje przy blokach na ul Piłsudskiego.

(2021-03-04 08:06:21)

Dopiero jak pod Urzędem Miasta się zes ... ło to zaczynają brać się do roboty. Ile jest w mieście psów za które nikt nie płaci podatków. Wczesnym rankiem i wieczorami pełno jest paniuś z psami, nieraz całkiem sporymi. Wyjątek jak ktoś sprząta po psie. Nie tylko Straż Miejska ale i Policjanci unikają tego śmierdzącego problemu.

Andrzej (2021-03-03 20:17:46)

file:///C:/Users/fisz/Downloads/projekt_PPSS.PDF - Link do Krajowego Planu zwalczania Suszy - strona 26 - słynny zbiornik Brodziaki poszedł do kosza.

(2021-03-03 19:46:37)

Karać ! Nie może tak być, że miasto pełne psich odchodów. Niejedna elegancka paniusia albo "ważny "pan wyprowadzają swoje psy , które załatwiają fizjologiczne potrzeby gdzie popadnie. Paniusie i panowie nie raczą sprzątać ;po swoich pupilach ! Karać takich konsekwentnie , nagrywać i upubliczniać brudasów.

Tadeusz (2021-03-03 19:16:00)

Niestety właściciele czworonogów pofolgowali sobie już całkowicie. Bardzo dobrze odpuścili sobie sprzątanie psiego gówna jak tylko spadł intensywny śnieg! Space uwidocznił ich ślady pupili od ul.Komorwskiego do ul.Zamojskiej gdzie mamy piękny sapcerowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Nie sterty zasraną tak że idąc zbiera na wymioty. Gdzie są służby miejskie dbającej o czystoć? Gdzie straż miejska mająca wlepiać mandaty topornym właścicielom zwierząt? A może wszystkie służby wraz z posiadaczami psów uważają że wizytówką miasta ma być 'psie gówno'? W takim razie postawmy zamiast kamyczków upamiętniających pobyt pewnej nacji w tym mieści kilka pomników w kształcie psiego gówna!!! Przynajmniej przyjezdni będą mieć wytłumaczenie jak wdepną że to miasto jest przyjazne dla psich odchodów!

j (2021-03-03 17:08:08)

Pies to sw. krowa jest nietykalny wazniejszy niz dziecko

(2021-03-03 17:06:26)

Niech sprzata ten co psa nie ma Ten co ma pas to mu guwno nie przeszkadza i nie sprzata

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: podsumowanie marca

Przez cały marzec, będziemy na bieżąco informować Państwa o nowych przepadkach zachorowań na koronawirusa. Publikować będziemy najnowsze...