Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sprawozdanie z działalności Rady Osiedla 'Różnówka' za 2017 rok

Dodał: red Data: 2018-03-22 19:05:09 (czytane: 2450)

22 marca, w Szkole Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju, odbyło się spotkanie mieszkańców Osiedla "Różnówka" z władzami Miasta Biłgoraj. Odbyło się ono w ramach spotkania sprawozdawczego Rady Osiedla. Uczestniczyło w nim około 30 osób. Do tej pory było to najliczniejsze spotkanie ze spotkań sprawozdawczych Rad Osiedli Biłgoraja.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajW okresie sprawozdawczym Rada Osiedla "Różnówka" odbyła 8 posiedzeń, w których poza Zarządem i radnymi Rady Osiedla uczestniczyli także mieszkańcy osiedla, zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Rady Miasta Biłgoraj. Zebrania Rady Osiedla głównie odbywały się w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju. Z przedstawionego przez Przewodniczącą Annę Blachę sprawozdania wynika, że podczas posiedzeń, Rada Osiedla zajmowała się sprawami bieżącymi, a także sprawami zgłoszonymi przez mieszkańców osiedla, radnych Rady Osiedla i Rady Miasta Biłgoraj.

rada_osiedla_roznowka__2_.JPG

-Ważnym tematem obrad było m. in. zgłoszenie wniosków do budżetu Miasta na 2018 rok. Podczas dyskusji zgłoszone zostały takie zadania jak wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Parkowa i Makowa poprzez budowę ulicy Parkowej (w odcinku gruntowym) i ulicy Makowej; wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Korczaka i Sokołowskiego poprzez budowę ulicy Korczaka i ulicy Sokołowskiego; pozyskanie gruntów i doprowadzenie do przejezdności ulicy Klonowej; wykonanie utwardzenia ulicy Gałczyńskiego, wykonanie utwardzenia ulicy Andersena; wykonanie utwardzenia ulicy Fredry; wykonanie utwardzenia ulicy Wiśniowej; wykonanie przy ulicy Wesołej chodnika od strony wschodniej i miejsc parkingowych od strony zachodniej; wykonanie oświetlenia ulicy Wiśniowej i Morelowej; wykonanie oświetlenia ulicy Makowej; poprawienie nawierzchni alejek znajdujących się pomiędzy blokami komunalnymi przy ulicy Wesołej i Korczaka; ustalenie statusu szkółki leśnej przy ul. Polnej i rozważenie przejęcia terenu przez miasto w celu zagospodarowania na skwer miejski; modernizacja urządzeń placów zabaw znajdujących się przy ulicy Wesołej i Włosiankarskiej czy wymiana lamp oświetlenia ulicy Polnej (z tradycyjnego na ledowe) - wymieniała przewodnicząca Rady Osiedla.

rada_osiedla_roznowka__1_.JPG

Niestety, żaden z wymienionych wniosków nie znalazł się w planowanym budżecie na 2018 rok. Podkreślić należy, że część wniosków ważnych dla rozwoju Osiedla dotyczących budowy dróg, w tym wykonanie ciągu komunikacyjnego ulic Parkowa - Makowa i ciągu komunikacyjnego Korczaka - Sokołowskiego, czy wykonanie utwardzenia ulicy Gałczyńskiego, Andersena, Fredry, Wiśniowej - zgłoszone zostały do tegorocznego budżetu także przez Komisję Oświaty Rady Miasta Biłgoraj, a także przez radnego Rady Miasta Mirosław Lipińskiego. -Nasze Osiedle jest najbardziej zaniedbane, nasze dzieci muszą chodzić po błocie, przy większym deszczu, czy wiosennych roztopach nie da się wyjść poza posesję. Do głównej drogi trzeba dojechać samochodem by nie zabłocić się po kolana - podnosili mieszkańcy. Wymieniali ulice Gałczyńskiego, Fredry, Wiśniowa i Andersena. Apelowali także o wykonanie dróg, które są drogami nieutwardzonymi, a przy których ludzie mieszkają od ponad 50 lat.

rada_osiedla_roznowka__3_.JPG

Wiceburmistrz Michał Dec przyznał, że potrzeby w Osiedlu "Różnówka" są bardzo duże. -W chwili obecnej potrzeby dotyczą zwłaszcza ulic bocznych, bo zainwestowaliśmy w główne ulice m. in. Włosiankarską czy Wesołą. Znamy te potrzeby. Do tej chwili inwestowaliśmy w duże kosztowne inwestycje, które ulokowane były w innych częściach Miasta. W kolejnych latach ze środków własnych chcemy skupić się na drobniejszych inwestycjach w osiedlach Biłgoraja - przyznał Dec. Jarosław Bondyra podkreślał, że do tej pory priorytet było wykorzystanie środków zewnętrznych. -W kolejnych latach, jak skończą się środki unijne, nadwyżka budżetowa, w wysokości około 10 mln zł będzie przeznaczana na zadania własne, w tym zadania w osiedlach. W tej chwili naszym priorytetem jest maksymalne wykorzystanie środków zewnętrznych, rewitalizacja centrum Biłgoraja i szukanie rozwiązań by wesprzeć wymianę pieców na te korzystające z paliwa ekologicznego. Rok rocznie dziesiątki tysięcy osób w Polsce umiera z powodu smogu. Wieczorami w Biłgoraju ciężko jest oddychać - mówił wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj, Jarosław Bondyra.

Reklama.

Kolejny raz podnoszono kwestie jakości węgla, który można kupić w naszym Regionie. Wszyscy podnosili, że bardzo ważne jest wprowadzenie norm jakościowych sprzedawanego w Polsce węgla. Większa część jednak dyskusji dotyczyła wykonania dróg w Osiedlu. Osoby starsze podnosiły także kwestię odległości Osiedla od centrum Miasta, głównie dotyczyło to wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu. Proszono by rozważyć, czy lekarze nie mogliby przyjmować pacjentów na terenie Osiedla. W tym kontekście podnoszono także minimalna ilość wydarzeń kulturalnych w tej części Miasta. Znów było to związane z odległością do Biłgorajskiego Centrum Kultury, która jest znaczna dla dzieci i osób starszych. -Musimy korzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów, to często jest kłopotliwe dla obu stron - mówiła jedna z mieszkanek.

Anna Blacha przypomniała o zorganizowanym 11 czerwca 2017 roku przez Radę Osiedla "Różnówka" wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 4 i parafią Chrystusa Króla festynie - Parafiadzie, której celem między innymi była promocja naszego Osiedla. Burmistrz Dec poinformował, że Miasto przystąpiło do programu i zamierza otworzyć w Biłgoraju dzienny dm pobytu dla seniorów wraz z zapewnieniem dowozu.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: spotkanie sprawozdawcze   rada osiedla różnkówka   osiedla biłgoraj   osiedle różnówka

Zobacz także

Zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności księżpolskiego GOK-u

Dodane: 2021-01-13 09:48 - Komentarze  (0)  czytane (1100)

TAGI: gok księżpol, gminny ośrodek kultury, gmina księżpol, kultura biłgorajKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.109.55

max (2018-03-24 09:36:52)

No to w zasadzie nic nie zrobiła poza udziałem w parafiadzie. Po co było kandydować?

(2018-03-24 07:12:25)

Te "rączka" odczep się od przewodniczącej

kwaśna mina (2018-03-23 16:20:50)

Co zrobi jak jest przewodniczącą '' sobie a muzom''.

Budżet obywatelski kolejny raz trafi na Nadstawą (2018-03-23 13:02:05)

Decyduje ilość głosów. Budżet obywatelski kolejny raz trafi do największego blokowiska w Biłgoraju. Wnioski z innych osiedli nie mają żadnych szans.

"Za pana Grabiasa było lepiej" (2018-03-23 10:23:17)

Czyli jak?

Goska do poniżej (2018-03-23 09:32:46)

To prawda, oszukuje tylko i zwodzi mieszkańców

mieszkaniec (2018-03-23 08:53:43)

Dlaczego nikt nie napisał wniosku do Budżetu Obywatelskiego?

Andrzej (2018-03-23 07:27:11)

Zmienić Burmistrza, nigdy nie interesował się osiedlem Różnówka. Lata zaległości... Brak jakiejkolwiek inicjatywy!

Jan (2018-03-22 23:21:01)

Zmienić przewodnicząca. Za pana Grabiasa było lepiej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zimowe obowiązki właścicieli posesji

Chodnik, który położony jest wzdłuż posesji, powinien zostać...

Jakość powietrza zimą w Biłgoraju jest fatalna. Ostatnimi dniami lepiej nie wychodzić z domu

Dwa urządzenia monitorują jakość powietrza w mieście. Umieszczone...

Pomoc dla potrzebujących. Restauracja serwuje darmowe posiłki

Pomimo bardzo ciężkich czasów nie zapominają o osobach, które...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie biłgorajskim (TERMINY i MIEJSCA DYŻURÓW)

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1 500 punktów darmowej...

Ogłoszenia