Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sprawozdanie z działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej za 2015 rok

Dodał: red Data: 2016-03-30 12:43:15 (czytane: 1798)

Dorota Skakuj pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej przedstawiła w marcu br. sprawozdanie z działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju za 2015 rok. Przedstawiła m. in. statystyki osób odwiedzających obiekty Muzeum oraz sprawozdanie finansowe.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZ przedstawionej informacji wynika, że w 2015 roku w budynku Muzeum przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju prezentowanych było dwanaście wystaw czasowych, w tym "Partyzancka placówka", "Partyzancka broń", "1914 - 1918. Wielka wojna w regionie biłgorajskim", "Dziecięcy świat - zabawki z danych lat", "Trylogia/ rekwizyty z ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza", "Polska walcząca", czy "Legionowe kadry. Początki polskiego fotoreportażu wojennego". Ponadto odbyły sie trzy wernisaże oraz wystawa objazdowa.

wystawy_muzeum_bilgoraj.JPG


Pracownicy merytoryczni Muzeum prowadzili na terenie MZB i Zagrody Sitarskiej w Biłgoraju liczne prelekcje i lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży szkół Powiatu Biłgorajskiego. -Opracowana zostały tematy związane z historią regionu, jego kulturą i tradycją oraz prezentowanymi wystawami. Prelekcje odbywały się w oparciu o zorganizowane ekspozycje - wyjaśnia Dorota Skakuj. Ponadto organizowane były prelekcje na temat walorów turystyczno - krajoznawczych Ziemi Biłgorajskiej prowadzone przez Stanisławę Dzikoń oraz imprezy i konkursy, w tym Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, Noc Muzeów, Noc Kultury, Jarmar Sitarski i m. in. Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Muzeum współpracuje i udziela informacji na temat lokalnej historii i kultury osobom fizycznym i instytucjom.

Reklama.

Muzeum przygotowało i wydało opracowania książkowe i plany skierowane do turystów. W 2015 roku ogółem Muzeum Ziemi Biłgorajskiej (budynek przy ul. Kościuszki i budynek przy ul. Nadstawnej) odwiedziło 6 410 osób, dochód z biletów wyniósł 11 143 zł. Największą grupą zwiedzających była młodzież.

Jeśli chodzi o finanse to przychody Muzeum zamknęły się kwotą ponad 766 tys. zł, a wydatki kwotą 734 tys. zł. Głównymi działami wydatków były wynagrodzenia i pochodne oraz wydatki inwestycyjne a także koszty energii i usług obcych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: muzeum ziemi biłgorajskiej   dorota skakuj   sprawozdanie z działalności muzuem   muzeum biłgoraj

Zobacz także

Koronawirus. Nowe informacje z Ministerstwa Zdrowia

Dodane: 2020-05-24 17:39 - Komentarze  (14)  czytane (34075)

TAGI: koronawirus, powiat biłgorajski, nowe przypadki zarażenia, zdrowie i urodaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

aleks (2016-04-03 16:36:17)

pieknie pieknie pieknie!!!partyzandzka placówka?wystawa trwa cztery lata!finanse?jaki dyrektor oddaje pieniądze!pomijając pracowników jest wiele inych możliowści wykożystania tych pieniedzy!badań terenowych brak eksponatów pozyskiwania brak gablot na ekspozycje brak!!!oszczedności!!!?brawo!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ważny wybór szkoły

Wiosna się zbliża, a więc coraz bliżej też do ostatecznego wyboru kierunku dalszego nauczania przez uczniów 3 klas gimnazjów. Przedstawiamy...