Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

#SpotkanieObywatelskie z posłami na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Dodał: red Data: 2016-12-07 19:36:29 (czytane: 3686)

Urszula Augustyn, Magdalena Kochan, Jacek Protas oraz Tomasz Szymański uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami Biłgoraja i członkami Platformy Obywatelskiej, które odbyło się 7 grudnia 2016 roku w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol#SpotkaniaObywatelskie to cykl dyskusji poświęconych nowej Deklaracji Programowej Platformy Obywatelskiej. -7 grudnia 2016 roku na terenie czternastu miejscowości Województwa Lubelskiego posłowie PO spotkali się z mieszkańcami i zmawiali o pomyśle na Polskę. Zaniepokojeni jesteśmy obecnymi działaniami rządu, choćby tymi związanymi z Trybunałem Konstytucyjnym czy wolnościami obywatelskimi dlatego dziś gościmy posłów Platformy Obywatelskiej chcemy zasięgnąć informacji u źródła i zapytać jak to wygląda od strony poselskiej, jak to się przekłada na życie społeczne. Jesteśmy prężnym Miastem i prężnym Powiatem, gdzie jest najniższe bezrobocie w Województwie Lubelski. To wynika z tego, że mieszkańcy tego regionu są zaradni. Teren jest rolniczy i oparty na drobnych przedsiębiorstwach, choć mamy także kilka poważnych, dużych zakładów pracy. Mamy dobrych i roztropnych samorządowców, którzy stwarzają możliwości rozwoju dla przedsiębiorczości. Tą działalność władz szczebla samorządowego zarówno na poziomie gmin, jak i miast oraz Powiatu Biłgorajskiego. Dobra współpraca pomiędzy tymi samorządami zaowocowała wieloma potrzebnymi i oczekiwanymi inwestycjami - mówiła podczas otwarcia spotkania szefowa powiatowych struktur PO Zofia Woźnica.

spotkanie_z_poslami_po__1_.JPG


-Wybraliśmy taką formę komunikacji, ponieważ centralnym punktem naszego programu jest Człowiek, dla którego chcemy budować perspektywę bezpiecznego i godnego życia. Polska w którą wierzymy, to kraj oparty na solidarności, godności i wzajemnym szacunku dla wszystkich, bez względu na przekonania polityczne i wyznawany światopogląd. To Polska nowoczesna i innowacyjna, ale zakorzeniona w dziedzictwie kulturowym tradycji kształtującej naszą tożsamość. Chcemy, aby nasza wizyta w regionie i rozmowy z mieszkańcami Województwa Lubelskiego przyczyniły się do wypracowania jak najlepszych rozwiązań programowych - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl poseł Jacek Protas. Protas podczas spotkania z mieszkańcami Biłgoraja i członkami oraz sympatykami Platformy Obywatelskiej mówił o samorządności, zapewniał, że Platforma wyrosła z samorządu i samorząd rozumie oraz dąży do decentralizacji.

spotkanie_z_poslami_po__2_.JPG


-Platforma Obywatelska 2 października przedstawiła w Gdańsku przygotowane nowe założenia programowe dla Polski i od tego czasu jeździmy, spotykamy się z ludźmi, chcemy być w każdym Powiecie, chcemy to robić jak najczęściej. Właśnie dlatego, że jest jeszcze czas do kolejnych wyborów i chcemy się do nich dobrze przygotować. Ponieważ budujemy ten nowy program, ponieważ wiele się wydarzyło w ciągu ostatniego roku kadencji parlamentarnej. Chcemy prosić o szczerą rozworę. Wiemy, że są rzeczy, które jako Platforma Obywatelska zawaliliśmy, ale wiemy także, że przez osiem lat zbudowaliśmy i przygotowaliśmy bardzo wiele dobrych projektów. Jechaliśmy do Państwa pięknymi nowymi drogami, oglądamy to co po lewej i prawej stronie. Nie ma się czego wstydzić. Dość biczowania, dość pokornego schylania głowy, bez wstydu możemy mówić o ośmiu latach naszych rządów, jednocześnie zakładając że zdajemy sobie sprawę z błędów jakie popełniliśmy i wyciągnąć wnioski i wiele rzeczy poprawić. Wiele roboty przed nami - absolutnie, odbudowanie zaufania społecznego to jest bardzo dużo roboty - mówiła z kolei Urszula Augustyn.

Reklama.

Kwestie związane z pomocą społeczną poruszała z koli poseł Magdalena Kochan, która jak przyznała z Ziemią Biłgorajską związane jest jej rodzina oraz jej dzieciństwo. Jej rodzina tutaj przeżyła II wojnę światową, a ona sama podczas wakacji często gościła w Goraju na letnim odpoczynku u chrzestnego. -Pomoc społeczna w naszym zamierzaniu opierała się na dwóch filarach po pierwsze rodzina po drugie samodzielność i aktywność. To nie państwo mówi nam jak żyć, ale stwarza warunki żeby obywatel sam dokonywał wyboru, żeby był dumny z tego że pracuje, że jest aktywny. Nic nie przynosi człowiekowi większej satysfakcji niż świadomość, że utrzymuje się z pracy własnych rąk. robiliśmy więc wszystko by uaktywnić obywateli. Zostawiliśmy 16 milionów miejsc pracy i ludzi pracujących - to najwięcej od 1989 roku. Podnieśliśmy pensję minimalną, wydłużyliśmy urlop macierzyński, wprowadziliśmy urlop tacierzyński, wspomagaliśmy rodziny oraz seniorów wprowadzając m. in. zwolnienia podatkowe. Wymienię jeszcze bezpłatne podręczniki dla dzieci, 1 zł za każdą dodatkową godzinę w przedszkolu, 1 tys. zł miesięcznie dla matki, która nie pracowała, karta dużej rodziny - tych osiągnięć mamy naprawdę dużo. W 2015 roku wydatkowaliśmy na pomoc społeczną 39 mld zł - mówiła Kochan.

spotkanie_z_poslami_po__3_.JPG


Sprawy związane ze służbami mundurowymi i sprawami bezpieczeństwa wewnętrznego poruszał podczas spotkania Tomasz Szymański. Poseł przedstawiał tzw. "ustawę "dezubekizacyjną". Mówił także o resortach siłowych i potrzebie wspólnego tworzenia przyszłości Polski biorąc odpowiedzialność za rozwój i pomyślność oraz wykorzystanie szans jakie stwarza przed nami Unia Europejska.

spotkanie_z_poslami_po__4_.JPG


W dyskusji podkreślano także kwestie wolności i swobód obywatelskich, rozwoju demokracji i niezależności instytucji państwowych i samorządowych. Wśród tematów pojawiła się także kwestia związana z planowaną reformą oświaty, która przewiduje wygaszanie gimnazjów i wprowadzanie 8-klasowych szkół podstawowych, 4-klasowych liceów i 5-letnich techników.

spotkanie_z_poslami_po__5_.JPG


-Najważniejsze jest to o czym możemy wspólnie porozmawiać. Najbardziej interesuje nas to jak Państwo widzicie problemy, jak można je rozwiązywać i jak można sobie wzajemnie pomóc - mówiła Urszula Augustyn. Obecni na spotkaniu posłowie musieli także przełknąć gorzką pigułkę od lokalnych działaczy i sympatyków partii. Przypomniano afery związane z ośmioma latami rządów PO, kwestie związane z brakiem pracy u podstaw, brak spójnej wizji rozwoju Polski oraz jasnego i klarownego programu, który PO mogłaby zaproponować wyborcom. Zarzucano także, że posłowie i senatorowie Platformy nie przypominają sukcesów minionych lat rządów oraz nie wykazują w sposób jednoznaczny i zrozumiały błędów obecnie rządzących. Podkreślano, że sama krytyka niczego nie zmieni i nie rozwiąże.Przypomniano także pusty "Bronkobus".

/bigoraj.com.pl/

Tagi: spotkanie z posłami platformy obywatelskiej   platforma obywatelska   spotkania obywatelskie   biłgoraj

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1767)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.17

Silk (2016-12-09 18:34:43)

do AAA:
Nie zgadzam się z tobą. Lepszy jednak jest kabaret. To co zobaczyliśmy, to jest obciach i żenada. Podsumowując, ani do śmiechu, ani do płaczu :(

Szanowna Pani doktor Woźnicowa (2016-12-09 15:15:46)

Nich Pani się w końcu weźmie za to do czego Panią zobowiązuje przysięga Hipokratesa czyli za lecznictwo i opiekę nad małymi pacjentami. A nie tylko POLITYKA, polityka, polityka, kasa, kasa, kasa

pa,pa PO...cy (2016-12-09 07:20:07)

To już jest koniec
Nie ma już nic
Jesteśmy wolni
Możemy iść

Zenon (2016-12-08 19:09:56)

Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji,
bo praca tu będzie się opłacać.
Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki,
dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci,
dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo.
Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie.

Czy to możliwe? Udało się w Irlandii,
dlaczego ma nie udać się w Polsce?
Przecież Polacy to wielki i mądry naród.
Polskę też stać na swój cud gospodarczy.
Musimy tylko wygrać te wybory.
(Platforma Obywatelska 2007)

(2016-12-08 15:43:49)

Ale tłumy, następnym razem zróbcie to w jakiejś szkole i od razu ściągnijcie na przymus dzieciaki dla robienia tłoku , Klecha się zgodzi

AAA (2016-12-08 13:43:48)

CZERWONA CZAPECZKA Z POMPONEM I MIKOŁAJ JAK MALOWANY. WIĘCEJ TAKICH GOŚCI A ŻYCIE BĘDZIE WESELSZE--- POZDRAWIAM

AAA (2016-12-08 13:42:08)

JESZCZE KRAWACIK W MIKOŁAJE !!!!!!!!!

AAA (2016-12-08 13:40:56)

NIE INTERESUJĘ SIĘ POLITYKĄ, CZĘSTO OGLĄDAM NP. LISA W ONECIE LUB WARTO ROZMAWIAĆ TVP . JEST TO BARDZO MILE SPĘDZONY CZAS, DUŻO LEPSZY NIŻ DOBRY KABARET. TU TEŻ JEST SUPER JAK WIDZĘ SKARPETKI PANA POSŁA, UBAW NA CAŁEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

J56 (2016-12-08 10:25:02)

Udział w takim spotkaniu nie oznacza, że jest się zwolennikiem danej partii. Jeżeli chce się zadać nawet trudne pytania do należy być na takim spotkaniu. Osobiście nie jestem zwolennikiem PO ale czynienie komuś zarzutów, że ktoś na takim spotkaniu był jest nieuprawnione.

Rapy (2016-12-08 09:21:29)

Bondyra słaby radny a pcha się do PO?

Anna (2016-12-08 08:54:03)

Proszę zauważyć p. Kaczor, Bondyra i Polakowa są wszędzie.
Czy to nie jacyś czpiony polityczne

(2016-12-07 23:22:06)

Sztandar wyprowadzić!

hahaha (2016-12-07 22:42:35)

Czy oprócz polityków, urzędników i dziennikarzy był tam ktoś jeszcze?

abradab (2016-12-07 21:25:00)

Kto powstrzyma taką siłę? Na takie tłumy w przyszłości trzeba wynająć osir albo budowlankę

K. (2016-12-07 21:00:10)

Bondyra z fundacji z PO? Polak radna od Rosłana z PO?

ależ tłok!! (2016-12-07 20:50:32)

ależ frekwencja!! i wszystko jasne!! kończymy się!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zakończyła się Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi (FOTO)

Dziś zakończyła się Zakończyła się Europejska Akademia Młodych...

Od Kutna do Tarnogrodu - z Tarnogrodu do Katynia

Tarnogród podczas polskiej kampanii na początku II wojny światowej...

Droga Gródki - Gilów - Teodorówka - Chłopków otwarta (FOTO)

Ponad 18 kilometrowy odcinek drogi łączy gminy Turobin, Goraj...

Co z przebudową drogi wojewódzkiej nr 835?

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku Biłgoraj - granica...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia