Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z Wojewodą

Dodał: red Data: 2019-02-05 14:47:54 (czytane: 1130)

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie władz Powiatu z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem. Rozmowy dotyczyły sytuacji biłgorajskiej służby zdrowia, rozmawiano także o możliwościach wsparcia rolników w zakresie zwiększenia opłacalności hodowli zwierząt i upraw owoców miękkich, a także o współpracy przy realizacji zadań związanych z budową i remontem dróg.Starosta Andrzej Szarlip przedstawił działania podejmowane przez Zarząd Powiatu w zakresie poprawy realizacji opieki zdrowotnej na terenie Powiatu, w tym w szczególności sytuację biłgorajskiego szpitala. W swojej wypowiedzi zapoznał Wojewodę z planami związanymi z przejęciem szpitala przez powiat. -Aktualnie prowadzone są działania zmierzające do ustalenia optymalnego scenariusza dla naszych działań, ponadto sprawdzany jest stopień realizacji umowy dzierżawy -  mówił Starosta i dodał: -Zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zachowanie ciągłości świadczeń medycznych, jednak stan w którym znalazła się służba zdrowia na terenie naszego Powiatu wymaga konkretnych działań, mieszkańcy muszą mieć poczucie bezpieczeństwa w zakresie udzielnych świadczeń medycznych, a jakość tych świadczeń powinna systematycznie wzrastać.

spotkanie_z_wojeowda.jpg

W związku z postępowaniem sądowym związanym z upadłością spółki Arion oraz pracą syndyka w biłgorajskim szpitalu, wojewoda Przemysław Czarnek zadeklarował pełne poparcie dla działań Zarządu Powiatu w zakresie przywrócenia funkcjonowania szpitala w strukturze publicznego powiatowego ZOZ. Wskazał również gotowość i chęć uczestnictwa administracji wojewódzkiej w rozmowach pomiędzy przedstawicielami Powiatu, a obecnym zarządcą szpitala. -Mają państwo moje pełne poparcie dla działań, które poprawią funkcjonowanie szpitala - mówił Wojewoda. Jednocześnie zapewniam, że decyzje dotyczące szpitala, które leżą w kompetencji Wojewody będą konsultowane z Zarządem Powiatu.

Reklama.

Podczas spotkania omawiane były również tematy związane z rolnictwem. W szczególności działania podejmowane przez administrację rządową w zakresie walki z wirusem ASF dzięki którym Powiat Biłgorajski jak i większość południowych terenów województwa lubelskiego jest wolny od tej groźnej choroby. Rozmawiano także o prowadzonych działaniach mających na celu zwiększenie opłacalności produkcji trzody chlewnej, a także uprawy owoców miękkich. W czasie wizyty wojewody rozmawiano też o współpracy w zakresie budowy i remontu dróg. Członkowie Zarządu Powiatu zapoznali wojewodę z potrzebami, które zgłaszają mieszkańcy. Przemysław Czarnek zapewnił, że biorąc pod uwagę rekordowe środki przeznaczone przez rząd na budowę dróg, wiele z tych projektów ma realne szanse na realizację w najbliższych latach.

Spotkanie odbyło się 4 lutego br.

/Starostwo Powiatowe/

Tagi: starostwo powiatowe   wojewoda lubelski   szpital w biłgoraju   starosta biłgorajski

Zobacz także

Jest wykonawca kanalizacji w Siedliskach w Gminie Józefów

Dodane: 2019-02-16 11:40 - Komentarze  (0)  czytane (273)

TAGI: kanalizacja józefów, gmina józefów, wykonawca kanalizacji, kanalizacja siedliskaKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.90.204.233

(2019-02-07 17:46:19)

Doskonale, że szpital będzie publiczną placówką. Tak jak w wielu innych miastach.

Jon (2019-02-05 20:27:19)

Widzisz tam gdzieś kawę ty pewnie byś to załatwił nie wychodząc z domu wojewoda przyjechałby do ciebie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Rodzina, bliscy, przyjaciele, wychowankowie i społeczność I Liceum...

"Szampańska zabawa" bez alkoholu

Kilkadziesiąt par z Rejonu Biłgorajskiego i Janowskiego uczestniczyło...

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia