Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami PO

Dodał: red Data: 2017-03-07 11:46:07 (czytane: 2906)

Poseł na Sejm RP, radni Rady Miasta Lublin i Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego - członkowie Platformy Obywatelskiej, spotkali się z mieszkańcami Biłgoraj. W roboczym spotkaniu - jak określił je poseł Stanisław Żmijan uczestniczył m. in. wiceburmistrz Biłgoraja i wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie odbyło się w poniedziałkowy wieczór 6 marca br. w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultur. Obok przedstawicieli samorządu Miasta Biłgoraj uczestniczyło w nim około 30 osób. Pierwotnie w spotkaniu wśród gości miał uczestniczył przedstawiciel Zarządu Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, jednak w ostatniej chwili odwołał swoje spotkanie. Wśród gości obecni byli za to poseł Stanisław Żmijan oraz radni Rady Miasta Lublin Jan Madejek i Zbigniew Jurkowski. Spotkanie prowadziła przewodnicząca powiatowych struktur PO w naszym Regionie Zofia Woźnica.

zofia_woznica.JPG


-Dzisiejsze spotkanie w Biłgoraju jest kolejnym spotkaniem w terenie, które Platforma Obywatelska prowadzi od jesieni ubiegłego roku. Rozpoczęliśmy je na poziomie regionalnym i w tej chwili są ona na finiszu, rozpoczynamy na poziomie powiatów i gmin. Zasadniczym celem takich spotkań jest komunikacja ze społeczeństwem. Chcemy by nasi wyborcy mieli jak najwięcej rzetelnej wiedzy o tym co dzieje się w polskim Sejmie, co dzieje się w kraju. Oczywiście narracja rządzących to jedna kwestia, opozycja pewne sprawy widzi inaczej, chodzi o to by społeczeństwo mogło w sposób obiektywny oceniać bieg wydarzeń w naszym kraju - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl poseł Stanisław Żmijan.

zmijan_stanislaw.JPG


Organizatorzy i uczestnicy spotkanie nie ukrywali, że jest to spotkanie robocze, z jednej strony poruszano na nim kwestie związane z bieżącą polityką, z drugiej rozmawiano o wprowadzonych lub planowanych do wprowadzeniach zmianach przez rząd. Głównymi tematami była kwestia Trybunału Konstytucyjnego, zapowiadanej reformy sądownictwa, kwestie reformy oświaty oraz służby zdrowia. tematem wiodącym były jednak plany PiS w kwestii zmiany ordynacji wyborczej i wprowadzenia m. in. kadencyjności prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

platforma_obywatelska.JPG


-Czas płynie, już w przyszłym roku czekają nas wybory samorządowe, wyborcy muszą głosować świadomie mając informacje o tym co dzieje się w Polsce. Póki co mamy zapowiedzi reformy samorządowej, zapowiadana nowelizacja Ustawy ordynacja wyborcza ma prowadzić do wprowadzenia kadencyjności, o tym możemy rozmawiać, ale jest zapowiedz władz PiS, ze prawo w tym przypadku działało by wstecz. Chcemy o tym mówi, że to jest niezgodne z prawem, a my wszyscy musimy się w granicach prawa poruszać, rządzący mogą wprowadzać reformy, ale nie wprowadzające działanie prawa wstecz - zaznacza Żmijan.

Reklama.

Podczas spotkania podnoszona była także kwestia Programu "500+", konsultacji społecznych w kontekście reformy oświaty oraz tzw. "sieci szpitali" w kontekście biłgorajskiej placówki. Sporo miejsca poświęcone zostało Trybunałowi Konstytucyjnemu i zapowiadanej reformie sądownictwa w Polsce.

po_bilgoraj.JPG


Głównym tematem, który przewijał się w blisko dwugodzinnym spotkaniu była kwestia zbliżających się wyborów samorządowych. Z dyskusji, która się odbyła można wyciągnąć następujące wnioski, uczestnicy spotkania sprzeciwiają się ograniczaniu kompetencji samorządu terytorialnego, przekazywania zadań administracji rządowej bez zapewnienia środków na ich realizację, brakowi konsultacji z samorządami terytorialnymi reform wdrażanych na poziomie lokalnym i ograniczeniu możliwości startu sprawdzonym samorządowcom szczególnie przepisami działającymi wstecz.

sympatycy_platformy_obywatelskiej_bilgoraj.JPG


Podczas dyskusji padały z sali pytania o ewentualne szerokie listy opozycji w wyborach samorządowych, czy wspólnych listach PO i lokalnych komitetów. Z przedstawionej na spotkaniu "Deklaracji samorządowej" wynika, że Platforma Obywatelska będzie dążyć do współpracy w wyborach samorządowych z partiami opozycyjnymi, organizacjami samorządowymi i lokalnymi komitetami wyborczymi wyborców. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj Jarosław Bondyra podkreślał, że każda władza w końcu się kończy i zachęcał do zjednoczenia.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: platforma obywatelska   spotkanie w biłgoraju   po biłgoraj   stanisław żmijan

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1699)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.202.194

(2017-03-10 08:07:58)

Europa pokazała gdzie ma oszołomów, brawo !!!

Znalezione w sieci (2017-03-09 21:56:20)

"No i wybrali ch..a, - napisała na swoim prywatnym profilu artystka. Jej wypowiedź wywołała oburzenie, jednak Wójciak kategorycznie odmawia przeprosin:
To jest inwektywa, zgadzam się i nie mam zamiaru o tym dyskutować. Ja się nie wypieram, tego nie kryję i nie chcę się z tego wycofać. Tak myślę o tym panu i podtrzymuję swoją opinię. Nie mam poczucia, że kogoś obrazilam"

Inny kontekst, inny wybor, ale odzwierciedla dzisiejsze wydarzenia

j 64 (2017-03-09 21:55:19)

-Kiedy-ZNP-strajkuje-a-kiedy-siedzi-cicho niewiarygodne

CzAd (2017-03-09 18:28:21)

Polski suweren dokonal rzeczywistego poparcia I realnej decyzji jesienia 2015 roku.
To o czym mowisz, to niewiele znaczace "badania opinii publicznej".
Powtorze za Dawidem Wildsteimen:"Tuskowi wyszly dotad dwie sprawy, Wielka Brytania z UE I blokowanie kandydata polskiego rzadu". Nic dodac nic ujac.
Gratulacje dla Tuska to jego niewatpliwy sukces, ale jedynie osobisty.

(2017-03-09 17:44:04)

cóż 27:1 - jest reakcja Kaczyńskiego - zaniemówił, a czekałam na komentarz. Mój wpis się sprawdził, polski suweren kazał popierać Tuska (51%) i tak uczyniła Grupa Wyszehradzka i cała nowoczesna EU !! Mądrość w suwerenie nie zna granic. Jak suweren chciał, tak się stało. Brawo premier Węgier, on potrafi rozmawiać z każdym.

hgvuk (2017-03-09 08:01:38)

Komor oddał już żyrandol?Wszyscy w tym klubie maja lepkie rączki. Rudzielec finansował nierobów Greków z naszej kasy a tu dzieci umierały z biedy .Precz z wami

CzAd (2017-03-08 18:27:36)

Prosze prosze, komus emocje gotuja sie pod pokrywa, uwidacznia sie bardzo klarownie brak rzeczowych argumentow. Antidotum na myslacych inaczej to szeroki zakres inwektyw, przypisywanie uszczerbkow na psychice tudziez frontalne skierowania do "psychuszek".
Apelowaliscie juz do wnuczkow by swoim babciom odbierali dowody lol
By osmieszyc, zakladaliscie nam mocherowe berety, niejaki Rosiak zamordowal dzialacza PISu w Lodzi.
Przypominam Wam, Wasz niedoscigniony wzor, pan Niesiolowski jest juz poza PO.
Nie musicie znizac sie juz dluzej do jego poziomu

franiowa (2017-03-08 18:23:00)

Ta pani zawistna ,wykończyła i dogasa to wszystko na jej oczach, pogonić jeszcze z sejmiku i nie wyjdzie na scenę ,bo po co.

(2017-03-08 17:59:34)

Z paranoikami się nie dyskutuje, gostek wymaga pomocy psychiatry.

(2017-03-08 17:51:24)

Opozycja to nie tylko PO, ale większość przyzwoitych ludzi, to to co najmniej 70 procent narodu, których brzydzi zachowanie obecnych przy żłobie, ich brak kultury politycznej, skandalicznie chamski język, wzniecanie nienawiści, awanse prostaczków, bez wykształcenia i ogłady tfu!!! To musi się skończyć. I żadna riposta w postaci krytyki PO tu na miejscu, bo większość społeczeństwa jest poza partyjniactwem, i każdy rozumny nie odda głosu na producentów nienawiści.

CzAd (2017-03-08 14:11:38)

Do wpisu 00:45:28
Wskaz prosze nienawisc do rodakow I innych narodow zawarta w mojej lakonicznej wypowiedzi.
W innym kontekscie posluzylem sie skowami Pana Bondyry, czy On byl tym pierwotnym siewca nienawisci?
Jednoczcie sie, jednoczcie lol, na poczatek zgodnie, ponad podzialami ustalcie "jaka metoda wybrac metode glosowania". Zajmijcie sie tylko tym I ludzie maja Was z glowy na kilka nastepnych lat lol

ja (2017-03-08 12:37:44)

Nie jestem fanem pisiorów ale prawda jest taka że tusk był jeszcze gorszy

ja (2017-03-08 12:35:36)

Ale tłum. Prawda jest teka że dopóki biłgorajska platforma kojarzona jest z p. woźnica to członków nie przybędzie.

Do poniżej (2017-03-08 10:04:10)

Zgadza się i kler też się kłania mamonie ale tematem jest PO nie kler .Żmijan i jego kolesie z PO czy PSL zatrudniali na wszystkich stołkach rodzinę i kolesi i niestety PiS wchodzi w ich buty

,,,, (2017-03-08 09:33:37)

mam gdzieś PO, ale ta sugestia pokłonów dla pieniądza jest nie na miejscu. Kościół Katolicki już dawno zamienił Boga na Mamone. A H.J WAM W DU.E NIE CHCE MI SIĘ PISAĆ, DEBILE UTRZMUJCIE MAFIĘ

do-(2017-03-08 00:45:28) (2017-03-08 07:37:22)

o tak , zróbcie koalicję z przestępcami (w więzieniach PO miała 90% poparcia) ze złodziejami sędziami , pederastami , pedofilami , karierowiczami co sprzedadzą Boga za pokłon pieniądzowi ,a na koniec zróbcie koalicję z wnukami esesmanów , wtedy obalicie rząd .Sprzedajne gnidy

(2017-03-08 06:57:53)

Na zebraniu w niewyobrazalnej liczbie sama inteligencja, przyszłość gminy, powiatu, województwa. Toż to szok !

do poniżej (2017-03-08 06:53:40)

Bezpłciowe zjednoczenie pod tęczowa flagą. Niedoczekanie wasze, Polacy już się na to nie nabiorą.

(2017-03-08 00:45:28)

Pisowcy - lubią nienawidzić i rodaków, i inne narody ( CZADzenie przykładem), na szczęście to tylko jedna czwarta społeczeństwa ich popiera, zatem w najbliższych wyborach parlamentarnych skończy im się władza, czas najwyższy na mega koalicję opozycji (ponad wszelkimi podziałami)

Do poniżej (2017-03-07 22:50:07)

Proponuję podpisać Deutsche Volksliste i iść do tej Europy,już raz zachód wypiął się w 39 na Polaków a i teraz Słowian traktują jak woły do roboty, przez wasze rządy , ale wy każdemu dacię d... kto was do władzy doprowadzi , zero honoru

(2017-03-07 20:46:04)

Jeżeli ktoś anonimowy ogłasza koniec, to się myli. Już w tym tygodniu triumf w Brukseli ! Europa z nami Polakami, bo i suweren popiera pana Tuska (ponad 50 proc.), a rząd, no cóż rządzi. W tej liczbie są PiS-owcy.

(2017-03-07 20:16:39)

Posłanka Borowiec była, skoro Dec był???

(2017-03-07 18:55:45)

Najbardziej podoba mi się ten "śpiący gość" w sweterku z biegnącymi zielonymi jeleniami

"Chcemy by nasi wyborcy mieli jak najwięcej rzetelnej wiedzy o tym co dzieje się w polskim Sejmie, co dzieje się w kraju." (2017-03-07 18:52:04)

aaa co Pan, Panie myślisz, że nie mają rzetelnej wiedzy co się z wami dzieje ?
a ponadto
"Spotkanie prowadziła przewodnicząca powiatowych struktur PO w naszym Regionie Zofia Woźnica"
Jakich struktur powiatowych PO? - żenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

koniec PO (2017-03-07 15:16:54)

to koniec PO, nawet Rosłan już nie przychodzi tylko Bondyra

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy...

Zakończył się remont i budowa ulic Partyzantów i Steglińskiego „Corda” w Biłgoraju

Właśnie zakończyły się dwuczęściowe prace w ramach zadania budowa...

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia