Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z przedsiębiorcami i wizyta Adama Jarubasa w Biłgoraju (VIDEO)

Dodał: red Data: 2015-03-21 19:30:38 (czytane: 5373)

21 marca br., w Biłgoraju gościł Adam Jarubas. -Jestem kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia PSL. Wierzę, że polska polityka może być inna, że ruch ludowy, z którego się wywodzę może dać dobrą zmianę. Wierzę, że przyszłość może być lepsza - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl Jarubas.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajWizyta kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego w Biłgoraju, jest kolejną kandydata na fotel Prezydenta RP na Ziemi Biłgorajskiej, w ramach kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na 10 maja 2015 roku wyborami. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego, w tym m. in. biłgorajscy przedsiębiorcy. Obecni byli także członkowie struktur powiatowych PSL, z Marianem Tokarski, przewodniczącym ludowców na Ziemi Biłgorajskiej na czele. Głównym motywem spotkania było wręczenie przez Starostę - przedsiębiorcom - podziękowań z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu za aktywne propagowanie idei i duch przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowania i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Wyróżnienia takie otrzymało ponad 50 przedsiębiorców, a wystosował je Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

adam_jarubas_w_bilgoraju.JPG


Jarubas w swej wypowiedzi podczas spotkania odniósł się głownie do sfery gospodarki oraz wpływu na wzrost PKB drobnych przedsiębiorstw. Mówił o transformacji samorządowej i gospodarczej, dziękował przedsiębiorcom za wkład w rozwój polskiej gospodarki. Podkreślał, że jego program, to "polityka propolska". Podkreślał, że miejsce Polaków jest w kraju, a nie na zmywaku w Anglii, czy na budowie w Niemczech. Przekonywał, że obecnie największym wyzwaniem jest stworzenie dobrej przestrzeni do rozwoju, która da młodym Polakom szansę na pracę i godne życie w Polsce. Mówił o stworzenie systemu udogodnień i ułatwień w obszarze prawa gospodarczego, polityki finansowej czy prawa podatkowego. Odniósł się także do polityki prorodzinnej, której celem ma być doprowadzenie do systemu jeszcze bardziej przyjaznego dla rodzin.

Zobacz materiał VIDEO - wystąpienie Adama Jarubasa:


W rozmowie z bilgoraj.com.pl Adam Jarubas podkreślał także swe przywiązanie do ruchu ludowego i zapewniał, że chce być kandydatem wszystkich Polaków bez względu na podziały polityczne. Zaznaczał, że jego kandydatura wynika nie tyle z mandatu politycznego, ale przede wszystkim z doświadczenia i dorobku samorządowego.

Reklama.

Podczas dyskusji, aktywni byli głownie przedsiębiorcy. Ireneusz Tracz mówił o tym, z jakimi trudnościami muszą borykać się ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Poruszono kwestie związane z ułatwieniami przy tworzeniu firm oraz rozwoju i innowacyjności gospodarki. Przywoływano paradoksy prawne m. in. w prawie podatkowym oraz biurokratyzacji życia społecznego. Podnoszono także kwestie odralniania gruntów i nowych terenów inwestycyjnych.

spotkanie_z_adamem_jarubasem.JPG


Z kolei Ireneusz Tracz pytał o realizację ewentualnej prezydentury Jarubasa w świetle Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. W tym kwestie polityki zagranicznej, bezpieczeństwa zewnętrznego czy inicjatywy ustawodawczej. Z koli Marszałek Sławomir Sosnowski mówił o samorządności i współrządzeniu obywateli gminami, miastami i województwem. Sosnowski przyznał, że brak terenów inwestycyjnych, któe można by przeznaczyć pod działalność stref ekonomicznych jest dokuczliwe dla przedsiębiorców w Województwie Lubelskim. Zapewniał, że wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tego prawa, które obecnie funkcjonuje będzie dostępne dla przedsiębiorców. Mówił o misjach gospodarczych czy środkach unijnych, które mogę wesprzeć rozwój i innowacyjność przedsiębiorstw.

tokarski_hetman.JPG


Krzysztof Hetman dziękował Staroście za organizację spotkania, a obecnym za przybycie. Wymieniał także zalety kandydata PSL na Prezydenta Polski, mówił o jego doświadczeniu, pracowitości i uczciwości.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: adam jarubas   kandydat na prezydenta rp   polskie stronnictwo ludowe   biłgoraj

Zobacz także

Będziemy musieli dokonać korekty projektu przyszłorocznego budżetu

Dodane: 2019-12-10 17:14 - Komentarze  (5)  czytane (143)

TAGI: biłgoraj, podatki, budżet, janusz rosłanKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

PSL to zło (2015-04-10 11:48:12)

A ty idioto co chwalisz Palikota, to z którymi jego poglądami się zgadzasz? Z których lat? Bo już dookoła wszystkie idee propagował i reprezentował. Człowiek zmienny jak chorągiewka, bez honoru i własnego zdania. Zatańczy jak mu zleceniodawcy zagrają. A najgorsze to to, że jest banda debili co nie pamiętają przeszłości i pod niebiosa wychwalają.

Gość (2015-03-30 09:53:55)

Minister rolnictwa Marek Sawicki został chłodno przyjęty podczas swojej wizyty na tegorocznych targach rolniczych AgroTech, które odbywają się w Kielcach. Jeden z obecnych na targach rolników, obrzucił polityka jajkami.

Jak informuje lokalny portal naszekielce.com, incydent miał miejsce w piątek, podczas premiery nowego modelu ciągnika C-360 marki Ursus. Wówczas 78-letni rolnik z okolic Tomaszowa Mazowieckiego wyraził swoje niezadowolenie z polityki ministra Sawickiego, rzucając w niego jajkami. – Przepraszam, frajerze – krzyknął do polityka PSL mężczyzna, podaje portal pikio.pl.

aaaaa (2015-03-24 23:48:28)

nie widzę na zdjęciach prezesa Gardenii.... chyba że przez kilka dni coś się zmieniło.

(2015-03-24 23:44:57)

jaja se gość robi... marszałek odrzuca pomysł remontu "wygonu województwa" a pod wygon przysyłają kandydata na prezydenta..... żenada....

CzAd (2015-03-23 22:29:42)

"... ruch ludowy moze dac dobra zmiane..." Pan Jarubas I jego ZSLowska swita maja nas za durniow gloszac takie brednie.
Przypominam,
1993 - 1997 PSL wspoltworzy rzad z SLD
1993 - 1995 Pawlak dwukrotnie premierem
2001 - 2003 PSL jest w koalicji z SLD I Unia Pracy
2007 - 2015 PSL wspolrzadzi z PO

PSLowskie cwaniaczki chca nam wmowic, ze dzisiejsze realia I rzeczywistosc to nie ich odpowiedzialnosc. Chca przekonac nas do glosowania na ich kandydata bo to oznacza zmiany na lepsze. A to dopiero PSLowska heca!
Panie Jarubas, a gdzie gitara? Panski szef mowil, ze nikt tak pieknie nie spiewa "Cegly" jak Pan. Zapomnial chlopisko jedynie, ze prezydenckie wybory to nie x factor, badz mam talent

bmnbmb (2015-03-23 14:49:23)

Ale dużo arbuzów - z wierzchu zieloni, w środku czerwoni ZSL

bmnbmb (2015-03-23 14:48:27)

Ale dużo arbuzów - z wierzchu zieloni, w środku czerwoni ZSL

(2015-03-22 21:58:25)

Kandydat przystojny i niegłupio gada. Nie zawsze jednak uroda pomaga, a nawet wzbudza zawiść, gdyby p. Jarubas i p. Ogórek byli tłuści i zwyczajni, pewnie mieliby większe poparcie.

Jaś (2015-03-22 18:44:34)

Marian wysłał zaproszenie do lubelskiego ancla, żeby dali przepustkę byłemu marszałkowi województwa podkarpackiego Karapycie z PSL co łapówy brał duże i jeszcze od urzędniczek domagał się darmowego seksu. Oczekiwał też , że przybędzie na spotkanie z zamojskiego mamra Krzysio L i obok jego prawej ręki usiędzie na PSL-owskiej grzędzie. Ale nie przybyli !!! Wpływy aktywu zielonej koniczynki sięgają tylko do zielonego budynku obok biedronki. Do Zamościa czy Lublina łapki są za krótkie.

To nie nasz kandydat !! (2015-03-22 13:49:23)

Rozsądni wyborcy powinni oddać głos na Palikota, który pochodzi z naszego regionu, ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Żaden z kandydatów nie może pochwalić się dokonaniami biznesowymi ani też z konkretnym programem wyborczym skierowanym na rozwój gospodarczy kraju - 6 punktów, które prezentuje na spotkaniu z wyborcami.
Żaden z kandydatów nie ma tyle odwagi co Palikot, który udowodnił w parlamencie swojej niezależności oddając mandat poselski a potem wszedł z założonym ugrupowaniem do Sejmu. Jako prezydent RP miałby swoje zdanie i nie byłby sterowany i zależny od partii która za nim stoi. Gdyby wszedł do drugiej tury - kontrkandydat nie miałby z nim szans.!

Silk (2015-03-22 12:56:55)

Ciekawe czy ty byś tak chętnie poszedł walczyć z Putinem? Według sondaży to tylko garstka (ok. 27%) wyraziła chęć obrony ojczyzny. Może ty należysz to mniejszości?

Tylko Polska Katolicka Sprawiedliwa!!!!!!!! (2015-03-22 12:33:49)

W 1920 roku 12 latkowie walczyli za naszą wolność,a teraz ,,chamy,, handlują naszą wolnością.

j23 znowu nadaje (2015-03-22 12:17:03)

Przed wyborami wszyscy mają Boga na sztandarach a po wyborach kogo.

kr (2015-03-22 12:00:34)

Człowiek Honoru Tokarski pochwalił się złodziejstwem w starostwie?A gdzie opłatek?A gdzie chleb i sól dla Jarubasa?

chcecie lepiej (2015-03-22 11:46:37)

To nadal głosujcie na po i psl ,,zdrada,,

olek (2015-03-22 11:06:05)

Ciekaw jestem jaki teraz "przekręt " wymyślą z " książeczkami". ALE ale spójrzcie na te fotki - przecież na tych fotkach to większość pracownicy biłgorajskich Urzędów. Zastanówcie się KTO opanował Biłgoraj???? A gdzie Biłgorajacy?? Czy znów pozwolicie okolicznym wioskom "panoszyć" się w Biłgoraju????

Powiem wam jak to jest na wiejskim zebraniu. (2015-03-22 10:55:11)

A przykładem jest pewna wioska w naszym powiecie.Miałem okazję gościć na pewnym spotkaniu przedwyborczym na wójta naszej gminy no i wyglądało mniej więcej to tak.W pierwszych ławkach zasiadło trzech głównych włodarzy, można by było stwierdzić ,,resortowe dzieci,,bo tyły mają niestety ale zielono- czerwone.W Dalszej części za ich plecami druhowie,, osp,, no i mała garstka mieszkańców .Kiedy to już kandydat wygłosił swoje co nieco poprosił o poparcie a trzej ,,celebryci,, odwrócili się no i decydująco ,,popieramy prawda,, a reszta jak stado ,,baranów,, tak,tak,, popieramy.Co mnie najbardziej dziwi w tej sytuacji to to jak by tam nikt nie używał rozumu .Niestety ludzie z wioski a tak często chwalą się wykształconymi dziećmi .Przypomina mnie to jak w powieści Zofii Kossak Szczuckiej ,,Pożoga,, Opisuje wydarzenia na Wołyniu w czasach rewolucji lutowej oraz październikowej, podczas okupacji niemieckiej Ukrainy, oraz konflikt zbrojny Polski i Ukrainy. Autorka mieszkała w Nowosielicy.Także ciarki po plecach przechodzą co by było gdyby tych trzech włodarzy miało takie prawa i zadania.

Silk (2015-03-22 10:33:27)

Dokładnie tak jak piszesz!!!
Już lepiej jakby przyjechała pani Ogórek, to by było na czym "oko zawiesić" , bo szans większych (podobnie jak Jarubas) niestety nie ma :(I)

82j (2015-03-22 08:20:58)

Każdy wieśniak zagłosuje za PSL nie ważne ,że przegłosowali ustawę 67 i ludzi gnębią i są małpami partii oszustów ,ważne ,że są ze wsi i swoi , lepszy kat swój jak obcy, taka jest mentalność wieśniaków a potem i tak na blokadach będą przeklinać Jarubasa

oj Maniek (2015-03-21 22:55:52)

to trochę nie fair ściągać w sobotę urzedasów ZSL-oweskich do roboty.
Przecież oni do ZSL szli po to, aby pracować pon-pt 7-15.

hipokryzja totalna (2015-03-21 22:12:54)

większość na tym spotkaniu to ludzie pracy z miejscowych urzędów i grupy miejscowych
układów ,,MOŻNA BYŁO TAK NAPISAĆ,,

- czekając na cud (2015-03-21 21:52:58)

... Podkreślał, że miejsce Polaków jest w kraju, a nie na zmywaku w Anglii, czy na budowie w Niemczech. Oczywiście jeżeli wszyscy wstąpią do PSL-u.
Przecież to PO i PSL rządzą w tym, kraju i jakoś nic nie zrobili dla młodych ludzi , a teraz stanie się CUD!!

luka (2015-03-21 21:42:17)

taka partia to najgorsze co morze spotkać każde państwo wejdą w koalicję nawet z diabłem aby tylko siedzieć przy korycie .

Tadeusz (2015-03-21 21:18:17)

Popatrzcie i gdzie ci przedsiębiorcy? Dobre co? Garstka ludzi , nawet babcia Gienia nie przyszła czy ją schowali na dalszym miejscu?

:-) (2015-03-21 21:15:39)

Piękne zdjęcie Panie Prezesie z Bioconcept Gardenia, pozdrowienia również dla kolegi przedsiębiorcy...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rób święta, czyli warsztaty rękodzieła z niezwykłym przesłaniem (FOTO)

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbyła się dziś...

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

Dziś dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Ogłoszenia