Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z parlamentarzystami i Wojewodą w Potoku Górnym i Tarnogrodzie (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-03-05 08:48:33 (czytane: 2152)

W niedziele 4 marca br. w Gminach Potok Górny i Tarnogród odbyły się spotkania z parlamentarzystami Okręgu Nr 7 i Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem. ich organizatorem był poseł Piotr Olszówka i miejscowe struktury Prawa i Sprawiedliwości.Uczestniczyło w nich ponad 150 osób.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajPo Goraju i Gminie Biłgoraj, były to kolejne spotkania z politykami w Powiecie Biłgorajskim, uczestniczył w nich także senator Jerzy Chróścikowski i radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. -To spotkanie to dyskusja, szukanie rozwiązań, diagnozowanie problemów, szukanie płaszczyzny porozumienia i współpracy. To przedyskutowanie naszego programu wyborczego na wybory samorządowe, to czas by porozmawiać o naszych sprawach. Chcemy być blisko mieszkańców Regionu, wsłuchiwać się w wasz głos, także ten krytyczny - mówił poseł Piotr Olszówka.

piotr_olszowka_1.JPG

Pierwsze z niedzielnych spotkań w naszym Powiecie odbyło się w Gminie Potok Górny, jego współorganizatorem był związany z PiS Stanisław Dyjak. -Nasza Gmina jest typowo rolnicza, problemy polskiego rolnictwa są więc dla nas tym bardziej dotkliwe. Dotyczy to w dużej mierze kwestii związanych z uprawą tytoniu i jego sprzedażą, a co za tym idzie dochodowością tej gałęzi rolnictwa. Z tego bowiem utrzymuje się większość rodzin na naszym terenie. Nie bez znaczenia jest także kwestia dróg lokalnych i ich połączenie z drogami powiatowymi i wojewódzkimi - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Dyjak.

przemyslaw_czarnek.JPG

Kwestia tytoniu i problemy tytoniarzy w Powiecie Biłgorajskim oraz na Lubelszczyźnie nie są obce Wojewodzie Lubelskiemu. Jak przyznaje Przemysław Czarnek, tematy te na bieżąco omawia z posłem Piotrem Olszówką i Łukowsko - Obszańskim Okręgowym Związkiem Plantatorów Tytoniu. -Wspólnie z posłem Olszówka zaproponowaliśmy plantatorom dwa rozwiązania, oba są na etapie konsultacji i sprawdzania możliwości prawnych ich wprowadzenia - przyznaje Wojewoda Lubelski.

Reklama.

Podczas spotkań, zarówno w Potoku Górnym jak i Tarnogrodzie podnoszone były kwestie związane z polityka społeczną, inwestycjami drogowymi i kolejowymi oraz nadrabianiem zapóźnień w stosunku do Polski Centralnej i Zachodniej. -O ile z Lublina do Biłgoraja można dojechać, to już z Biłgoraja w stronę Podkarpacia, to "droga przez mękę" - mówił radny Michał Mulawa. Spotkanie było okazją do omówienia dróg wojewódzkich Nr 835, 863 i 853. Zwracano uwagę na konieczność ich remontu, jako dróg niezbędnych do rozwoju Ziemi Biłgorajskiej oraz jako połączenia z drogami ekspresowymi i autostrada A4.

michal_mulawa.JPG

W temacie rolnictwa dyskutowano także nad problemem ASF czy rynkiem zbyty owoców miękkich. Poruszono także kwestie wzrostu składem ZUS i konstytucji dla biznesu. Poseł Sławomir Zawiślak przybliżył inwestycje kolejowe na Zamojszczyźnie, a senator Chróścikowski odpowiadał na pytania dotyczące kwestii rolnictwa Po spotkaniach była także możliwość, by osobiście porozmawiać z Wojewoda i parlamentarzystami.

spotkanie_z_wojewoda_3.JPG

-Dziękuję Państwu za obecność. Jako przedstawiciele PiS jesteśmy do Państwa dyspozycji. Ja zapraszam do swego biura w Biłgoraju. Za jego pośrednictwem czekam na Państwa uwagi. Razem możemy zmienić nasz Region - mówił na zakończenie Olszówka.Zobacz także:

Posłowie i Wojewoda z wizytą w gminach Goraj i Biłgoraj (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: spotkanie z wojewoda lubelskim   gmina potok górny   gmina tarnogród   poseł piotr olszówka

Zobacz także

Będzie rewitalizacja centrum Biłgoraja. Jest decyzja Zarządu Województwa Lubelskiego

Dodane: 2018-12-17 18:02 - Komentarze  (5)  czytane (761)

TAGI: rewitalizacja, śródmieście, biłgoraj, rynekKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.163.19.57

J23 (2018-03-06 05:44:27)

Olszówka, jedna zrealizowana obietnica wyborcza z kampanii Szeligi. Dawaj bo już dwa lata minęło a tu nic. Sześć lat razem z Szeligą realizujecie ten sam program.

Jan (2018-03-05 09:30:30)

Zawiślak w Tarnogrodzie mówi o pociągach hahaha tory wybudujcie hahaha

tak myślę (2018-03-05 09:09:39)

A napisane jest dzień święty święcić! Jak to działacze zajmują ludziom niedzielę. A tak naprawdę co mieszkańca Potoka Górnego czy Tarnogrodu interesują inwestycje kolejowe, ich bardziej interesują drogi lokalne, a rzad zabrał kasę na tzw.schetynówki. Kampania już się zaczęła.

Robert (2018-03-05 09:01:45)

Mało ludzi to pokazuje jak słaby jest PiS w naszym powiecie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

37. rocznica śmierci Krzysztofa Gizy, jednej z pierwszych ofiar stanu wojennego (FOTO)

Tradycyjnie w połowie grudnia w Tarnogrodzie - dzięki zaangażowaniu...

Będzie wniosek o zawieszenie radnych PiS w prawach członka partii

Trzech radnych PiS wstrzymało się od głosu podczas obrad Rady...

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego (FOTO, VIDEO)

Mszą świętą w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego, montażem...

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci....

Biłgoraj. Protest pracowników pionu urzędowego (FOTO, AUDIO)

Na 15 minut przestali wykonywać swe czynności. W ten sposób pracownicy...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia