Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z absolwentami

Dodał: red Data: 2018-09-21 18:21:13 (czytane: 1042)

W Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbyło się - z inicjatywy absolwentów placwki - spotkanie klas maturalnych z byłymi uczniami klasy medycznej LO, rocznik 2016 roku.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

W spotkaniu udział wziął Magdalena Zawiślak studentka III roku medycyny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Jakub Buczko obecnie student III roku psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. -Nasi absolwenci już na wakacjach wyszli z inicjatywą zorganizowania spotkania dla maturzystów pod tytułem „Studia – z czym to się je?”. Chętnie wyraziliśmy na to zgodę, zwłaszcza, że ci uczniowie mocno angażowali się w życie szkoły, kiedy byli jeszcze uczniami naszej placówki - podkreśla wicedyrektor ZSBiO Anna Kraczowska.

spotkanie_z_absolwentami.JPG

Podczas spotkania Magda i Jakub opowiadali o ostatnim roku w liceum, przygotowaniach do matury, rekrutacji na studia i pierwszych latach na studiach. Dzielili się wrażeniami odnośnie wyboru przedmiotów maturalnych, procesu rekrutacji na studia, a także udzielali rad młodszym koleżankom i kolegom jak poradzić sobie podczas pierwszych miesięcy studiów. -Myślę, że niezwykle istotne jest umiejętne gospodarowanie czasem. Będąc uczniem szkoły średniej nie zdawałem sobie sprawy z tego jak czas jest ważny i cenny. Na studiach, gdy spadło na mnie mnóstwo obowiązków i sam muszę zadbać o większość spraw, dostrzegam jak ważne jest organizacja i odpowiedzialność. Między innymi, to chciałem przekazać młodszym koleżankom i kolegom - zaznacza Jakub Buczko.

absolwenci_zsbio.JPG

Podkreślali także, jak ważne jest podczas szukania swojej drogi w życiu angażowanie się w różne formy działalności i nabywanie nowych umiejętności, które na pewno pomogą poszerzyć horyzonty i odnieść sukces w przyszłej karierze zawodowej. -Trzeba być aktywny już w szkole średniej, trzeba szukać swego miejsca, realizować się, nieustannie się rozwijać. Ja angażowałam się w życie "Budowlaki", dziś czynnie działam w Samorządzie Studentów, współorganizuję m. in. "Medykalia", czyli studenckie święto Uniwersytetu Medycznego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji, a Jakub od dwóch lat jest Koordynatorem Regionalnym ogólnopolskiego programu Akademia Przyszłości - podkreśla Magdalena Zawiślak.

-To na pewno nie był nudny wykład o wkraczaniu w dorosłość, tylko konkretne przykłady z własnego życia nieco starszych rówieśników. Do mnie osobiście przemówiło to - przyznaje tegoroczny maturzysta Mikołaj Borowiec.

Zobacz także

Statuetki szklane - prezent na odejście z pracy

Dodane: 2018-10-23 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (309)

TAGI: szklana statuetka, prezent okolicznościowy, biłgoraj, statuetka z graweremKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.150.24

_ramos (2018-09-21 22:55:16)

Ciężko skopiować i zorganizować podobne wydarzenie w tak nieodległym czasie. Korelacja nie oznacza związku przyczynowo skutkowego.

Absolwent (2018-09-21 19:13:15)

Oj, kopiują te spotkania z ONZ-TU :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

Koncert patriotyczny w Soli

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dożynki Powiatu Biłgrajskiego - Księżpol 2018

75. rocznica wysiedlenia Bukowiny

Wspólny koncert pieśni żołnierskich

Konkursy

Voucher do food trucka
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Największa inwestycja energetyczna na Lubelszczyźnie

Jeszcze w tym roku w Grupie Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S. A. wybrany zostanie Generalny Realizator Inwestycji pn. „Budowa...