Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie w sprawie remontów i inwestycji na drogach wojewódzkich

Dodał: red Data: 2019-02-22 15:26:29 (czytane: 2137)

Z inicjatywy Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Michała Mulawy radnego wojewódzkiego Grzegorza Wróbla i Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa odbyło się spotkanie w sprawie bieżących remontów oraz planowanych inwestycji na drogach wojewódzkich w Powiecie Biłgorajskim. Uczestniczyli w nim m. in. p.o. dyrektora ZDW Andrzej Sieńko.W spotkaniu udział wzięli także naczelnik wydziału dróg w ZDW Piotr Gajewski i kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Zamościu Stanisław Bartosiak. Powiat Biłgorajski reprezentował Wicestarosta Tomasz Rogala i dyrektor ZDP w Biłgoraju Maria Góralska. Stan dróg wojewódzkich, w szczególności DW 835 po okresie zimowym jest na pewnych odcinkach bardzo zły. Jak wskazywał wicestarosta, nawierzchnia uległa znaczącej degradacji, pilne jest wykonanie remontów cząstkowych, miejscami wyłomy zagrażają bezpieczeństwu użytkowników. Dyrektor ZDW Andrzej Sieńko zapewnił, że jeżeli tylko warunki pogodowe pozwolą to remonty na DW 835 rozpoczną się niezwłocznie. Od 1 marca ma zacząć pracę otaczarnia mas bitumicznych w Markowiczach i wtedy przedsiębiorstwo ma przystąpić do prac.

zdw_lublin.jpg

Przeprowadzono wizję lokalną na całym odcinku DW 835 od Biłgoraja do granicy województwa. Spotkanie było też okazją do kolejnych rozmów na temat zakresu oraz terminu wykonania kompleksowej modernizacji DW 835. Jedną z ważniejszych decyzji jest odseparowanie ruchu rowerzystów praktycznie na całym tym odcinku, tak więc ścieżka rowerowa będzie biegła od Biłgoraja do granicy województwa. Prace dokumentacyjne są już w fazie końcowej. Jak zapewnili przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich początkiem III kwartału b.r. powinien zostać ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Pozwoli to na zakończenie prac na całym odcinku od Lublina do granicy z województwem podkarpackim. Zważając na natężenie ruchu na odcinku Biłgoraja - Tarnogród jest to jedna z kluczowych inwestycji na drogach wojewódzkich w ostatnich latach.

Reklama.

Uczestnicy spotkania przeprowadzili również monitoring stanu drogi wojewódzkiej 863 od Naklika (Gmina Potok Górny) do Obszy, a także DW 849 na odcinku Wola Obszańska Józefów i DW 853 na odcinku Józefów - Majdan Stary. Przedstawiciele ZDW oraz Ppowiatu spotkali się z wójtem Gminy Potok Górny Stanisławem Dyjakiem oraz sekretarzem tej Gminy, Radnym Rady Powiatu w Biłgoraju Romanem Wardachem, Wójtem Gminy Obsza Andrzejem Plackiem oraz Wójtem Gminy Łukowa Stanisławem Kozyrą. Samorządowcy mieli okazję przedstawić swoje postulaty oraz omówić najważniejsze zagadnienia związane z infrastrukturą drogową.

zarzad_drog_wojewodzkich.jpg

Wicestarosta Tomasz Rogala wskazał na wieloletnie zaniedbania w zakresie infrastruktury na drogach wojewódzkich w tej części województwa, omówił najważniejsze potrzeby inwestycyjne w powyższym zakresie w skali powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem gminy Tarnogród – gdzie krzyżują się dwa ważne szlaki komunikacyjne DW 835 i DW 863. Dyrektor ZDW w Lublinie potwierdził, że rażąco zły jest stan dróg wojewódzkich, co na połączeniu tej części województwa lubelskiego z województwem podkarpackim, czy w kontekście naszej perły turystycznej - Roztocza, negatywnie wpływa na wizerunek województwa. Przedstawiciele ZDW potwierdzili, że w ostatnich latach w zakresie infrastruktury drogowej środki koncentrowane były na północy województwa lubelskiego, zadeklarowali jednocześnie, że ta polaryzacja zostanie zatrzymana, a konieczne są zwiększone nakłady na południe Województwa, tak aby zapewnić zrównoważony rozwój całego obszaru. Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip podziękował uczestnikom za złożone deklaracje, wskazując pełną i otwartą wolę współpracy Powiatu Biłgorajskiego z Zarządem Województwa Lubelskiego.

/Starostwo Powiatowe/

Tagi: powiat biłgorajski   drogi wojewódzkie   zarzad dróg wojewódzkich   inwestycje drogowe

Zobacz także

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Frampola

Dodane: 2019-06-22 16:40 - Komentarze  (0)  czytane (501)

TAGI: absolutorium, burmistrz frampola, gmina frampol, wotum zaufania dla burmistrza frampolaKomentarze (19)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.185.211

Analityk (2019-02-24 13:47:57)

Nie mam dzieci,nie jestem emerytem,nie interesuje mnie polityka,a droga każdego z nas prowadzi na drugą stronę Styksu,i o tym warto pamiętać .

Mario (2019-02-24 00:00:06)

Co z drogą 858

leszek (2019-02-23 19:48:30)

no już konferencja prasowa szpital uleczyła,program chodnikowy wykonany,teraz drogi wojewódzkie w naprawie,tylko zaczarowany ołówek i do dzieła , a swoje drogi powiatowe to kto nimi się zajmie, pora objazd zrobić i nie zapominać o swoich zadaniach ustawowych a nie zajmować się zadaniami województwa,pijar ,pijar młodzieniaszków jak w pszedszkolu,

(2019-02-23 10:22:27)

Ja uważam inaczej człowiek którego w polityce nie było parę ładnych lat w tak krótkim czasie zdobył taki dużo głosów to jest duży sukces!

obiektywny (2019-02-23 10:02:02)

Widzę że zawiść ludzka nie zna granic...najłatwiej jest oczerniać za plecami ale kto zna naprawdę człowieka to wie że takich samorządowców potrzeba i tacy tylko się sprawdzą co mają doświadczenie i dużo w życiu osiągnęli...

Tomasz co masz (2019-02-23 07:14:45)

Wielki manager J.Różański jako były przewodniczący rady powiatu z PiS był gorącym zwolennikiem dzierżawy spółce ARION szpitala w Biłgoraju. W 2010 roku Zarząd i Rada Powiatu zdecydowała o przekazaniu szpitala Arionom. Efekty i skutki prawne tej decyzji są widoczne do dzisiaj.
Jeśli Janusz Różański jest tak dobry, dlaczego przegrał wybory na wójta gminy Biłgoraj przy tak ogromnym poparciu elektoratu prawicowego? Odpowiedź jest prosta kampania wyborcza, którą prowadził to populizm i amatorszczyzna !

Cichy (2019-02-22 22:36:00)

Tomasz,Tomasz czuć co reprezentujesz.Starosta obecny jest człowiekiem ambitnym,
da radę, ale bedzie musiał takih "dpśwadczonych" jak Ty przesadzić
ze stołkow. ustawionych przez poprzedników..Czychacie jak podstawić noge?
Ludzie PiS starostę wspierają. Spoko.

xxx (2019-02-22 20:49:35)

A co ich tam jakieś drogi obchodza, mają ważniejsze sprawy jak burzenie pomników.

Tomasz (2019-02-22 19:33:56)

Jestem rozczarowany PiS . Głosowaliśmy bo miały być zmiany, a wybrali słabego i niedoświadczonego starostę. Dużo lepszy byłby Janusz Różański.

Zamosc (2019-02-22 18:58:07)

Mam nadzieję, że Michał mulawa wystartuje z PiS do Sejmu/Posła . Olszowka nie tłumaczy się z prawa jazdy bo to wstyd dla pisu i zawiślaka

meningokoki, pneumokoki (2019-02-22 17:42:40)

o Woźnicowej to nawet mi się pisać nie chce.

Pogadali, obiecali i pojechali a rzeczywistość skrzeczy (2019-02-22 17:38:56)

Wystarczy porównać wielkość środków finansowych angażowanych w inwestycje dróg wojewódzkich na północ od Lublina i na południe !!!
I co panowie radni Mulawa i Wróbel Wasze towarzysze hasła wyborcze okazały się drwiną z wyborców.
Przypomnę: Grzegorz Wróbel "Wszystko dla regionu" Michał Mulawa "Skuteczny. Odpowiedzialny" czyli po wyborach zostało pustosłowie panowie !!!

paweł (2019-02-22 17:20:52)

no to ładnie szarlipie wspierasz biłgoraj południe a północ to masz w nosie,my głosowaliśmy w goraj turobin frampol na ciebie ,ale szybko odmięka, ale władza cie zmienia,

WIESŁAW (2019-02-22 16:49:29)

A CO Z DROGĄ 858 !!!!!!

Jan (2019-02-22 16:47:10)

Gdzie ten Mulawa ? Po co o nim piszecie jak nie było go na spotkaniu?

Z gminy (2019-02-22 16:22:23)

A co z obwodnicą miasta i gminy

C-y (2019-02-22 15:57:57)

Mulwa pogoni ich do roboty.Dobrze że wspiera Starostę.

Zaskoczony (2019-02-22 15:34:30)

Wow! Mulawa? Szok, przecież gość się pokazuje tylko wtedy gdy wyboru idą :o

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zmiany personalne dotyczące księży pracujących w Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (LISTA)

W sobotę, 22 czerwca br., podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium...

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała (FOTO, VIDEO)

Specjalnie stworzony zespół muzyczny i chór w repertuarze pieśni...

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie budżetu 2018 roku

Najważniejsze założenia zeszłorocznego budżetu przedstawił Starosta...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Ogłoszenia