Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie Szkolnych Kół 'Caritas' Regionu Biłgorajskiego (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-11-09 14:32:55 (czytane: 3613)

9 listopada br. w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie członków Szkolnych Kół "Caritas" Regionu Biłgorajskiego z ks. Adamem Sobczakiem dyrektorem "Caritas" Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej i Anetą Tryniecką, koordynatorem diecezjalnym wolontariatu "Caritas".

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSpotkanie rozpoczęło się Mszą święta, a zebranych przywitał ks. prałat Józef Flis, proboszcz parafii św. Jana Pawła II. Mówił: -Pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich na tym dzisiejszym spotkaniu, bardzo serdecznie pozdrawiam ks. dyrektora Adama Sobczaka, wszystkich opiekunów i serdecznie witam członków Szkolnych Kół "Caritas". Dziękuję, że włączacie się w dzieła organizowane w Polsce i ale i w naszej Diecezji. Życzę aby to spotkanie było owocne, by przyniosło wiele dobra, zapału i przeświadczenia, że warto poświęcać się dla drugiego człowieka.

szkolne_kola_caritas_bilgoraj__1_.JPG

Mszy świętej przewodniczył ks. Adam Sobczak, a po Eucharystii, członkowie Szkolnych Kół "Caritas" spotkali się w auli parafialnej na spotkaniu podsumowującym minione miesiące działalności oraz przybliżającym inicjatywy, jakie przez członkami "Caritas" stoją w najbliższym czasie. -Obecnie w naszym Regionie działa 13 Szkolnych Kół "Caritas", w tym 11 działa bardzo prężnie. Łącznie Koła skupiają 386 młodych wolontariuszy, angażujących się w działa miłosierdzia. Przed nami konkretne akcje świąteczne, ale także dziś chcemy podsumować to co udało się zrobić. To przede wszystkim współpraca z Biurem Rejonowym "Caritas" w Biłgoraju, a także pomoc dla potrzebujących dzieci Igi i Jagody oraz pomoc pogorzelcom z Biłgoraja, którzy ucierpieli w ostatnich tygodniach w pożarze - ta akcja wychodzi poza zakres działalności Szkolnych Kół "Caritas". To także podsumowanie akcji organizowanych w szkołach, czy zbiórek żywności - podkreśla Mirosław Kita koordynator Rejonowy Szkolny Kół "Caritas".

szkolne_kola_caritas_bilgoraj__2_.JPG

Jak zauważa w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Jerzy Strzałka, opiekun Szkolnego Koła "Caritas" z Tereszpola - Kukiełki: -To jest najlepsza forma wychowawcza, słowa są ulotne, świadczą o nas czyny, po których widzimy konkretne efekty. Tak jest także w przypadku młodzieży, widząc efekty swej pracy chętniej się angażują, otwierają na osoby potrzebujące i zmieniają się na lepsze.

Reklama.

Podsumowanie minionych miesięcy 2017 roku, to jednej z celów spotkania, drugim, głownie ważnym jest zapoznanie członków i opiekunów Szkolnych Kół "Caritas" jest z działaniami jakie będą podejmowane w najbliższym czasie oraz jakie efekty ich działania przynoszą. - Dziś chcemy także zaplanować działalność na najbliższe miesiące, stąd spontanie z opiekunami, ale i z członkami Szkolnych Kół "Caritas". Czeka nas ogólnopolska zbiórka żywności "Tak, pomagam", spotkanie wolontariuszy z całej Diecezji, włączamy się w organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Biłgoraju "Dzień jesiennego liścia", czy akcja "Spraw gwiazdkę na święta". Ale to także akcje szkolne, organizowane z okazji mikołajek, czy wydarzeń lokalnych i kiermasze. W tym wszystkim zaangażowani są nasi wolontariusze, a dobroczyńcami jest każdy kto zechce te akcje wesprzeć - zaznacza Aneta Tryniecka diecezjany koordynator wolontariatu "Caritas".

szkolne_kola_caritas_bilgoraj__3_.JPG

Za naszym pośrednictwem, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w działalność Szkolnych Kół "Caritas" oraz "Caritas" na terenie Regionu Biłgorajskiego dziękuję ks. dyrektor Adam Sobczak: -Z całego serca dziękuję wszystkim wolontariuszom, opiekunom i członkom szkolnych Kół "Caritas" i parafialnych zespołów. Dziękuję za podejmowany w tym roku trud. Zachęcam do udziału w kolejnych akcjach, niech te działania przynoszą wsparcie najbardziej potrzebującym i będzie znakiem solidarności międzyludzkiej i oznaką miłości i miłosierdzia.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 33

Tagi: szkolne koła caritas   caritas biłgoraj   ks. adam sobczak   mirosław kita

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.147.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzielnicowy rozmawiał z młodzieżą o uzależnieniach

Dzielnicowy biłgorajskiej jednostki spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Policjanci...