Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie sprawozdawcze Rady Osiedla Nadstawna za 2015 rok

Dodał: red Data: 2016-05-06 18:10:40 (czytane: 1993)

6 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbyło się spotkanie rady Osiedla Nadstawna. Przedstawiono sprawozdanie za rok 2015 oraz dyskutowano o sprawach bieżących. Wśród - obecnych obok radnych i władz Miasta - by także prezes SM "Łada" Aleksander Bełżek.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWładze Miasta reprezentowali Burmistrz Janusz Rosłan, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosław Bondyra Sekretarz Miasta Biłgoraj Bogdan Kowalik oraz radni: Regina Rogowska, Renata Socha, Tomasz Grabias, Janusz Wójcik,  Jan Skrok i Marcin Mura. W spotkaniu uczestniczyli także radni Rady Osiedla i jego mieszkańcy oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji. --Działalność nasza oparta jest na zbieraniu wniosków i uwag od mieszkańców i przekazywanie ich władzom Miasta oraz na współpracy z władzami Biłgoraja w sprawach dotyczących Osiedla. Pod koniec kwietnia 2015 roku Rada Osiedla zgłosiła 23 wnioski do Burmistrza Biłgoraja oraz 4 wnioski do komendanta powiatowego Policji i komendanta Straży Miejskiej. Część z wniosków udało się zrealizować, zaliczyć do nich należy m. in. wybudowanie zatoki parkingowej przy ulicy Nadstawnej, wykonania chodnika przy bloku Nr 12,nowa nawierzchnia na drodze wewnętrznej przy blokach Nr 12, 24, 26, 28 i 30 ma być realizowana w 2016 roku. W planach jest także wybudowanie platformy dla osób niepełnosprawnych budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 - wymieniała przewodnicząca Krystyna Różaniecka.

rada_osiedla_nadstawna__1_.JPG


Przewodnicząca Rady Osiedla Nadstawna podkreślała dobra współpracę Rady z radnymi Renatą Sochą i radnym Marcinem Murą. Przybliżyła ustalenia ze spotkań Rady Osiedla i mieszkańców z Burmistrzem Miasta dotyczące m. in. kwestii remontu ulicy Berka Joselewicza i wykonania parkingów przy tej ulicy oraz przy ulicy Nadstawnej (po drugiej stronie dawnej restauracji "Pod Łabędziem".  W przedstawionym sprawozdaniu znalazło się także miejsce dotyczące kwestii bezpieczeństwa w Osiedlu oraz kwestie dotyczące parkowania aut, w tym postawienia słupków ograniczających możliwość niewłaściwego parkowania. Przewodnicząca podnosiła także kwestie utrzymania czystości w Osiedlu oraz kwestie dotyczące utrzymanie w czystości zieleni w Osiedlu. -Wnioskowaliśmy także o zamontowanie tablic dotyczących nazw ulic czy wskazujących drogę dojazdową do "Miasteczka Kresowego" - wymieniała Krystyna Różaniecka. Przedstawiła także wnioski zgłoszone do realizacji, które nie zostały wykonane.

rada_osiedla_nadstawna__2_.JPG


Szanowni Państwo, Rada Osiedla Nadstawna zgłosiła w minionym roku 30 wniosków do realizacji, wykonano 16. Myślę, że możemy być zadowoleni, bo dużo się robi na naszym Osiedlu i jak w tym roku zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna na drodze wewnętrznej Osiedla komunikacja ulegnie poprawie. Zawsze można chcieć więcej, ale sądzę że realizacja naszych wniosków jest systematycznie wykonywana. Część niezrealizowanych wniosków dotyczy budżetu Miasta Biłgoraj i spowodowana jest brakiem środków w miejskiej kasie. Pragnę serdecznie podziękować władzom Miasta za bardzo dobrą współpracę - podkreślała przewodnicząca.

Reklama.

Mieszkańcy podkreślali swe obawy związane z rozbudową Miasteczka na Szlaku Kultur oraz brak przejezdności ulicy Berka Joselewicza i wewnętrznych ulic między blokami. Cześć dyskusji poświęcona została także kwestii przebudowy skrzyżowania ulicy Nadstawnej i ulicy Lubelskiej - wnioskowali o usprawnienie komunikacji w tej części Miasta.

rada_osiedla_nadstawna__3_.JPG


Podkreślano także, iż należy przyjrzeć się bezpieczeństwu komunikacyjnemu w Osiedlu, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 5 i Gimnazjum Nr 2 oraz osób starszych. Na pytania mieszkańców odpowiadał Janusz Rosłan, Burmistrz odniósł się do kwestii budowy "wieży widokowej" na "Miasteczku Kresowym" informując, że decyzja Miasta jest negatywna, ale w związku z odwołaniem do SKO, wniosek musi być rozpatrzony ponownie. Zapewniał, że w związku z pracami nad nowym przebiegiem dróg wojewódzkich w Biłgoraju, Miasto chce by fragment ulicy Lubelskiej w obrębie skrzyżowania z Nadstawną był droga powiatową, co pozwoli rozwiązać kwestie przejezdności w tym miejscu między samorządami Powiatowym, a Miejskim, gdyż ZDW w Lublinie nie widzi przesłanek do tego by zmieniać organizację ruchu w obrębie tego skrzyżowania.

osiedle_nadstawna.JPG


Podczas spotkania poruszano także kwestie związane ze śmieciami w okolicach danego młyna wzdłuż rzeki. Jak informował Burmistrz, odpowiednie służby sukcesywnie sprzątają ten teren, ale to nie rozwiązuje sytuacji. W drugiej części dyskusji prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju przypomniał zrealizowane inwestycje przez Spółdzielnie w 2015 roku przypominał także, o inwestycjach, które realizowane będą w 2016 roku. Aleksander Bełżek podkreślał kwestie związane z inwestycjami w infrastrukturę drogową i współprace z Miastem Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla nadstawna   spotkanie sprawozdawcze   sprawozdanie rady osiedla   krystyna różaniecka

Zobacz także

Opłatek Rejonowego Komtetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2019-01-20 02:16 - Komentarze  (7)  czytane (1130)

TAGI: rejonowy komitet obywatelski, biłgoraj, spotkanie opłatkowe, rkozb biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.75.144

1 (2016-06-27 12:44:34)

1

(2016-05-07 22:39:10)

ZDW w Lublinie to jakieś koszmar, po to oni są, żeby uwzględnić wnioski społeczeństwa. Najpierw był problem z tirami, teraz kolejny unik w kwestii b ezpieczeństwa na drodze.

sami poloniści wa mać się znaleźli (2016-05-06 21:36:07)

mądrale zza komputera a liczyć to umieta chyba kasę za korki . jak dla was napis "stuł" zamiast "stół"znaczy krzesło to i 2+2 będzie 6 i jak takiemu wytłumaczyć że 2+2 to 4 ?

(2016-05-06 19:49:03)

Dziwne czasy nastały. Zawód dziennikarz mocno się zdewaluował. Dziś byle głąb, który nie zna elementarnych zasad polskiej pisowni, może się mienić redaktorem.

(2016-05-06 19:45:03)

"Przy bloku Nr" - dobre, dobre. Do szkoły, redaktorze! Do nauki i do pacierza!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Opłatek krwiodawców z Majdanu Starego (FOTO)

Przedstawiciele honorowych dawców krwi z Majdanu Starego oraz...

Dzień Babci i Dziadka w DPS-ie dla Kombatantów (FOTO)

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 odwiedzili mieszkańców Domu...

Wykład Uniwersytetu Powszechnego w Biłgoraju (FOTO)

O relatywizowaniu misji kościoła w Polsce rozmawiali uczestnicy...

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Od minuty ciszy, którą uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia