Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie sprawozdawcze Rady Osiedla Batorego

Dodał: red Data: 2018-04-09 19:32:50 (czytane: 1017)

-Niestety, zarówno w 2017 jak i w planach inwestycyjnych na 2018 rok nie uwzględniono żadnego z naszych wzniosów inwestycyjnych, mimo niezmiennego zgłaszania ich zarówno przez Radę Osiedla jak i radnego Bogdana Kręta - mówił przewodniczący Zarządu Stefan Oleszczak.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajrada_osiedla_batorego__2_.JPG

Z przedstawionego przez przewodniczącego sprawozdania wynika, że lista wniosków inwestycyjnych zawierała 10 pozycji. -Będziemy je nadal zgłaszać. Przypomnę, że naszym głównym zadaniem jest budowa ulic w Osiedlu Batorego II. Łączna długość ulic wynosi około 450 mb, a koszt budowy szacowany jest na 700 tys. zł. Odpowiedź Burmistrza Miasta Biłgoraj z połowy maja 2017 roku, była negatywna. Zadanie to jest ujęte w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2018 - 2019 - mówił Oleszczak.

rada_osiedla_batorego__3_.JPG

Zarząd Osiedla złożył także wniosek do budżetu obywatelskiego Miasta na rok 2018, dotyczący urządzenia placu zabaw na Osiedlu. Komisja ds. budżetu obywatelskiego nie przyjęła jednak tego wniosku i skierowała go do Komisji Budżetu Rady Miasta Biłgoraj.

rada_osiedla_batorego__1_.JPG

Podczas zebrania mówiono także o uwagach co do staranności sprzątania terenów targowych bezpośrednio po zakończeniu handlu, poprawie estetyki skarpy przy cmentarzu od strony wschodniej oraz bezpieczeństwa i porządku na terenie miejskiego rynku przy ul. Jagiełły. Interpelacje, jakie zgłaszał podczas ostatnich sesji Rady Miasta, przypomniał radny Bogdan Kręt. Mówił o bieżących sprawach, w których interpelował oraz niezrealizowanych inwestycji w Osiedlu Batorego.

Reklama.

Podczas dyskusji podnoszono także kwestię, wody płynącej od stacji Orlen na ulicy Janowskiej, do skrzyżowania ulic Janowskiej i Lubelskiej. -W lecie i wiosną to jeszcze wielki problem nie jest, ale jak przyjdą pierwsze przymrozki, to robi się prawdziwe lodowisko na tych ulicach - mówił jedne z mieszkańców Osiedla Batorego.

targowisko.JPG

Sporo czasu poświęcono także kwestii rozbudowy miejskiego targowiska "Mój rynek" przy ul. Jagiełły. Podkreślano, że obecny handel przy ul. Dąbrowskiego, na placu zarządzanym przez Wspólnotę Gruntową, odbywa się w tragicznych warunkach, zwrócono uwagę, że po deszczu odbywa się to w błocie, a gdy jest sucho to w kurzu. -Nowe targowisko nie jest dla nas problemem, niech będzie - mówił jeden z mieszkańców - my tylko obawiamy się większego ruchu na naszych osiedlowych ulicach, zarówno w kwestii ruchu jak i parkowania aut. Burmistrz Rosłan zapewniał, że w planach budowy miejskiego targowiska II etap, planowane są także miejsca parkingowe, ma ich powstać około 110. Końcową część spotkania zdominowała jednak kwestia konieczności wykonania dróg w Osiedlu.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla batorego   zebranie sprawozdawcze   osiedla biłgoraj   stefan oleszczak

Zobacz także

I Sesja VI Kadencji Rady Powiatu. Transmisja VIDEO i AUDIO na bilgoraj.com.pl

Dodane: 2018-11-20 20:02 - Komentarze  (3)  czytane (353)

TAGI: sesja rady powiatu, transmisja na żywo, vi kadencja rady powiatu, sesja inauguracyjnaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.190.32

Lupa (2018-04-09 20:54:37)

Zobaczcie co się dzieje na ulicy Romanowskiego jak woda płynie z pół bo nie wykonano dokonać rowu odwadniajacego na ulicy Korczaka i powycinali dziury w krawęznikach żeby woda łatwiej spłynęła. Cud myśli inżyenierskiej niech was gęś kopnie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Biłgorajskie morsy wspólnie z goścmi z Biszczy i Jarocina zainaugurowały...

ZSCKR w Różańcu z Prezydentem RP świętował w Warszawie 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Koło Historyczne z ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu...

Jarosław Stawiarski Marszałkiem, Michał Mulawa Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o składzie Zarządu Województwa...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia