Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie Rady Osiedla 'Puszcza Solska' z mieszkańcami i władzami Miasta

Dodał: red Data: 2018-03-21 18:01:18 (czytane: 1495)

Około 20 osób uczestniczyło w zebraniu sprawozdawczym Rady Osiedla "Puszcza Solska". -Zarząd Osiedla Puszcza Solska uważa, że w Osiedlu wykonano wiele inwestycji drogowych. Jednocześnie zwracamy uwagę na pilne wykonanie remontu ulic Sienkiewicza i Spokojnej - mówił przewodniczący Jacek Patro.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajZgodnie z przedstawionym sprawozdaniem, Rada Osiedla odbyła w 2017 roku cztery posiedzenia, w których brali udział radni, Burmistrz i mieszkańcy Osiedla. -Podczas spotkań Zarząd Osiedla zajmował się bieżącymi sprawami Osiedla i sprawami zgłaszanymi przez Urząd Miasta, mieszkańców i radnych Rady Miasta Biłgoraj. Głównymi tematami były zmiana nazwy ulic w obrębie Osiedla, poprawa bezpieczeństwa na ulicy Sienkiewicza poprzez zmianę organizacji ruchu na jednokierunkowy, poprawę bezpieczeństwa ruchu na ulicach osiedlowych poprze ustawienie odpowiednich znaków drogowych i propozycja nazw ronda znajdującego się w obrębie Osiedla "Puszcza Solska" - mówił Jacek Patro.

Reklama.

Przewodniczący Patro podnosił także, iż Zarząd Osiedla uważa, że w Osiedlu "Puszcza Solska" wykonano wiele inwestycji drogowych, które poprawiają bezpieczeństwo i komfort użytkowania przez kierowców i pieszych, jednocześnie zwraca się z prośba o pilne wykonanie zadań, takich jak ulica Spokojna i ulica Sienkiewicza, chodnik przez Samorządowym Przedszkolem Nr 3, czy połączenie ścieżki rowerowej od ulicy Poniatowskiego do Tarnogrodzkiej.

rada_osiedla_puszcza_solska__2_.JPG

-Ulica Spokojna jest jednym z naszych priorytetów, gdy tylko pojawią się środki pieniężne, szacunkowo trzeba na to około 400 tys. zł, będziemy chwili na tej ulicy położyć now dywanik asfaltowy. W obrębie ulicy Krzeszowskiej będziemy chcieli nabyć grunty pod drogę publiczną na mocy "specustawy" - mówił Burmistrz Rosłan. Przedstawił także wykaz inwestycji, które miasto zamierza zrealizować w roku bieżącym. Przybliżył także obecnym, działania podejmowane w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Osiedla Puszcza Solska.

rada_osiedla_puszcza_solska__1_.JPG

Podczas dyskusji rozmawiano o bieżącej sytuacji, w tym remontach dróg, odwodnieniach dróg i koniecznych remontach drogowych. Burmistrz musiał odpowiadać także na zastrzeżenia co do funkcjonowania miejskiej oczyszczalni ścieków znajdującej się przy ulicy Krzeszowskiej w Biłgoraju. Burmistrz zapewniał, że PGK rozważa modernizację oczyszczalni z hermetyzacją procesu. -To jednak koszt około 30 mln zł, nawet przy założeniu, że udałoby nam się uzyskać dofinansowanie, to koszt po stronie Miasta byłby znaczny. Nie umiem powiedzieć, kiedy realizacja tego zadania może się rozpocząć - odpowiadał Janusz Rosłan.

rada_osiedla_puszcza_solska__3_.JPG

Mieszkańcy podnosili także kwestie związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. Dotyczyło to przekraczania prędkości na ulicy Nowakowskiego. Mieszkańcy wnioskowali o zamontowanie progów zwalniających. Władze Miasta poinformowały, że kwestia zmiany organizacji ruchu jest w gestii Starostwa Powiatowego. -Jeśli działania Policji nie przyniosą pożądanego skutku, odpowiedni wniosek o zmianę organizacji ruchu złożymy - obiecał Burmistrz.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla puszcza solska   spotkanie sprawozdawcze   osiedla biłgoraj   biłgoraj

Zobacz także

To będzie ciekawa kampania wyborcza (AUDIO)

Dodane: 2018-09-19 20:39 - Komentarze  (32)  czytane (2140)

TAGI: biłgoraj xxi, kampania wybrocza, jacek piskorski, wybory samorządowe 2018Komentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.103.13

a wystarczy śledzić bilgoraj.com.pl (2018-03-22 08:24:02)

info o spotkaniach rad osiedlowych: http://bilgoraj.com.pl/spotkania-sprawozdawcze-rad-bilgorajskich-osiedli-harmonogram,,4,11,1,19724,n.html

Puszcza (2018-03-22 07:14:11)

Zmienić Rosłana trzeba bo widać jak wygląda Puszcza. Jedyna szkoła bez orlika do piłki nożnej i ulica Sienkiewicza koszmar.

viva (2018-03-22 00:07:21)

No szkoda że mieszkańcy nie wiedzieli o spotkaniu... Zamierzone działanie...???
I ta frekwencja 20 osobowa na całe osiedle powala na kolana!!!! Taka jest właśnie polityka lepiej po cichutku aby przeciwników nie mieć i zgonić że ludzie nie przychodzą na zebrania!!! Z taką frekwencją żadna uchwała nie powinna przejść!!! To jest szopka i olewanie ludzi mieszkających na naszym osiedlu!!! Informacja powinna trafić do każdego Zarządu Wspólnot oraz Spółdzielni o takim zebraniu a nie szacher macher!!! Co roku to samo żałosne zachowanie... a po fakcie można przeczytać w internetowych gazetach...

viva (2018-03-21 23:54:25)

Szkoda że nie było żadnych informacji dla mieszkańców o zebraniu..
i pewnie dla tego tak wielka frekwencja...

tak będzie (2018-03-21 20:32:09)

Sienkiewicza ma być robiona razem ze Skłodowskiej

Mieszkaniec (2018-03-21 20:32:08)

Jak będziecie robić Ul. Sienkiewicza to zróbcie za jednym razem Ul. Skłodowskiej .

do śmiech (2018-03-21 20:31:02)

Rychło w czas się zorientowałeś, że Patro przewodniczącym. Bystrzak

Aga (2018-03-21 20:06:54)

Zgadnijcie kochani wyborcy kto tu jest Pinokio.

Śmiech (2018-03-21 18:40:08)

Patro przewodniczący ? W PkS już się wykazał. I kto go wybrał? Zmieńcie sobie przewodniczącego w puszczy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Voucher do food trucka

bilgoraj.com.pl poleca

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Pod Krzyżem Katyńskim, na części wojskowej cmentarza przy ulicy...

Największa inwestycja energetyczna na Lubelszczyźnie

Jeszcze w tym roku w Grupie Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”...

Nowy proboszcz w Majdanie Starym (FOTO)

Dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe, ks. Witold Batycki, dokonał...

Podpisy i decyzja Rady Miasta Biłgoraj to tylko kroki w kierunku ogłoszenia św. Marii Magdaleny Patronką Biłgoraja (AUDIO)

Niespełna dwa tygodnie zbierane są w Biłgoraju podpisy pod wnioskiem...

Apel do rządu (AUDIO)

Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Ogłoszenia