Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie opłatkowo - noworoczne Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego

Dodał: red Data: 2018-01-18 10:13:51 (czytane: 1929)

17 stycznia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju odbyło się spotkanie noworoczne Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego. Uczestniczyło w nim kilkanaście osób, a prowadził je prezes BTR Piotr Flor.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-W imieniu własnym oraz całego Zarządu BTR, serdecznie witam wszystkich członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. W sposób szczególny chciałby powitać nowych działaczy BTR, którzy dołączyli do nas pod koniec 2017 roku - mówił Piotr Flor. Składając życzenia, prezes pragnął dla wszystkich nieustającej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, spełnienia planów i marzeń, a nade wszystko zdrowia i błogosławieństwa Bożego, na każdy dzień rozpoczętego 2018 roku.

btr_spotkanie_oplatkowe.JPG

Podczas łamania się opłatkiem i składania sobie wzajemnie przez członków Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego życzeń, uczestnicy słuchali pięknych polskich kolęd. Została także przygotowana kawa, herbata i słodki poczęstunek.

btr_spotkanie_oplatkowe_1.JPG

Podczas spotkania poświęcono czas sprawom bieżącym. Rozmawiano o współpracy z Tomaszowskim Towarzystwem Regionalnym,  a także o współpracy z reżyserem Januszem Hanasem, pochodzącym z Biłgoraja. Janusz Hanas zaproponował projekcję swego filmu "Błudko" - o obozie NKWD dla partyzantów AK, wraz z prelekcją pracownika IPN na ten temat. Jak podkreślał Piotr Flor, spotkanie z reżyserem umówione jest na luty, a w działanie to zaangażowane jest także środowisko ŚZŻAK Rejon Biłgoraj.

btr_spotkanie_oplatkowe_2.JPG

Z przedstawionych informacji wynikało także, iż z BTR nawiązał kontakt bratanek budowniczego dawnej elektrowni w Biłgoraju, który znalazł w "Tanwi" artykuł na temat członka swojej rodziny. -Dzięki jego życzliwości powstał obszerny i niezwykle ciekawy biogram tegoż inżyniera - Stanisława Szafnickiego, który zaprojektował pierwszy zakład energetyczny w Biłgoraju - przyznał Flor. Dyskutowano także o planach organizacji spotkania wszystkich Towarzystw Regionalnych z naszego Regionu. Jednak motywem przewodnim naszego Stowarzyszenia będzie w bieżącym roku setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

zyczenia_btr_2018.jpg

Zarząd Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego, zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu biłgorajskiego, o udzielenie wszelkich informacji na temat życia i działalności wielkiego filantropa i działacza społecznego, rodem z Lipin Dolnych, Józefa Pieczonki, którego biogram jest w trakcie opracowywania. Posłużą one do złożenia stosownego wniosku do Urzędu Miasta Biłgoraj, w celu przywrócenia mu należytej pamięci w postaci nazwania jednego z biłgorajskich rond jego imieniem lub też uhonorowania go w inny, należyty sposób.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: btr   biłgorajskie towarzystwo regionalne   spotkanie opłatkowe   piotr flor

Zobacz także

Tarnogród w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2018-10-16 23:24 - Komentarze  (0)  czytane (89)

TAGI: tarnogród, pontyfikat, jan paweł ii, 40-lecie wyboruKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.83.79

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Voucher do food trucka

Polecamy

'Prawica Biłgorajska+'. Wiara, rodzina, rozwój

Tworząc Komitet Wyborczy "Prawica Biłgorajska+" w Powiecie Biłgorajskim...

Piesze i rowerowe 'powitanie jesieni

Kilkudziesięciu mieszkańców Biłgoraja i okolic skorzystało z zaproszenia...

Ludowe pieśni rozbrziały w Biłgoraju (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki...

'Ósemka' Janusza Różańskiego

Janusz Różański kandydat na Wójta Gminy Biłgoraj z ramienia Prawa...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Zbierali podpisy by nie emitować w kinie flimu 'Kler'

Blisko 700 podpisów zebrali organizatorzy inicjatorzy zablokowania...

Ogłoszenia