Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie opłatkowe rolników Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-01-12 01:17:00 (czytane: 2805)

11 stycznia br., w Dąbrowicy koło Biłgoraja odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe rolników Rejonu Biłgorajskiego. jego organizatorem był Diecezjalny Duszpasterz Rolników i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność". Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy i kolędowania.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Pierwszym i najważniejszym celem tego spotkania jest modlitwa i prośba do Pana Boga, aby błogosławił polską wieś i rolników, aby rolnicy coraz bardziej się jednoczyli i zrozumieli, że wspólny ich głos jest bardziej słyszalny, a to wszystko dla dobra polskiej wsi, ich wspólnej sprawy i działania. Prosiliśmy Pana Boga, aby zawsze był z nami przy wszystkich sprawach. Pragniemy, aby ten opłatek, którym się dzielimy, łączył nas, byśmy stawali się jedno i aby te piękne życzenia wypowiadany przy białym opłatku realizowały się dla dobra każdego z nas i na Bożą chwałę - mówiła podczas Mszy świętej, ks. Józef Bednarski.

spotkanie_oplatkowe_rolnikow_2020__1_.JPG

Spotkanie było okazją do dyskusji na temat polskiego rolnictwa oraz problemów, z którymi zmagają się rolnicy na Ziemi Biłgorajskiej. -Bardzo się cieszę, że możemy raz do roku spotkać się i łamiąc się opłatkiem złożyć sobie najlepsze życzenia. Chcemy podsumować miniony i rok i zaplanować ten, który już się rozpoczął, a także posłuchać co mają do powiedzenia biłgorajscy rolnicy. Zaczęliśmy nasze spotkanie od modlitwy, bo wiemy, że jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne będzie na właściwym miejscu, dlatego chcemy Panu Bogu polecać ciężką pracę każdego rolnika. Takie spotkania służą przede wszystkim temu, aby ze sobą rozmawiać, lepiej się poznać i pomagać sobie nawzajem - mówił Przewodniczący Lubelskiej Rady Rolników Indywidualnych ‘Solidarność’, Tomasz Obszański.

Reklama.

Obecny na wydarzeniu senator Jerzy Chróścikwski, podkreślał, że rolnik czyni bardzo dużo dobra, ponieważ siejąc i hodując nie robi tego wyłącznie dla siebie, ale z jego pracy korzystamy wszyscy. To dobro w postaci doskonałej żywności dociera do miast i w efekcie do każdego z nas. -Rolnicy chcą się tym, co wypracują, podzielić z nami, ale również oczekują godziwej zapłaty za tę swoją ciężką pracę, czego życzymy im z całego serca - dodał.

spotkanie_oplatkowe_rolnikow_2020__2_.JPG

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez gospodynie z Dąbrowicy. Z koncertem kolęd wystąpiła zaś Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tarnogrodu.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: opłatek   rolnicy   powiat biłgorajski   rolnictwo

Zobacz także

Muzyczny Off Road z Kazikiem Staszewskim

Dodane: 2020-01-24 20:27 - Komentarze  (0)  czytane (150)

TAGI: czzk, czarny ziutek z killerami, off road, bck biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.55.175

G. (2020-01-12 14:04:09)

Brawa dla prawdziwych rolników ciężko pracujących na roli! Podziwiam was. Życzę aby spekulanci nie zarabiali na was skupując taniej a sprzedając drożej. Niech polski rolnik zarabia godnie i sprzedaje do producenta swoje owoce i warzywa bez pośrednictwa spekulantów.

rolnik (2020-01-12 13:21:16)

Kierownika KRU-su widzę a gdzie z-ca ??? Czyżby się nie lubieli.???. No chyba, że został na dyżurze w firmie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dziesięć drużyn złożonych z seniorów z terenu Powiatów Biłgorajskiego...

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia