Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-01-22 19:18:22 (czytane: 6320)

22 stycznia br. w Biłgoraju odbyło się spotkanie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja, który zgromadził członkowie i sympatycy Rodziny Radia Maryja, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz kapłanów. Uroczystość uświetnił swym koncertem kolęd chóru kleryków z WSD naszej Diecezji.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajSpotkanie rozpoczęło się od Mszy świętą sprawowanej w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju, której przewodniczył ks. Stanisław Kupczak. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali ks. Julian Brzezicki, ks. Józef Bednarski oraz redemptorysta o. Benedykt Cisoń, a także ks. Stanisław Budzyński. -Tą Mszę Świętą sprawujemy jako dziękczynienie za posługę wszystkich pracujących w Radiu Maryja, wszystkich, którzy z taką miłością gromadzą się tutaj dzisiaj. Witam was, drodzy bracia i siostry, zarówno miejscowi, jak i przyjezdni goście, ale w szczególności witam wszystkich zrzeszonych w kołach Radia Maryja - mówił podczas wspólnej modlitwy proboszcz parafii św. Jerzego w Biłgoraju. W opłatkowym spotkaniu tradycyjnie od lat organizowanym w Biłgoraju uczestniczyli członkowie Kół Radia Maryja z całej Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, europoseł Mirosław Piotrowski, posłowie na Sejm RP Agata Borowiec i Piotr Olszówka, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk czy radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Stanisław Misztal.

radio_maryja_bilgoraj.JPG


Dalsza część spotkania opłatkowego odbyła się w budynku LO im. ONZ w Biłgoraju. Tutaj zebrani przełamali się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz wspólnie kolędowali. Przy stole był czas na rozmowy o sytuacji bieżącej naszej Ojczyzny, Kościoła i wspólnot lokalnych. Swoimi refleksjami na temat spotkania podzielił się również profesor Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. -Ja w spotkaniu Biura i Kół Radia Maryja w Biłgoraju uczestniczę już od wielu lat i poczytuję sobie za zaszczyt to, że ciągle jestem zapraszany. Po pierwsze jest to spotkanie opłatkowe, czyli cały czas, do 2 lutego, przeżywamy i świętujemy Boże Narodzenie, a przy okazji spotykamy się i wymieniamy swoje opinie, doświadczenia i dla mnie osobiście takie spotkanie jest wzmocnieniem, gdyż słucham, co ludzie mówią, osoby, które znam od wielu lat i wskazują, w jakim kierunku należy iść i co odczuwają tutaj, w Biłgoraju, w Zamościu czy Janowie Lubelskim. Z drugiej strony staram się zawsze parę chwil poświęcić bieżącym informacjom z Parlamentu Europejskiego, a także temu, co dzieje się w Unii Europejskiej - mówił europoseł.

Reklama.

-Dziś gdy tak wiele się zmieniło i już wszyscy wiedzą, że jest Radio Maryja, to wciąż i nieustannie trzeba mówić, dlaczego tego radia warto słuchać. Moja odpowiedź jest zawarta w tym naszym pozdrowieniu i identyfikacji radiowej: „Katolicki głos w twoim domu. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica”. Niech nasze słuchanie Radia Maryja będzie dla nas konkretnym zadaniem i wyzwaniem, by właściwie oceniać i wspierać, by w sposób zgodny z sumieniem opartym i kształtowanym przez Ewangelię, Eucharystię i sakramenty budować katolicki wymiar naszej Ojczyzny i również katolicki wymiar wszystkich jej sektorów i katolicki wymiar Kościoła, co niech się stanie - daj Panie Boże! - mówił ojciec Benedykt Cisoń.

oplatek_radia_maryja_bilgoraj.JPG


Noworoczne życzenia zebranym złożył Wicewojewoda Lubelski, Robert Gmitruczuk, mówił: -Z radością spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie się modlić i śpiewać tradycyjne, polskie kolędy. Jest mi niezmiernie miło w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyć, bo chociaż w naszej historii i tradycji rodzina to związek krwi, ale jest to również to, co wynika z 1050 lat tradycji chrześcijańskiej i historii katolickiej, bo rodzina to też związek wiary i wspólnego spojrzenia w przyszłość. Na ten nowy, 2017 rok, życzę wszystkim państwu zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa.

oplatek_radia_maryja_bilgoraj_1.JPG


Trzeba jednak przyznać, że z roku na rok coraz mniej osób w spotkaniu opłatkowym uczestniczy, zauważył to także m. in. obecny na spotkaniu ojciec redemptorysta.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 124

Tagi: opłatek radia maryja   radio maryja biłgoraj   spotkanie opłatkowe   biłgoraj

Zobacz także

Festyn 'Na ludowo i sportowo'

Dodane: 2018-06-19 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (368)

TAGI: festyn sportowy, gmina tereszpol, na sportowo i na ludowo, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.255.17

diana (2017-01-26 21:30:49)

Tyle osób starszych stoi na mszy a niejaki Szarlip siedzi ja na tureckim kazaniu,skąd sie wziął tutaj,mówią z PIS ,że przyjechał na przeszpiegi ,z wicewojewodą ale z nim nie jest na mszy i nie siedzi też w ONZ na stołówce,obserwuje ,bo informacje potrzebne do artykułów,to gagatek,jest w Lublinie to tam niech węszy,

Renegat (2017-01-24 15:19:52)

A gdzie młodzież, Tylko księża i mohery.

tolka (2017-01-24 14:07:46)

Na tym spotkaniu byli na początku i to nie wiadomo kto zaprosił ale szybko wyjechali wśród nich niejaki Szarlip tyłem do fronu,po co on tu jak w lublinie

hje, hje, hje (2017-01-23 20:53:58)

To jednak prawda, że można wyjść ze wsi, ale wieś z ciebie już nie!

(2017-01-23 16:38:12)

Kozina siedzi, a starsze kobiety, mężczyźni niech SE stoją ? Szanuj bliźniego ......

Katolik (2017-01-23 14:26:00)

Starsze kobiety stoją pani poseł mogłaby być ich córką d... rozpłaszczyła i siedzi. Kultura iście z Wiejskiej.

foto shop? (2017-01-23 09:52:28)

Agata to jest? Borowiec na plakatach inaczej wyglądała.

(2017-01-23 08:20:20)

Czy modlitwy za wstawiennictwem Schodzinskiego płyty i jaga są wysłuchiwane?

Józef (2017-01-22 23:48:38)

To Olszówka żyje z opłatków a takich jak Leszek Przytuła wykorzystał i Radny Powiatowy musi jeździć za granicę do pracy ... Taki to ZAWIŚLAK I OLSZÓWKA. Socjaliści Prawicy

Marysia (2017-01-22 21:01:12)

Dziwne ta Borowiec zawsze z tym bratem Józkiem a gdzie mąż? Ponoć ma męża a nazwisko dalej Borowiec? To w Warszawie tak nowocześnie i bez męża na spotkaniu?

Silk (2017-01-22 21:00:00)

Kurde, aż mnie korci napisać parę słów prawdy. Tylko że zaraz znajdą się tacy, którzy zaraz będą "wieszać psy" na mnie. No to sobie dzisiaj odpuszczę... :(I)

hej (2017-01-22 20:38:10)

za to bałwochawlstwo to bekniecie.

JAN (2017-01-22 20:34:59)

to pieknie ze poslowie z pis uczestnicza w uroczystosciach, mszach ale trzeba cos robic dla ludzi ktorzy na was glosowali - minister zalewska mowi ze zaden nauczyciel nie zostanie zwolniony a burmistrz czy wojtowie zapowiadaja zwolnienia - kto tu klamie??? Prosze o interwencje poslow pis w ministerstwie.

do Marek (2017-01-22 20:26:56)

czasami jeden raz wystarczy aby można było dostatnie żyć
raz jeden innym razem ktoś inny i tak będzie się kręciło

min (2017-01-22 20:18:15)

Te babcie w kosciele nie wiedzą kiedy się stoi kiedy kleczy

Marek (2017-01-22 20:08:52)

O Agata Borowiec przyjechała, mam pytanie dlaczego tak rzadko jest w Biłgoraju? To już ludzi nie nabierze na hasło JESTEM DLA WAS JESTES STĄD.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Zabytkowe auta i motocykle na zlocie w Biłgoraju (FOTO)

W 8. Biłgorajski Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich,...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia