Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Biur Terenowych Radia Maryja (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-01-28 18:12:11 (czytane: 4765)

Tradycyjnie już, w ostatnia niedziele stycznia, członkowie i sympatycy Kół Terenowych Radia Maryja z terenu Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej spotkali się na wspólnym opłatku. Jego głównym punktem była Msza święta, w tym roku przewodniczył jej biskup Mariusz Leszczyński.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajMsza sprawowana była w kościele parafialnym św. Jerzego w Biłgoraju, obok biskupa pomocniczego Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, w koncelebrze znaleźli się także redemptorysta ojciec Dawid Wilczyński, ks. Julia Brzezicki i ks. Stanisław Budzyński. We wspólnej modlitwie uczestniczyli członkowie biur i kół Radia Maryja z szeroko rozumianej Zamojszczyzny, oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym europoseł Mirosław Piotrowski, posłowie Agata Borowiec i Piotr Olszówka, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego i Rady Powiatu oraz pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób, a swą obecnością opłatek uświetnił Chór z Górecka Kościelnego, Zespół "Gospa" z Karolówki i zespół śpiewaczy z Kocudzy. W opłatku uczestniczył także ojciec Krystian Olszewski Kustosz i Gwardian Klasztoru Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy i jednocześnie miejscowy proboszcz.

biskup_mariusz_leszczynski.JPG

-Co byto było, gdybyśmy nie żyli w rodzinach, co by to było, gdybyśmy nie należeli do rodziny Kościoła. Ale w rodzinach żyjemy, do rodziny Kościoła należymy. Co by to było, gdyby w Polsce nie było Radio Maryi i TV TRWAM, ale te media są i jest nam z tego powodu radośnie. Dziś właśnie w rodzinie Kościoła, rodzinie radia Maryja gromadzimy się na modlitwie. Są ty wszyscy, którzy kochają Pana Boga, chcą mu dziękować za radio Maryja i Telewizję TRWAM i za wszystkie działa, jakie zostały przy tym utworzone. Wszystkich zapraszam do ufnej modlitwy i zasłuchania w Słowo Boże - zachęcał biskup Mariusz Leszczyński.

ojciec_dawid_wilczynski.JPG

Tuz przed końcem Mszy świętej głos zabrał redemptorysta ojciec Daniel Wilczyński, pozdrowił zebranych od ojca Tadeusza Rydzyka i dziękował za organizację spotkania oraz modlitwę i wsparcie materialne dzieł powstałych przy Radiu Maryja. Mówił także: -Każdy z nas jest zaproszony do tego, by być "piątą Ewangelią". Jest wiele ludzi, którzy nigdy nie sięgną po Pismo święte, ale widząc nasze życie możemy w nich zaszczepić Bożą miłość. Wszystkim za podejmowany trud, za podejmowane działania i wszelkie dobro niech Bóg wynagrodzi. dziękuję za Waszą obecność na Mszy świętej, za modlitwę w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji TRWAM oraz tych intencjach, które nosimy w sercu. Dziś włączamy się w wielka rodzinę Radia Maryja, która ogarnia się modlitwą, dzieli Słowem Bożym i dobrocią i pracuje dla dobra Polski - mówił ojciec Wilczyński.

Reklama.

Łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i rozmowy odbyły się w I LO im. ONZ w Biłgoraju. -Jest mi bardzo miło, że organizatorzy, co roku na wspólny opłatek osób, którym Radio Maryja jest bliskie, zapraszają także i mnie. To dla mnie bardzo , z jednej strony to podtrzymanie więzi, a z drugiej strony wymiana myśli i doświadczeń na temat obecnej sytuacja w Europie i naszym kraju - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl europoseł Mirosław Piotrowski. Podkreślał, że Polska i Polacy są bardzo pozytywnie postrzegani w Europie i na świecie, czego Piotrowski doświadczył w swej pracy w Europarlamencie i podczas służbowych delegacji oraz pracy w międzynarodowych komisjach.

miroslaw_piotrowski.JPG

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk podkreślał role kulturotwórczą i opiniotwórczą Radia Maryja i telewizji TRWAM. -To wydarzenie pokazuje jak wielka siłę i jakie oddziaływanie ma radio Maryja. To funkcja kulturotwórcza przypominanie tradycji i historii, to informacje i pokazywanie prawdy oraz rzeczywistości taka jak jest - dodał.

stanislawa_swacha.JPG

Dopełnieniem spotkania, po złożeniu sobie życzeń i przełamaniu się opłatkiem było wspólne kolędowanie z zaproszonymi zespołami oraz poczęstunek.

oplatek_radia_maryja.JPG

Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju działa od 1997 roku. jego podstawową działalnością jest modlitwa, wspieranie radia Maryja oraz uczestnictwo w pracach i uroczystościach parafialnych.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 90

Tagi: opłatek radia maryja   radio maryja biłgoraj   spotkanie opłatkowe   biuro radia maryja biłgoraj

Zobacz także

„Błogosławieństwo” - odpowiednie nastrojenie...

Dodane: 2019-02-16 23:30 - Komentarze  (0)  czytane (268)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, błogosławieni, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.38.5

Wyborca (2018-02-01 18:15:30)

Stach Schodek na opłatku a tymczasem w Lublinie Piotrowski z Rydzykiem uknuli spisek i wywalili Stacha z fotela dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Jak można być takim podłym, tak załatwić Stasia niczym Chruszczow Ławrentija Berię

Jan (2018-02-01 08:28:12)

PiS -lamskie śmierdziele-wykończymy was w najblizszych wyborach.

MAREK (2018-01-31 14:56:07)

CO AGATA BOROWIEC ROBI NA OPŁATKU. ŁUKASZ OSZUKUJE LUDZI AGATKA ROBI DOBRA MINĘ.
PRZECIEŻ W NIEDZIELĘ W KOŚCIELE NIE BYŁA .... TO CO ONA TUTAJ ROBI

wspak (2018-01-30 19:01:40)

ajzyrkopiH/Hipokryzja

Jak to??!! (2018-01-30 17:24:20)

Droga Redkacjo, dlaczego usuwacie komentarze???

do poniżej (2018-01-30 07:21:41)

Bądź kulturalny i nie hejtuj. Draństwo trzeba tępić !

Biko (2018-01-29 23:11:39)

Ale gazeta- usuwa komentarze... Dno biłgorajskie, udające istotne medium społeczne, Prostota jest cenna, prostactwo, jak widać wciąż spotykane. Nic dziwnego, że nigdy nie wzniesiecie się na wyżyny kunsztu zawodowego, dziennikarskiego. Żałosne.

ciekawy (2018-01-29 15:00:39)

A to radyjko, to ma więcej członków czy sympatyków?

Bezdomny (2018-01-29 11:48:47)

Przekazałem organizacji dwa luksusowe samochody

Być człowiekiem (2018-01-29 11:05:22)

A u działacza z korczowa sąsiad pali w piecu.

.... (2018-01-29 06:21:57)

Ciekawe czy Klicha wystawił rachunek za lokal tak jak za wynajm sali uczniom na studniówkę

Silver (2018-01-28 23:44:10)

Żądam żeby olszówka podał się do dymisji, dość już tej żenady

Olszówka (2018-01-28 23:34:44)

Wsyd i hańba!!! Co z prawem jazdy twoim, twojego brata i teścia????? Co z handlem bronią?
Redakcjo: Dlaczego kasujecie komentarze? Aż tak wam Olszówka pasuje?

Policja (2018-01-28 20:14:54)

Widziano Łukasza pod dzwiami ONZ

Lukasz (2018-01-28 19:49:07)

To w końcu ten Olszówka poseł kupił to prawo jazdy czy legalnie je otrzymał ? Przecież to można ustalić w jeden dzień! Albo potwierdzić albo zdementować i zamknąc ten rozdział ! Panie pośle dementi albo mea culpa !?

Marek Granda (2018-01-28 19:47:28)

Agata Borowiec z MULAWĄ???? Wow

opot (2018-01-28 18:57:09)

dziękuje organizatorom uczestnik

ted (2018-01-28 18:56:35)

Bardzo ładnie po chrześcijańsku opłatek , życzenia. towarzystwo wszelakiej maści .
Tylko dlaczego jet tak przy opłatku ? Ale już poza , to jeden drugiego utopiłby w łyżce wody.
zakłamanie i fałsz.

Maria (2018-01-28 18:50:30)

Z roku na rok coraz mniej ludzi. Tylko jak to przed wyborami w tym roku więcej polityków. Rok temu wielu z nich nie było. Pojawią się i potem znowu przed wyborami.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka ZSZiO

77. rocznica powołania Armii Krajowej

Zawody w układaniu kostki Rubika

Bal gimnazjalny u św. Jadwigi

Studniówka KLO im. Papieża Jana Pawła II

O szpitalu, audycie w Starostwie Powiatowym i tzw. "programie chodnikowym"

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Tabletki, dieta i aktywność - czyli jak skutecznie schudnąć?

Utrata masy ciała to marzenie niejednej osoby. Suplementy, które zostały stworzone po to, by pomóc w osiągnięciu tego celu mają wiele...