Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy

Dodał: red Data: 2018-01-21 15:11:36 (czytane: 2170)

Członkowie Koła Pszczelarskiego działającego na terenie Biłgoraja i okolic, spotkali się 21 stycznia br. na spotkaniu opłatkowym. Wśród gości był m. in. Adam Wiśniewski dyrektor Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajRoztoczański Związek Pszczelarzy, w skład którego wchodzi Koło w Biłgoraju, skupia 40 Kół, zrzesza ponad 1 400 członków, którzy posiadają ponad 59 tys. rodzin pszczelich. To wszystko skutkuje tym, że działający na terenie dawnego Województwa Zamojskiego Związek jest tym, który w Polsce posiada najwięcej rodzin pszczelich.

oplatek_pszczelarzy__3_.JPG

-Naszym celem jest obrona interesów pszczelarzy, członków naszego Związku. Jest więc to prowadzenie działalności organizacyjnej i gospodarczej na rzecz produkcji pasiecznej, zaopatrzenie pszczelarzy w środki do produkcji i przetwórstwa produktów pszczelich oraz obrona interesów pszczelarzy. Organizujemy szkolenia, zakupujemy leki, przybliżamy zmiany prawa - informuje dyrektor Adam Wiśniewski.

oplatek_pszczelarzy__1_.JPG

Nasz Region jak podkreślają pszczelarze jest wyjątkowy, brak tu przemysłu ciężkiego, co wyróżnia nas na ekologicznej mapie Polski. -Z jednej strony to pasja i hobby, z drugiej strony możliwość zarobku. Mamy pożytki pszczele, które owocują doskonałymi miodami, to w połączeniu z ekologią jest naszym atutem - dodaje biłgorajski pszczelarz i jeden z założycieli Koła w Biłgoraju, Stanisław Bąk. Do pożytków pszczelich zaliczyć można, rzepak, sady wiosenne, lipę, gryka i miód spadziowy. -Główną rolą pszczół jest zapylanie. Wylicza się, że dochód dla rolnictwa w Polsce z jednej rodziny to około 1 tys. euro. Mnożąc to przez ilość rodzin pokazuje, jak pszczelarstwo wpływa na polskie rolnictwo, przez zapylanie - dodaje Wiśniewski.

oplatek_pszczelarzy__2_.JPG

Koło w Biłgoraju liczy ponad 30 członków, pasjonatów pszczelarstwa. -Dziś spotkaliśmy się na wspólnym opłatku, by połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o tym co było w minionym roku i jakie plany mam na Nowy Rok. To także obok integracji, okazja do przekazania informacji o zmianach w prawie, czy kwestiach związanych z normami wprowadzonymi przez odpowiednie resorty - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Stanisław Peszek, członek Zarządu Biłgorajskiego Koła Pszczelarzy i jednej z jego założycieli.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koło pszczelarzy   pszczelarstwo biłgoraj   opłatek pszczelarzy biłgoraj   roztoczański związek pszcelarzy

Zobacz także

75. rocznica rozpoczęcia likwidacji niemieckiego obozu przesiedleńczego dla ludności cywilnej w Zwierzyńcu (FOTO)

Dodane: 2018-08-13 14:51 - Komentarze  (0)  czytane (282)

TAGI: dzieci zamojszczyzny, obóz przejściowy w zwierzyńcu, bolesław szymanik, pacyfikacja powiatu biłgorajskiegoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.55.174

(2018-01-23 11:31:43)

że niby Peszek Stanisław to znawca miodu , pszczół ?? a cukiernik czy stolarz to może też ,czy czego jeszcze - chyba bylejakości we wszystkim.

Sprawdzamy obecność (2018-01-22 16:13:48)

A Henryk Paska był?

-?- (2018-01-22 12:40:37)

a może Józek ?

ojko (2018-01-21 20:20:48)

a gdzie janek klucha ,taki czołowy był

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

'Odpust strażacki' ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osuchach (FOTO)

Tradycyjnie już w połowie sierpnia, przy okazji wspomnienia w Kościele...

Tytoniaki 2018 - gwiazdy wieczoru Ostrowska, Bednarek i Martyniuk (FOTO, VIDEO)

W Gminie Łukowa zakończyły się Tytoniaki, czyli Centralne Obchody...

Policja zwróci szczególną uwagę na poruszanie się maszyn rolniczych po drogach Regionu (AUDIO)

Do końca sezonu prac polowych, tj. do późnej jesieni, policja...

Parking przy dworcu PKS w Biłgoraju oddany do użytku

Zakończyła się budowa parkingu przy dworcu PKS w Biłgoraju oraz...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Ogłoszenia