Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie opłatkowe Amazonek Zamojszczyzny (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-10 19:33:42 (czytane: 1606)

Amazonki z Zamojszczyzny spotkały się w Biłgoraju na noworoczno - świątecznym spotkaniu opłatkowym. Wydarzenie z udziałem władz Powiatu Biłgorajskiego i Miasta Biłgoraj odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.Zaproszenie na spotkanie przyjęli także sympatycy Amazonek i osoby które wspierają ich działalności. -Jest to spotkanie wyjątkowe, na które przyjeżdżają wszystkie członkinie. Nie zawsze możemy się spotkać w takiej grupie. My się po prostu przyjaźnimy, wspieramy się i integrujemy. Potrzebujemy takiego wsparcia od osób, które przeżyły to samo. Spotkanie jest także w okresie szczególnym, okresie w którym spotykamy się w rodzinach, my jako Amazonki też tworzymy rodzinę - mówi Małgorzata Wróbel, prezes biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek.

amazonki_bilgoraj_oplatek.JPG

Doktor Ewa Dudko, jedna z inicjatorek powstania w Biłgoraju Stowarzyszenia "Amazonek" przyznaje, że tego typu spotkania z punkty widzenia procesu leczenia i rehabilitacji są nie do przecenienia. -Tworzenie wspólnoty osób mających wspólne doświadczenia chorobowe, mające wspólne przejścia dotyczące podobnych schorzeń jest ważne na etapie kiedy spotyka nas diagnoza ale także na etapie leczenia i rehabilitacji do utrzymania dobrej kondycji zarówno fizycznej ale przede wszystkim psychicznej - podkreśla Ewa Dudko.

Reklama.

Alina Derylak, członkini biłgorajskim "Amazonek", podkreśla, że spotkanie to zwieńczenie całego roku działalności, pracy, zainteresowań i wspólnego bycia ze sobą i rozmowy. -To potwierdzenie świadomości, że jest ktoś, kto przeszedł to samo co ty i tej osobie nie trzeba tłumaczyć wszystkiego, bo rozumiemy się bez słów. Ponadto w grupie jest zawsze raźniej, uzyskać można wsparcie, korzystać z wymiany doświadczeń i informacji. Dotyczy to sposobów leczenia, lekarzy, szukania specjalistów. Samemu siedząc w domu do tego dostępu mieć nie będziemy - dodaje.

amazonki_bilgoraj_oplatek_1.JPG

Modlitewną część spotkania poprowadził ks. Karol Jędruszczak. Kapłan podkreślał, że Chrystus jest tu i teraz. Apelował, by Amazonki poleciły Mu swe cierpienia, doświadczenia i radości. Z kolei Burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan złożył wszystkim uczestnikom spotkania życzenia noworoczne. Wydarzenie zakończyło się wspólny posiłkiem, na stołach królowały tradycyjne, polskie potrawy, ale był także czas na rozmowy o życiu z chorobą onkologiczną.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 54

Tagi: amazonki   biłgoraj   spotkanie opłatkowe   stowarzyszenie amazonek biłgoraj

Zobacz także

Światowy Dzień Zespołu Downa (FOTO)

Dodane: 2019-03-21 16:26 - Komentarze  (0)  czytane (527)

TAGI: zespół downa, skarpetki nie do pary, Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, zespół szkół specjalnych w biłgorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.243.17.113

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wolno żyjące koty zimą, mamy obowiązek im pomagać (AUDIO)

Zima to szczególnie trudny czas dla wszystkich zwierząt. Trudno zdobyć pożywienie i wodę, trudno schronić się przed mrozem i śniegiem....