Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie obywatelskie - rajd rowerowy na Osuchy

Dodał: red Data: 2021-09-17 06:58:44 (czytane: 1020)

Wzrost aktywności społecznej i obywatelskiej oraz pogłębianie wiedzy historycznej własnego regionu, a także integracja osób starszych, to cele inicjatywy, którą zrealizowała grupa seniorów z Łukowej. Przygotowania rozpoczęły się wcześnie, bo już w lipcu.Reklama.

Na warsztatach został opracowany pomysł na inicjatywę szczególnie ważną dla środowiska seniorów z Łukowa aby zachęcić  seniorów do aktywności, w tym aktywności obywatelskiej oraz podnieść poziom motywacji do działania i aktywności. Wśród różnych pomysłów zrodził się także ten, którego celem, z jednej strony  było przybliżenie historii lokalnej ale także pokazanie walorów przyrodniczych Roztocza tak aby byli propagatorami wśród swoich społeczności tradycji i historii lokalnej z drugiej zaś zebranie opinii nt. potrzeb seniorów w społeczności lokalnej.

lukowa_seniorzy__1_.JPG

Inicjatywa odbyła się w dniu 8 września br. dla grupy 25 seniorów z gminy Łukowa  w formie rajdu obywatelsko - edukacyjnego  śladem wydarzeń i miejsc pamięci, których w okolicy nie brakuje. Uczestnicy wycieczki odwiedzili miejsce historycznej bitwy partyzanckiej z czasów II Wojny Światowej pod Osuchami. Na cmentarzu uczestnicy oddali hołd poległym i zapalili znicze.

lukowa_seniorzy__2_.JPG

Przewodniczka - Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej opowiedziała historię tego miejsca oraz pobliskich miejsc pamięci z czasów II Wojny, które były świadkami odwagi cywilnej i ogromnego patriotyzmu osób, które oddały życie za ojczyznę. Po części edukacyjnej odbyła się druga część inicjatywy. Przy ognisku, w luźniej atmosferze zostały omówione potrzeby osób starszych, korzyści dot. aktywności seniorów nie tylko w aspekcie indywidualnym ale także aktywności obywatelskiej, jako wyrazu współodpowiedzialności za sprawy lokalne. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju inicjatywy okazał się trafiony ponieważ jego uczestnicy zapowiedzieli kontynuację tego pomysłu.

lukowa_seniorzy__3_.JPG

Inicjatywa obyła się  w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”. Projekt jest dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 - 2025.

/red./

Tagi: gmina łukowa   seninorzy rajd rowerowy   zaangażowanie ma znaczenie   fundacja bliżej pasji

Zobacz także

Osada i gajówka Kociołki upamiętnione

Dodane: 2021-10-18 12:31 - Komentarze  (3)  czytane (777)

TAGI: gmina biłgoraj, osada leśna kociołki, gajówka kociołki, dominik rógKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowało wystawę czasową...