Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie obywatelskie - rajd rowerowy na Osuchy

Dodał: red Data: 2021-09-17 06:58:44 (czytane: 985)

Wzrost aktywności społecznej i obywatelskiej oraz pogłębianie wiedzy historycznej własnego regionu, a także integracja osób starszych, to cele inicjatywy, którą zrealizowała grupa seniorów z Łukowej. Przygotowania rozpoczęły się wcześnie, bo już w lipcu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Na warsztatach został opracowany pomysł na inicjatywę szczególnie ważną dla środowiska seniorów z Łukowa aby zachęcić  seniorów do aktywności, w tym aktywności obywatelskiej oraz podnieść poziom motywacji do działania i aktywności. Wśród różnych pomysłów zrodził się także ten, którego celem, z jednej strony  było przybliżenie historii lokalnej ale także pokazanie walorów przyrodniczych Roztocza tak aby byli propagatorami wśród swoich społeczności tradycji i historii lokalnej z drugiej zaś zebranie opinii nt. potrzeb seniorów w społeczności lokalnej.

lukowa_seniorzy__1_.JPG

Inicjatywa odbyła się w dniu 8 września br. dla grupy 25 seniorów z gminy Łukowa  w formie rajdu obywatelsko - edukacyjnego  śladem wydarzeń i miejsc pamięci, których w okolicy nie brakuje. Uczestnicy wycieczki odwiedzili miejsce historycznej bitwy partyzanckiej z czasów II Wojny Światowej pod Osuchami. Na cmentarzu uczestnicy oddali hołd poległym i zapalili znicze.

lukowa_seniorzy__2_.JPG

Przewodniczka - Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej opowiedziała historię tego miejsca oraz pobliskich miejsc pamięci z czasów II Wojny, które były świadkami odwagi cywilnej i ogromnego patriotyzmu osób, które oddały życie za ojczyznę. Po części edukacyjnej odbyła się druga część inicjatywy. Przy ognisku, w luźniej atmosferze zostały omówione potrzeby osób starszych, korzyści dot. aktywności seniorów nie tylko w aspekcie indywidualnym ale także aktywności obywatelskiej, jako wyrazu współodpowiedzialności za sprawy lokalne. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju inicjatywy okazał się trafiony ponieważ jego uczestnicy zapowiedzieli kontynuację tego pomysłu.

lukowa_seniorzy__3_.JPG

Inicjatywa obyła się  w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”. Projekt jest dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 - 2025.

/red./

Tagi: gmina łukowa   seninorzy rajd rowerowy   zaangażowanie ma znaczenie   fundacja bliżej pasji

Zobacz także

XXV Rajd im. profesora Józefa Jóźwiaka

Dodane: 2021-10-15 10:45 - Komentarze  (0)  czytane (768)

TAGI: rajd pieszy, gmina józefów, profesor józef jóźwiak, stowarzyszenie wychowanków liceum ogólnokształcąceKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd rowerowy jako forma protestu

Mieszkańcy Biłgoraja wybrali się na krótką przejażdżkę, która jest była również protestem przeciw wycince lasów wokół Biłgoraja. -W piątek, gdy robiliśmy rekonesans trasy, naliczyliśmy kilkanaście zrębów całkowitych. Naszymi działaniami chcielibyśmy pokazać jaka jest skala wycinek, i jak wygląda nasz las poddany działaniom leśników, którym powierzono zadanie ochrony przyrody, a nie jej dewastację - informują organizatorzy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia